Latvijas U-19 basketbola izlasi astotdaļfinālā pievīla precizitāte 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas U-19 basketbola izlase vakar Pasaules kausa astotdaļfināla cīņā Daugavpilī ar 44:57 zaudēja Senegālai, no spēles realizējot vien 25,4% metienu.

Spēles sākums Nikolaja Mazura trenētajai komandai izdevās pagalam neveiksmīgs, jo uzbrukumā metieni bija sasteigti un neprecīzi, bet aizsardzībā mājinieki netika galā ar atlētiskajiem un fiziski spēcīgajiem senegāliešiem, pēc četrām minūtēm zaudējot ar 2:10.

Arī turpinājumā uzbrukums kliboja, tomēr pēc otrā pusminūtes pārtraukuma Latvijas puiši saņēmās, sāka pacietīgāk uzbrukt, kas deva arī augļus.

Pirmajās desmit minūtēs metienu realizācija no spēles mūsējiem gan bija ļoti vāja (4/18, 3 p. 1/8).

Uzbrukumā problēmas bija arī turpinājumā, taču izdevās sakārtot aizsardzību, 17. minūtē Kristiānam Šulcam spējot panākt neizšķirtu 20:20.

Diemžēl pārņemt vadību neizdevās, un, atpūtā ejot, mūsējiem bija četru punktu deficīts.

Arī otrā puslaika sākumā ar Senegālas groza iekarošanu gāja kā pa viļņiem, afrikāņiem lēnām atjaunojot pārsvaru un pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijai zaudējot jau ar 29:38. Spēles pavedienu tā arī īsti neizdevās sataustīt.

Tiesa, cerību ar trejaci deva Šulcs, un īstajā brīdī trāpīja Rodijs Mačoha, starpību samazinot līdz 35:43, taču tas arī bija viss, mača izskaņā Senegālai ar Babakara Sanē pūlēm droši nosargājot pārsvaru.

Jābilst, ka Senegālai šajā mačā nepalīdzēja līderis Ibu Badži, kurš dienu iepriekš komandu pameta, lai dotos uz Ziemeļameriku.

Turpinājumā Latvijas puiši spēlēs par 9.–16. vietu, pirmajā mačā rīt, visticamāk, tiekoties ar Dienvidkoreju.

Basketbols

U-19 PASAULES KAUSS

Astotdaļfināls. Latvija – Senegāla 44:57 (11:17, 9:7, 9:14, 15:19), Vanags 10, Šulcs 9, Feierbergs 8, Helmanis 7; Sanē 17, Magasa 13, Ndongo 12.