Foto AFP/Scanpix/LETA

ASV un Ķīna vienojas 0

Pievieno LA.LV

ASV un Ķīna panākušas vienošanos par pasākumiem, lai mazinātu ASV tirdzniecības iztrūkumu ar Ķīnu, tai solot ievērojami palielināt ASV preču iepirkšanu.

Kokteilis
Vai tavās dzīslās rit dižciltīgo asinis? 10 uzvārdi, kas par to var liecināt
Veselam
Tas var piezagties gandrīz (!) nemanāmi – pazīmes, kas liecina par iespējamu vēža saslimšanu
Kulbergs ir noskaities uz Latvijas Bankas ekspertiem: “Es vispār biju mēms, es neticēju, ka Latvijas Banka spēj kaut ko tādu iedomāties”
Lasīt citas ziņas

Kopīgais paziņojums sekoja pēc abu valstu sarunām Vašingtonā, kur apspriedās ASV finanšu ministra Stīvena Mnučina un Ķīnas vicepremjera Liu He vadītās delegācijas. Abas puses pirms divām nedēļām tikās Pekinā. “Panākta vienprātība par efektīviem pasākumiem, lai ievērojami samazinātu ASV tirdzniecības deficītu ar Ķīnu,” uzsvērts paziņojumā. Pērn ASV tirdzniecības iztrūkums ar Ķīnu bija 375,2 miljardi dolāru. Šādu situāciju asi kritizējis ASV prezidents Donalds Tramps. Panākta vienošanās par ievērojamu ASV lauksaimniecības un enerģētikas eksporta palielinājumu. Abas puses arī vienojušās par pastiprinātu sadarbību intelektuālā īpašuma aizsardzības jomā.Tramps iepriekš bija draudējis piemērot muitas tarifus Ķīnas precēm 150 miljardu dolāru vērtībā, savukārt Pekina bija solījusi ieviest tarifus dažādiem ASV lauksaimniecības produktiem un citām precēm.

LA.LV Google ziņās Pievienot
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.