MAVEN raķete apriņķo Marsu.
MAVEN raķete apriņķo Marsu.
Foto: LETA/EPA

ASV ceturtdien plāno palaist pašgājēju robotu uz Marsu 0

Pievieno LA.LV

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) ceturtdien plāno palaist pašgājēju robotu uz Marsu.

Kokteilis
15 pārsteidzošas pazīmes, kas nemanāmi liecina – tava dvēsele jau piedzīvojusi citu dzīvi
Kokteilis
Vai zini, kuras zodiaka zīmes pārstāvis vienmēr izpildīs doto solījumu, bet kurš to aizmirsīs jau nākamajā dienā? 7
TV24
Pēdējie vārdi telefonā bija “lācis, lācis!” Linda Dombrovska komentē nelaimes gadījumu Polijā, kur lācis saplosīja sievieti 1
Lasīt citas ziņas

Robotu “Perseverance” paredzēts palaist 30.jūlijā plkst. 7.50 (14.50 pēc Latvijas laika) no kosmodroma Kanaveralas zemesragā Floridā ar kompānijas “United Launch Alliance” (ULA) nesējraķeti “Atlas V”, teikts NASA paziņojumā. ULA ir “Lockheed Martin” un “Boeing” kopuzņēmums.

Iecerēts, ka “Perseverance” nolaidīsies uz Marsa nākamā gada 18.februārī.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Perseverance”, kas sver 1040 kilogramu, ir arī neliels helokopters, robota “roka”, divi lāzeri, 23 kameras, divi mikrofoni un citas iekārtas.

Robots uz Marsa meklēs fosilizētas baktērijas, kā arī vāks akmeņu un grunts paraugus.

Jau ziņots, ka 23.jūlijā Ķīna uz Marsu nosūtīja pašgājēju robotu “Tiaņveņ-1”, kas vāks paraugus. Savukārt 20.jūlijā no Japānas startēja nesējraķete ar Apvienoto Arābu Emirātu Marsa zondi “Hope”, kas riņķos riņķos orbītā ap “sarkano planētu”, pētot laikapstākļus.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.