Lionels Mesi (no kreisās) ar komandas biedru Leandro Peredesu svin uzvaru Pasaules kausa finālturnīrā. Mesi ar šo turnīru oficiāli ierakstīja savu vārdu starp futbola leģendām, pievienojoties tādiem vīriem kā Djego Maradona un Pelē.

Argentīna trīskārtējie! 3

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Šis noteikti bija fantastiskākais fināls Pasaules kausa izcīņu vēsturē, argentīniešiem pēcspēles 11 metru sitienos svinot uzvaru pār Franciju, kas nekļuva par trešo valsti, kas uzvarējusi divos Pasaules kausos pēc kārtas. Pēc pamatlaika bija neizšķirts 2:2, pēc papildlaika 3:3, “pendelēs” labāki argentīnieši ar 4:2.

Izcilas bija abu komandu lielākās zvaigznes – Lionels Mesi un Kilians Mbapē. Mesi uzvarētāju labā iesita divus vārtus, Mbapē savējiem visus trīs, divus ar “pendelēm”. Abi bija precīzi arī pēcspēles sitienos. Mbapē kļuva par pirmo pasaulē, kurš PK fināla spēlē izcēlies ar “hat trick”.

Spēles lielākā daļa bija Argentīnas zīmē, jo viņi dominēja pirmās 80 minūtes, pēc pirmā puslaika esot vadībā ar 2:0. Mesi iesita 11 metru soda sitienu, pēc tam ātrā pretuzbrukumā pēc izcilas saspēles izcēlās Anhels Di Marija. Daudziem šķita, ka uzvarētājs jau ir skaidrs, bet pamatlaika beigās Francijas cerības uz atkārtotu titulu atgrieza patiešām izcilais Mbapē, gūstot divus vārtus 97 sekunžu laikā. Cīņas 80. minūtē viņš realizēja “pendeli”, kad savā soda laukumā pretinieku Kolo Muani nogāza argentīnietis Nikolass Otamendī. Mbapē nekļūdījās. Atlikušajā laikā abas komandas varēja izraut uzvaru – pa vēl vienai teicamai iespējai un sitienam bija jau minētajām lielajām zvaigznēm. Arī pamatlaiks bija īsts futbola “rokenrols”, atklāts futbols ar daudzām iespējām, abām komandām gūstot vēl pa vieniem vārtiem. Pat papildlaika pēdējā minūtē abām komandām bija pa labai iespējai izraut uzvaru, bet visu izšķīra “pendeles”. Tajās jau savu darbu paveica Argentīnas izlases vārtsargs Emiliano Martiness, atvairot King­slija Komana sitienu, bet Oreljēns Čuameni aizsita garām vārtiem. Argentīnieši savus četrus sitienus izmantoja perfekti, un nu ir trīskārtējie pasaules čempioni.