foto – Ieva Čīka/LETA

Atkal zaudējums, šoreiz Sēderteljē pret Zviedriju 0

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pārbaudes spēlē Sēderteljē ar 66:75 piekāpās Zviedrijas izlasei.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14

Trīs pārbaudes spēles trīs dienās, turklāt ar pārbraucienu no Rīgas uz Sēdertelji, mūsu komandai ļauj sajust tās grūtības, ar kādām nāksies saskarties Eiropas čempionāta pirmajā posmā. Tur būs jāspēlē četras dienas pēc kārtas. Rezultāta ziņā pagaidām zaudējumi – trešdienas neveiksmei pret Lietuvu (72:75) šodien sekoja 65:74 neveiksme Zviedrijā.

Zviedrijas izlase iemeta pirmos piecus divpunktu metienus, bija veiklāka pie groziem un uzreiz ieguva vadību. Pēc pirmās ceturtdaļas 18:23, mūsu komandā izceļami astoņi Ditas Liepkalnes punkti. Labs pieteikums ielēkt kādā no pēdējām brīvajām vietām komandas sastāvā.

Arī otrajā ceturtdaļā lielākoties vadībā bija zviedrietes – 26:18, 36:27. Dažās minūtēs trāpot trīs tālmetienus pēc kārtas, par sevi atgādināja Anete Jēkabsone-Žogota. Uz mirkli rezultāts kļuva neizšķirts (38:38), tomēr puslaiks piederēja mājiniecēm – 41:38.

Otrā puslaika ievadā Latvijas izlase uz brīdi pārņēma vadību, taču lielākoties mūsu veiksme turējās uz ārējās līnijas precizitāti. Ielūkojoties metienu kartē, nācās atcerēties galvenā trenera Zvirgzdiņa dienu iepriekš izteiktās pārdomas – ja nebūs centru pienesums, cerēt uz pozitīvu iznākumu būs grūti. Trešās ceturtdaļas izskaņā mūsu divpunktu precizitāte bija tikai 36 procenti, uzbrukumā nulles pretī Meļņikas un Veideres uzvārdiem, divi punkti Kūlītei, Putniņas trīs punkti gūti ar tālmetienu, Liepkalnes punktu lielākā daļa no tālās distances…

Līdz 35. minūtei latvietes pretendēja uz labvēlīgu iznākumu, kad Rozenberga panāca 59:62. Tūdaļ Meļņikas piektais pārkāpums ar 2+1 punktiem mūsu grozā (59:65), Liepkalnes netrāpīts tālmetiens, Laksas sods un vēl divi soda metieni (59:67), pāris kļūdas (visā spēlē to par daudz – 22) un 59:69 37. minūtē.

Jāpiebilst, ka šajos un atlikušajos spēles brīžos no sākuma sastāva laukumā bija tikai Zane Eglīte. Baško-Melnbārde nospēlēja 15 minūtes, Putniņa -12. Jau šajā spēlē treneru korpuss vairāk meklēja līderes starp rezervistēm, ļāva tām sevi parādīt un pierādīt. Iespējams, arī upurējot rezultātu. Tas būs svarīgs nākamnedēļ Šombatelī, šodienas spēles lai paliek darba lietošanai un galvu sagrozīšanai pirmajiem pretiniekiem.

Rīt abas komandas Stokholmā aizvadīs vēl vienu spēli, taču mūsu komandas sākuma piecnieks – Eglīte, Jēkabsone-Žogota, Baško-Melnbārde, Šteinberga, Putniņa – tobrīd jau būs atgriezies mājās. Pārējām desmit meitenēm tā būs pēdējā iespēja kaut ko mainīt treneru izvēlē. Sastāvu dalībai Eiropas čempionātā Zvirgzdiņš sola nosaukt sestdien no rīta.

PĀRBAUDES SPĒLE SĒDERTELJĒ

Zviedrija – Latvija 75:66 (23:18, 41:38, 55:50). Jēkabsone-Žogota 13, Liepkalne, Šteinberga pa 10, Baško-Melnbārde, Rozenberga pa 8, Aizsila 7, Putniņa, Eglīte pa 3, Kūlīte, Veidere pa 2, Meļņika, Laksa.