Publicitātes foto

18 stundās apkārt zemeslodei: 10 pasaulē ilgākie lidojumi 0

Mūsdienās nav vajadzīgas 80 dienas, lai apceļotu pasauli. Tikai daži pārlidojumi un esi jau galamērķī. Īsie pārlidojumi ir lieliski un ērti, bet garie lidojumi tomēr ir iespaidīgāki.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Ilgam lidojumam nav jābūt nogurdinošam un satraukuma pilnam. Lai tas būtu patīkams un baudāms, cilvēki, kuri daudz ceļo un pavada ilgu laiku lidmašīnās iesaka izveidot sarakstu ar lietām un darbiem, kuri jāpaveic pirms garā pārlidojuma.

1. Viedierīces

Foto: unsplash
CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms lidojuma svarīgi ir pārliecināties vai visas jūsu viedierīces ir pilnībā uzlādētas, jo lidmašīnās nav iespēja tās uzlādēt, bet jūs varat izmantot papildus ārējās uzlādes ierīces. Pārbaudiet vai ārējā uzlādes ierīce ir pilnībā uzlādēta, kā arī neaizmirstiet par USB kabeļiem katrai no ierīcēm.

2. Labs miegs

Foto: unsplash

Tā kā lidojums ir ilgs, jums jārūpējas arī par miega kvalitāti lidojuma laikā. Pirms lidojuma izvēlieties sev visērtāko un piemērotāko spilvenu. Daudzas aviokompānijas nenodrošina segas. Ņemiet līdzi pledu – vai arī varat to aizstāt ar lielu, ērtu džemperi. Kā arī neizmirstat paņemt līdzi acu aizsegu, kas palīdzēs, ja lidmašīnas salonā būs pārāk gaišs gulēšanai.

3. Dzērieni un uzkodas

Foto: unsplash

Pieredzējušie ceļotāji iesaka pirms lidojuma un tā laikā dzert daudz ūdeni, lai kondicionētais gaiss pārāk strauji nesamazina jūsu organisma ūdens daudzumu, tādējādi izvairoties no sliktas pašsajūtas. Protams, nedrīkst aizmirst par uzkodām, visnepatīkamākā sajūta lidojot ir izsalkums, tāpēc dodoties ceļā neaizmirstiet somā ielikt uzkodu – šokolādes batoniņu, riekstus, rozīnes vai jebko citu. Izvairieties ņemt līdzi augļus, jo daudzās aviokompānijās tos ienest lidmašīnas salonā ir aizliegts, kā arī produktus, kuriem ir nepatīkams aromāts, lai nesabojātu lidojumu sev un blakussēdētājam.

4. Kompensācijas

Foto: pixabay

Ja gatavojies doties garākā lidojumā, tad noteikti nevēlies piedzīvot lidojumu kavēšanos vai to atcelšanu. Tomēr, ja tā atgadās, pasažieriem ir jāatceras par savām tiesībām – ja lidojums kavējas ilgāk par divām stundām, aviokompānijai ir jānodrošina pārtika, ūdens un interneta pieeja, kā arī iespēja veikt telefona zvanu. Gadījumos, ja reiss ir pārcelts uz nākamo dienu, aviokompānijai ir jānodrošina naktsmītne pasažieriem. Tāpat pasažieriem, pamatojoties uz ES regulu 261/2004, ir iespējams pieteikt kompensāciju līdz 600 EUR.

Reklāma
Reklāma

Lūk, 10 pasaulē garākos pārlidojumus, kā arī sniedz padomus, kā sagatavoties garākiem lidojumiem.

10. vieta – Johannesburga – Atlanta. Lidojumu veic aviokompānija Delta. Lidojuma ilgums ir 16 stundas un lidojuma laikā tiek nolidoti 13 582 kilometru.

9. vieta – Abu Dabī – Losandželosa. Lidojumu veic aviokompānija Etiha. Lidojuma ilgums ir 16 stundas un 30 minūtes, lidojuma laikā tiek nolidoti 13 502 kilometru.

8. vieta – Losandželosa – Džeda. Lidojumu veic aviokompānija Saudia. Lidojuma ilgums ir 16 stundas un 55 minūtes, turklāt lidojuma laikā tiek nolidoti 13 409 kilometru.

7. vieta – Sanfrancisko – Singapūra. Lidojumu veic aviokompānija United/Singapore Airlines. Lidojuma ilgums ir 17 stundas un 5 minūtes, turklāt lidojuma laikā tiek nolidoti 13 593 kilometru.

6. vieta – Ouklenda – Dubaja. Lidojumu veic aviokompānija Emirates. Lidojuma ilgums ir 17 stundas un 15 minūtes, turklāt lidojuma laikā tiek nolidoti 14 200 kilometru.

5. vieta – Losandželosa – Singapūra. Lidojumu veic aviokompānija United. Lidojuma ilgums ir 17 stundas un 20 minūtes, turklāt lidojuma laikā tiek nolidoti 14 100 kilometru.

4. vieta – Pērta – Londona – Hītrovas lidosta. Lidojumu veic aviokompānija Quantas. Lidojuma ilgums ir 17 stundas un 20 minūtes, turklāt lidojuma laikā tiek nolidoti 13 499 kilometru.

3. vieta – Hjūstona – Sidneja. Lidojumu veic aviokompānija United. Lidojuma ilgums ir 17 stundas un 30 minūtes, turklāt lidojuma laikā tiek nolidoti 13 800 kilometru.

2. vieta – Oklenda – Doha. Lidojumu veic aviokompānija Qatar. Lidojuma ilgums ir 18 stundas un 30 minūtes, turklāt lidojuma laikā tiek nolidoti 14 534 kilometru.

1.vieta – Singapūra – Ņuarka (ASV). Lidojumu veic aviokompānija Singapore Airlines. Lidojuma ilgums ir 18 stundas un 45 minūtes, turklāt lidojuma laikā tiek nolidoti 16 700 kilometru.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.