Arvīds Ulme.
Arvīds Ulme.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Arvīds Ulme piekritis Saeimā ieņemt Kļaviņa vietu 3

Vides aizsardzības kluba (VAK) prezidents Arvīds Ulme (ZZS) piekritis ieņemt Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) vietu parlamentā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Kļaviņš iepriekš paziņoja, ka uzrakstījis iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu.

Ulme aģentūrai LETA pastāstīja, ka parakstījies par piekrišanu ieņemt attiecīgo mandātu, un ka parlamentārieša zvēresta nodošana varētu notikt Saeimas sēdē 13.septembrī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc apstiprināšanas deputāta amatā Ulme plāno strādāt pie jautājumiem, ar kuriem nodarbojas VAK. Politiķis vēlas iesaistīties bīstamo atkritumu problēmu risināšanā, tajā skaitā attiecībā uz riepu kravām.

Ulme iecerējis arī strādāt pie “tīrās” pārtikas sertificēšanās standartu palielināšanas, jo pašlaik patērētājiem bieži jāsaskaras ar “pustīriem” pārtikas produktiem.

Savukārt Ārlietu komisijā topošais deputāts aicinās starptautiskā līmenī aktualizēt jautājumu par Baltijas jūrā nogremdētajiem ķīmiskajiem ieroči, lai mazinātu risku, ka dabas norišu dēļ tie varētu nodarīt kaitējumu videi.

Atbilstoši saņemto punktu skaitam 12.Saeimas vēlēšanās Ulmem pienākas deputāta mandāts pēc Kļaviņa lēmuma par parlamentārieša amata atstāšanu. Pirms 13.Saeimas vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija ir sniegusi informāciju, ka Ulme, iespējams, ir bijis Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) aģents, savukārt pats politiķis sadarbības faktu noliedz.

12.Saeimas pilnvaru termiņš noslēgsies pēc nepilniem diviem mēnešiem.

LETA jau ziņoja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis kriminālprocesu pret Kļaviņu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Parlamentārietis pēc kļūšanas par liepājnieku bija sācis saņemt piecreiz lielāku transporta kompensāciju.

Savukārt LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēstīja, ka Kļaviņam piederošajā veikalā “Gandrs” potenciālajam darbiniekam ne tikai tiek piedāvāta dubultā samaksas sistēma, kas rada aizdomas par aplokšņu algu esamību, bet arī tiek piedāvāts veids, kā iegādāties sev interesējošās preces, apejot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksu. Sarunā ar raidījumu deputāts apgalvojis, ka par šādu kārtību uzņēmumā viņš neko nezina.

Reklāma
Reklāma

Kļaviņš nākamajās Saeimas vēlēšanās nekandidēs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.