11. septembra upuru ģimenes varēs vērsties pret Saūda Arābiju; sazvērestības teorijas nerimst 4

Pirmais noraidītais Obamas veto

Bijušais ASV prezidents Baraks Obama.
Foto: Reuters/LETA

ASV Kongress ar lielu balsu pārsvaru atcēlis prezidenta Baraka Obamas veto, ko viņš bija uzlicis likumprojektam, kas ļautu 2001.gada 11.septembra teroraktu upuru ģimenēm sūdzēt tiesā Saūda Arābiju, vēsta LETA.

LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Spēcīgs vējš no ceļa nopūš automašīnu 25
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
Lasīt citas ziņas

Tas ir pirmais gadījums Obamas gandrīz astoņus gadus ilgās prezidentūras laikā, kad tiek atcelts viņa veto. Kopā Obama uzlicis veto 12 likumprojektiem.

Obama iepriekš ir uzsvēris, ka šāda likuma pieņemšana būtu “kaitīga ASV nacionālajām interesēm” un grautu suverēnās imunitātes principu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Baltais nams bija neveiksmīgi mēģinājis panākt, lai šis likums, kuru vienbalsīgi pieņēmušas abas Kongresa palātas, tiktu būtiski pārskatīts.
2001.gada 11.septembra teroraktu upuru ģimenes ir pārliecinātas, ka Saūda Arābija ir iesaistīta šajos teroraktos, kuros nogalināti gandrīz 3000 cilvēku.

15 no 19 teroristiem, kas ar nolaupītām lidmašīnām īstenoja šos teroraktus, bija Saūda Arābijas pilsoņi. Viņu saistība ar Saūda Arābijas valdību tomēr nav pierādīta, un Saūda Arābija jebkādu saistību noliedz.

Jūlijā atslepenoti dokumenti liecina, ka ASV izlūkdienestiem ir bijušas aizdomas par saistību starp Saūda Arābijas valdību un šiem teroristiem.
Saūda Arābija ar aktīvu lobēšanu ir centusies panākt, lai šis likums nestātos spēkā.

Kāds Saūda Arābijas princis esot draudējis samazināt savus aktīvus ASV par miljardiem dolāru, ja šis likums stātos spēkā, tomēr Saūda Arābijas amatpersonas tagad distancējas no šiem draudiem.

ASV un Saūda Arābijas attiecības ir pasliktinājusi arī Obamas laikā notikusī ASV attiecību normalizēšana ar Irānu, kas ir Saūda Arābijas ienaidnieks.

Baltais nams uzstāj, ka Obama uzlicis veto nevis Saūda Arābijas dēļ, bet bažījoties par to, ka likums radītu bīstamu juridisku precedentu, graujot suverēnās imunitātes principu. Līdzīgas bažas paudusi arī Eiropas Savienība un citas valstis.

Mīklas nav atrisinātas

Saistībā ar 2001. gada 11. septembra traģēdiju ASV aizvien vērojama virkne mīklainu un tostarp arī acīmredzamu apstākļu, kas vēl joprojām nav guvuši racionālu skaidrojumu. Paralēlo versiju jeb, kā mēdz izteikties rafinēti dažādu globālu noziegumu piesedzēji un viņu apmuļķotie ļaudis, sazvērestības teoriju būtu mazāk vai pat nebūtu nemaz, ja vien šajā jautājumā varētu savilkt kopā visus galus. Bet šie gali, raugi, kaut kā absolūti nesavelkas.

…Četrus pasažieru boeingus vienas stundas laikā savās rokās sagrābj 19 arābu teroristi. Piloti–pašnāvnieki nekavējoties uzņemas lidaparātu vadību, mainot to lidojumu kursu uz Ņūjorku un Vašingtonu. Divi boeingi notēmēti uz Pasaules tirdzniecības centra tā dēvētajiem Dvīņu torņiem, trešais ietriecas Pentagonā. Ceturtās lidmašīnas pasažieri iesaistās varonīgā cīņā ar nolaupītājiem, kas izraisa lidmašīnas nokrišanu Pensilvānijas štatā, nesasniedzot izvēlēto mērķi – it kā prezidenta Buša privāto rezidenci. Tas bija uzbrukums Amerikai, to izplānojis starptautiskās arābu teroristiskās organizācijas “Al Qaeda” līderis Usama bin Ladens! Tāda ir vispārpieņemtā versija, kāda tā noformējās jau dažas dienas pēc katastrofas un kopš tā laika ne nieka nav mainījusies, kļūstot par tā dēvēto oficiālo versiju.

Bet – ir arī citas.

Specdienestu sazvērestība pret prezidentu

Lielu daļu no paralēlajām teorijām itin nemaz nav sarežģīti apgāzt, ja vien kāds patiešām sagribētu ar to nodarboties. Bet vēl vieglāk ir tās vispār ignorēt. Taču ir dažas, kas teju visiem liek neērti sarosīties. Piemēram, franču publicista Tjerī Meisāna grāmata “Šaušalīgā mahinācija”. Meisāns visu uzmanību sakoncentrējis uzbrukumam Pentagonam, līdztekus secinot, ka terora aktus gan Vašingtonā, gan Ņūjorkā īstenojis noziedzīgs grupējums, kas meklējams visaugstākajās ASV militārās un politiskās elites aprindās. Un šis grupējums 2001. gada 11. septembrī esot iebiedējis pamuļķo prezidentu Džordžu Bušu, izvirzot viņam ultimātu un piespiežot mainīt sev vēlamā virzienā valsts iekšējo politiku. Bušs pakļāvies ultimātam, tāpēc, pirmkārt, vispār palicis dzīvs, otrkārt – turpinājis arī gozēties valsts galvenās amatpersonas amatā.

Meisāns izmanto faktiski neapgāžamas liecības, to vidū arī paša bēdīgi slavenā prezidenta vaļsirdīgo stāstu par to, kā viņš TV tiešraidē skatījies videokadrus par lidmašīnas ietriekšanos Pasaules tirdzniecības centrā, kad viņa kabinetā ieskrējis sekretārs un teicis: “Otra lidmašīna ietriecās tornī! Amerikai veikts uzbrukums!” Taču tagad jau noskaidrots, ka tāda video skatīšanās nemaz nevarēja būt, jo kadri, kuros nofiksēta pirmā ietriekšanās, atklāti tikai 13 stundas pēc attiecīgā notikuma, kad aģentūra “Gamma” publiskoja brāļu Nodes amatierfilmējumu. Meisāns pat nepieļauj iespējamību, ka prezidents Bušs kaut ko būtu “satraukumā sajaucis”. Gluži otrādi – tieši tas arī lieliski iekļāvās vispārējās iebiedēšanās koncepcijā…

Tāpat Meisāns noskaidrojis, ka notikumu dienā nezin kāpēc bija iedarbināta Baltā nama desanta vienības aizsardzības shēma, kas vērsta tieši pret triecienuzbrukumu, bet ne pret lidmašīnas nokrišanu vai bombardēšanu. Tajā laikā pašu evakuēto prezidentu bruņu automobilī jau drudžaini vizināja pa militāro bāzu pacelšanās un nolaišanās joslām, to visu motivējot ar aizsardzību pret snaiperiem.

Foto no arhīva

Dvīņu torņi sagruva gluži kā kontrolētas spridzināšanas procesā

Neviens speciālists līdz pat šai dienai nav apstrīdējis faktu, ka Dvīņu torņi bija uzbūvēti tā, lai spētu bez sevišķām bažām izturēt sadursmi ar lidmašīnu “Boeing – 707”. Masas, izmēru un ātruma ziņā šī lidmašīna faktiski ir līdzīga “Boeing–767”, kuras ietriecās Pasaules tirdzniecības nama debesskrāpjos. Un tie abi sabruka, pārvēršoties gruvešu kaudzē un putekļu mākonī. Bez jebkādiem vertikālo tērauda kolonnu pārpalikumiem…

Ziemeļu tornī lidmašīna ietriecās pulksten 8.45 taisnā leņķī un lielākā daļa aviodegvielas iekļuva nama iekšienē, kas izraisīja spēcīgu ugunsgrēku. Pulksten 9.03 sekoja trieciens pa Dienvidu torni, taču tas notika asā leņķī, tāpēc tornī iekļuva salīdzinoši neliela daļa degvielas, iespējams, ne vairāk par vienu trešdaļu. Viss pārējais sadega milzīgās ugunsbumbās, kas no ēkas izlauzās ārpusē. Lidmašīnas atliekas izgāja cauri nama stūrim un tām nevajadzēja pat skart tieši pa centrālo asi ejošās Dienvidu torņa tērauda konstrukcijas. Neskatoties uz to tieši šis tornis sagruva pirmais – pulksten 9.59, proti, 56 minūtes pēc sadursmes. Ziemeļu tornis sagruva pulksten 10.29, 1 stundu un 44 minūtes pēc sadursmes.

Oficiālais sabrukšanas skaidrojums ir šāds – degošā degviela izkausējusi tērauda kolonnas. Taču, lūk, ko raksta viens no šā šaubīgā apgalvojuma kritiķiem Džons Makmaikls: “Mēģināt sakarsēt tēraudu, ir tas pats, kas sliet sīrupu šķīvī, proti – sīrups nekad nestāvēs vertikāli. Siltums strauji pāriet uz tērauda konstrukcijas aukstākajiem iecirkņiem, bet tās daļas, kuras jūs izmisīgi cenšaties uzkarsēt, visu laiku neglābjami atdziest. Un tagad man nezin kāpēc jānotic, ka uguns ne tikai vienkārši dega, bet visu laiku pakāpeniski pieņēmās spēkā, un tā tiktāl, kamēr sasniedza tērauda kušanas temperatūru – 1538°C. Un man jānotic arī tam, ka visas 200 000 tonnas tērauda uzkarsa tieši līdz šai temperatūrai tikai no vienas lidmašīnas bākās esošās degvielas!” Makmaikla loģikai grūti iebilst, jo noskaidrots, ka līdzīgos ugunsgrēkos neaizsargāto tērauda konstrukciju temperatūra sasniedza augstākais 360°C, kas katrā ziņā ir pat visnotaļ tālu no 550°C, kas vispār ir pirmais kritiskais slieksnis, pēc kura sasniegšanas var sākties kaut kādas minimālas tērauda struktūras izmaiņas.

Un ir vēl kāda nopietna oficiālās versijas problēma – tas, ka abi debesskrāpji sabruka faktiski vienādi, burtiski nosēdās, līgani un precīzi. Ja Dienvidu torņa sabrukšana būtu sākusies no 60. stāva, tā augšējā trešdaļa acumirklī būtu it kā iekārusies un palikusi centrālo tērauda kolonnu noturēta. Taču 30 stāvi pēkšņi vienkārši pazuda, tā vietā, lai nogāztos blakus kvartālā, noklājot to ar betona un tērauda iznīcinošo krusu. Abi torņi sagruva absolūti simetriski, stāvi apbrīnojami akurāti “saklapējās”, proti, tieši tā, kā tas notiek kontrolētā daudzstāvu būvju sagraušanā. Turklāt tas notika faktiski brīvā kritiena ātrumā. Aprēķināts, ka Dvīņu torņi sagruva 10–15 sekunžu laikā, kas ir brīvam kritienam ārkārtīgi tuvs ātrums. Un kas gan šajā pasaulē pagaidām var būt objektīvāks par nepielūdzamajiem fizikas likumiem?

Un vēl kāds interesants fakts. Pirmie sagruvušā Pasaules tirdzniecības centra vietā nezin kāpēc apbrīnojami operatīvi ieradās tā uzņēmuma darbinieki, kuri savulaik novāca arī 1995. gada 19. aprīlī uzspridzinātās Oklahomas federālās ēkas drupas. Šā uzņēmuma nosaukums ir šāds – “Kontrolētā sagraušana”…


Foto: AFP

Falsificētie tālruņa zvani no lidmašīnām

Četros boeingos kopumā esot bijuši 256 cilvēki. No lidmašīnām pēc to nolaupīšanas veikti 13 tālruņa zvani. Notikuma izmeklēšanas atskaitēs ir apskaužami precīzi un detalizēti arābu – lidmašīnu nolaupītāju apraksti, ieskaitot viņu rīcības un darbību aprakstus teju pa minūtei, bet par lidmašīnu pasažieru “liecībām” kļuvuši tikai… tālruņa sarunu ieraksti, uz kuriem faktiski arī balstās visa oficiālā versija. Izmeklēšanas gaitā šos ierakstus atskaņoja arī bojā gājušo tuviniekiem, kuriem, aizbildinoties ar izmeklēšanas interesēm, kategoriski aizliedza atklāt šo sarunu saturu. Tomēr notika informācijas noplūde un žurnāls “Newsweek” iepazīstināja sabiedrību ar to.

Zvanītāju pulkā bijusi arī ASV tieslietu ministra Teda Olsona dzīvesbiedre, advokāte Barbara Olsone. Viņa vīram no tās lidmašīnas, ko teroristi izmantojuši uzbrukumam Pentagonam, esot zvanījusi divas reizes. Sazināties tieši ar zemes dienestiem izdevies tikai vienai pasažierei – Melisai Bovijai, kura sazvanījusi dispečeri, saruna ilgusi 4 minūtes un 2 sekundes un aprāvusies pusvārdā. Pēdējie viņas vārdi pirms lidmašīnas ietriekšanās debesskrāpī esot bijuši šādi: “Ak, dievs, dievs… Es redzu ēku… Ūdeni”. Savukārt jo sevišķi amizanta jau ir cita kāda pasažiera frāze: “Sveika, mamma, te Marks Binems!”…

Bet visdīvainākais ir ne jau tas, ka cilvēks piezvana savai mātei un stādās priekšā, nosaucot gan vārdu, gan uzvārdu, bet gan tieši tas, ka viņam vispār izdevies sazvanīties. Pašā šā gadsimta sākumā gluži tehniski iespēja, ka no reaktīvā aviolainera, kurš lido vidēji normālā kreisera augstumā un ātrumā, īstenot mobilā tālruņa savienojumu bija vērtējama attiecībā 1:100. Divu tādu savienojumu iespēja – 1:1000. Savukārt 13 tādu savienojumu iespējamība faktiski bija tik niecīga, ka to pat grūti raksturot ar viegli uztveramiem skaitļiem. Protams, lidmašīnai samazinot augstumu, iespēja sazvanīt zemi no mobilā tālruņa it kā kļūst lielāka, tomēr tad, kā pauž speciālisti, papildus sāk darboties jau citi būtiski traucējošie faktori. Lidojot zemākā augstumā, reaktīvā lidmašīna vienas tā dēvētās šūnas jeb zonas ietvarus pārskrien vidēji 1–8 sekundēs, un šajā laikā tālrunis tikai sāk meklēt kontaktu ar to, taču nākamajā acumirklī jau atrodas citā zonā, kur viss tikpat strauji sākas no jauna. Sakari ir praktiski neiespējami…

LETA/AFP

Visslidenākie jautājumi

Amerikāņu specdienestiem bijuši vismaz 12 izlūkošanas ziņojumi par iespējamām lidmašīnu kā terora aktu ieroču izmantošanām. Bija zināms, ka uzbruks tieši ēkām, un Pasaules tirdzniecības centrs bija pirmais, kas faktiski ikvienam vispirms ienāca prātā. Šāda un līdzīga informācija uzkrājās kopš 1994. gada un līdz par 2001. gada augustam, kad kļuva zināms par Usamas bin Ladena ieceri novirzīt lidmašīnu uz ASV vēstniecības ēku Kenijas galvaspilsētā Nairobi.

Kāpēc tas viss tā arī palika tikai informācijas līmenī? Un – kas bija tas ugunsgrēks, kas izcēlās Baltajā namā tieši laikā starp pirmās un otrās lidmašīnas ietriekšanos Dvīņu torņos? Turklāt kadri par šo ugunsgrēku nekavējoties iekļuva telekanāla ABC ēterā, taču ārkārtīgi strauji viss apklusa un drīz pirmatnējā informācija pazuda. Kāpēc?

Ziņots, ka nolaupītāji esot savulaik izgājuši pilotu apmācības. Taču viņu instruktori apgalvo, ka viņi nav bijuši spējīgi vadīt pat vieglās vienmotora lidmašīnas. Par vienu no šiem iespējamiem pilotiem–teroristiem šādā vasaras skolā saglabājies ieraksts: “Viņš nav spējīgs veikt patstāvīgus lidojumus…” Bet šie arābi, raugi, uzņēmās komplicēto aviolaineru vadību, izmantojot zināšanas, kas iegūtas fragmentārajos kursos un mācību rokasgrāmatās, un visnotaļ prasmīgi aizlidoja līdz mērķim, tajā arī precīzi trāpot. Kā gan viņi to spēja paveikt, kad līdzīgā situācijā varētu kļūdīties pat vispieredzējušākie piloti, aizlidojot vispār garām tik šauram mērķim? “Boeing–767–300” spārnu platums ir 47 metri, bet torņa platums – 63 metri. Starpību nav grūti izrēķināt, tātad – tikai nieka 15 metri! Sanāk, tie jau bijuši pārcilvēciski snaiperi, nevis amatieri kamikadzes, vai ne? Šie absolūtie asi darbojušies tik dēmoniski precīzi, it kā viņus būtu vadījusi radiobāka.

Savukārt gadījumā ar “Boeing–757–200”, kas ietriecās Pentagonā, aritmētika ir šāda: ēkas augstums ir 24 metri, bet pašas lidmašīnas augstums aptuveni 13 metri. Un šī mašīna milzīgā ātrumā laižas taranēt faktiski horizontālā līmenī, turklāt teju izklājoties gandrīz virs zemes blīvi apdzīvotas pilsētas teritorijā, un, protams, precīzi trāpa ASV militārajā resorā, vēl vairāk – tieši starp pirmo un otro stāvu! Bet, neskatoties uz to, Pentagona bojājumi nav tik nopietni, lai tādus radītu sadursme ar 115 tonnas smagu lidmašīnu, kas lidojusi ar ātrumu vidēji 400–700 kilometrus stundā.

Un laukuma zālājā pirms ārsienas ne tikai nebija nekādu lidmašīnas atlūzu un degvielas tvertņu degšanas pēdu, bet saglabātajās notikuma vietas fotogrāfijās skaidri saskatāms, ka nav redzamas arī lidmašīnas spārnu pēdas – ir tikai salīdzinoši akurāts, apaļš caurums sienā, kāds, raugi, mēdz palikt pēc raķetes trāpījuma. Turklāt sprādziens noticis tieši tajā Pentagona sektorā, kurā bija uzsākti remontdarbi. Katrā ziņā tur parasti mītošā pretterorisma pārvalde jau pasen bija no turienes izmitināta, bet ieplānotā jūras flotes komandcentra pārcelšana uz turieni arī vēl nebija notikusi. Pentagonā 125 bojā gājušo vidū bija tikai viens ģenerālis, visi pārējie galvenokārt civilie speciālisti…

Bet Pensilvānijā nokritušā lainera visi fragmenti nezin kāpēc atradās 12 kilometrus tālu no katastrofas vietas, lai gan vietējie iedzīvotāji ziņojuši par degošām atlūzām, kas kritušas tieši no debesīm. Kā gan kaut kas tāds varēja notikt, ja ceturtais boeings vispār gāja bojā, nokrītot uz zemes?

Kodolkara provokācija

2007. rudenī, veicot savu izmeklēšanu, telekompānija CNN nāca klajā ar versiju par “vēl vienu lidmašīnu, kas traģēdijas dienā manīta virs Baltā nama”. Pulksten 9.43 Pentagona ēkā ietriecās “teroristu nolaupītā pasažieru lidmašīna”, bet jau pēc dažām minūtēm neatpazīta baltas krāsas reaktīvā lidmašīna parādījusies virs Baltā nama. Kas bija šī lidmašīna, kāda bijusi tās saistība ar traģēdiju, un ar kādu mērķi šis laineris vispār parādījies tik bīstamā ASV prezidenta rezidences tuvumā?

Pēc tā, kad oficiālā traģēdijas apstākļu izmeklēšanas komisija bija publicējusi savu 585 lappuses apjomīgo ziņojumu, šī lidmašīna vispār ieguva mīta statusu – komisijas ziņojumā par to nebija neviena vārda. Uz visām fotogrāfijām un videoierakstos lidmašīna iemūžināta pārlieku izplūdušā izpildījumā, lai to varētu identificēt. Taču CNN, atsaucoties uzreiz uz diviem informācijas avotiem ASV valdības aprindās, paziņoja, ka tāda lidmašīna toreiz tur patiešām bijusi: amerikāņu militārā lidmašīna “Boeing E–4B”, kas vairāk pazīstama kā “Pastarās tiesas lidmašīna”, kā to nodēvējuši vēl Aukstā kara laikā. Eksperti, kuri analizējuši videoierakstus, un kurus CNN bija uzaicinājusi piedalīties savā izmeklēšanā, to apstiprinājuši. Šā modeļa laineris ir aprīkots kā gaisa komandpunkts un radīts speciāli ASV valsts un militārās augstākās vadības vajadzībām, proti – lai, piemēram, kodolkara gadījumā varētu vadīt amerikāņu militāros spēkus tieši no tā. Kāpēc gan ASV valdība līdz pat šai dienai nav publiskojusi šo faktu?

Traģēdijas izmeklēšanas komisijas līdzpriekšsēdētājs Lī Hemiltons paziņojis, ka jau kopš paša sākuma zinājis par šo noslēpumaino lidmašīnu, taču nav par to informējis sabiedrību un uzskatījis par labāku (?) arī gala atskaitēs neiekļaut materiālus par tās pieminēšanu. Turklāt arī šodien Hemiltons šo faktu uzskata par “nebūtisku”, bet CNN versiju nodēvējis par “smieklīgu” un “nepierādāmu”. Katrā ziņā tas aizvien itin spēcīgi uzkurina amerikāņu sabiedrībā cirkulējošās baumas par to, ka 11. septembra traģēdija ir tieši specdienestu sazvērestība. Šodien vismaz ¾ amerikāņu nopietni apšauba oficiālo versiju, aizvien mazāk uzticoties savai valdībai.

Jāatgādina, ka 2001. gada 11. septembra traģēdijā, kas pagaidām vēl aizvien oficiāli izsludināta par arābu teroristu īstenotu aktu, sabrūkot 110 stāvus augstajiem Pasaules tirdzniecības centra debesskrāpjiem, gāja bojā gandrīz 3000 cilvēku. Nopietni cieta vai pilnībā sabruka arī 7 citas daudzstāvu ēkas apkārtnes rajonos Ņujorkā. Turklāt, kā vēsta izdevums “Daily Mail”, vēl aptuveni 1100 upuru vispār nav identificēti (nav pieteikušies tuvinieki) vai skaitās pazuduši bez vēsts…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Spēcīgs vējš no ceļa nopūš automašīnu 25
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 4
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: izvēlies visskaistāko guļamistabu un uzzini, ko tas liecina par tavu personību
9 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 4
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Ar skaistām auduma maskām veikalā vairs neielaidīs! Atklāj, kā turpmāk drīkstēs atrasties publiskās vietās
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Mīļotā dēļ atdeva uzkrājumus, aizņēmās naudu no draugiem, pārdeva ģimenes īpašumus! Rēzeknietis pēc pāris randiņiem izkrāpj 20 000 eiro
20 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Holivudas kino zvaigzne Džons Malkovičs kāps uz Dailes teātra skatuves
58 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Projektā “Par tīrām upēm” pieteikti gandrīz 70 aizsprosti uz Latvijas upēm
17:36
LE
LETA
Ziņas
Stacionēto Covid-19 pacientu skaits sarucis līdz 645
17:12
LE
LETA
Ziņas
Mīļotā dēļ atdeva uzkrājumus, aizņēmās naudu no draugiem, pārdeva ģimenes īpašumus! Rēzeknietis pēc pāris randiņiem izkrāpj 20 000 eiro
17:05
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvietis norīs un nomaksās.” Diskusija par to, cik ilgi latvieši spēj ciest un panest?
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Uz laiku darba devējam ļaus nodarbināt darbinieku bez obligātās veselības pārbaudes veikšanas
1 stunda
MN
Māris Niklass
Ziņas
Māris Niklass: Kas mūs kā “homo sovieticus” noveda līdz barikādēm?
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Trešdien visā valstī atgriezīsies atkusnis
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas vienkārši daudziem cilvēkiem būs nepanesami!” Deputāts par to, ka šī ir lielākā enerģētikas krīze, kādu Latvija ir piedzīvojusi
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tad jau laikam kaut ko izdarījām pareizi!” Una Ulme stāsta par veiksmīgu darbošanos uzņēmējdarbībā
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Laima Vaikule pastāsta, kur Rīgā viņa strādāja tad, kad vēl nebija populāra dziedātāja
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Saslimstība kāpj: pirmdien atklāts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits 45
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Tieslietu ministrs rosina par rupju kārtības traucēšanu ar nepatiesu ziņu izplatīšanu sodīt ar dažiem gadiem cietumā
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Apledojis ceļš sagādā grūtības alnim nostāvēt kājās
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Stāvoklis ir smags. Viņš ir reanimācijā”: brāļi pastāsta, kāds ir šefpavāra Mārtiņa Rītiņa veselības stāvoklis 22
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Rindā uz Lielbritānijas troni esmu sestais! Princis Harijs pieprasa diennakts apsardzi, jo esot norūpējies par savu drošību
5 stundas
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Pārklāj podiņu, kur iesētas sēkliņas – mini siltumnīca gatava! Plus vēl 8 lieliski veidi, kā izmantot pārtikas plēvi
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Spēcīgs vējš no ceļa nopūš automašīnu 25
22 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Cik ilgi Latvijā būs derīgs vakcinācijas sertifikāts? Izmaiņas stāsies spēkā jau 15.februārī 81
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Mani biedē, ka šajā robotu, telefonu laikmetā pazūd un izslīd mūsu cilvēcīgās attiecības.” Saruna ar mākslinieci Andu Munkevicu 6
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pagaidām tiksim galā, bet kā būs tālāk?” Rīdzinieks dalās ar pieaugošajiem rēķiniem 19
1 diena
LA
LA
Ziņas
Viktors Runtulis: “Antikovidnieki” ir kā ticība un ticīgu cilvēku tu nepārliecināsi! 113
1 diena
Pannā gatavoti siera plācenīši
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Olga Kambala pārliecināta, ka ārējais skaistums jāsaglabā arī mākslīgi: “Lai justos labi, priecētu apkārtējos un iedvesmotu citus!”
1 diena
Inita Šteinberga
Ziņas
“Nav ko kavēties ar sēšanu, ja vēlas agri pavasarī tikt pie pašu audzētiem zaļumiem!” Uz rosību dārzā mudina garšaugu audzētāja 1
10 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šonedēļ tev ir lieli nodomi un plāni, un tu esi gatavs savus sapņus arī īstenot! Horoskopi no 17. līdz 23. janvārim
1 diena