Latvijā
Vēsture

Atklāta piemiņas plāksne Gunāram Astram1

Publicitātes foto

Rīgā, Lucavsalas ielā 30, kur no 1931. līdz 1988. gadam dzīvoja izcilais Latvijas nacionālās pretošanās kustības dalībnieks Gunārs Astra, tika atklāta piemiņas plāksne, vēsta Nacionālā apvienība.

Svinīgajā brīdī plāksni atklāja Gunāra Astras brālis Leons Astra.

Zaļajā un klusajā Lucavsalas oāzē uz plāksnes svinīgo atklāšanu bija sanākuši gan Gunāra Astras cīņu biedri un draugi, gan daugavas vanagi, Saeimas, Eiroparlamenta un Rīgas domes deputāti, kā arī Lucavsalas iedzīvotāji un ģimeņdārziņu pārstāvji. Daudziem klātesošajiem tas bija saviļņojošs brīdis, jo laikabiedru acīm Gunārs Astra palicis kā nesalaužams ideālists, ar morāli stingru stāju – cilvēks, kas spējis nesaliektu muguru izturēt vissmagākos likteņa pārbaudījumus, kļūstot par pretošanās simbolu padomju okupācijai.

Kā plāksnes atklāšanā uzsvēra NA Rīgas domes frakcijas deputāts Ritvars Jansons: “Gunārs Astra Latvijas vēsturē iegājis ar savu nesalaužamo garu, 1983. gada tiesas procesā teiktajiem vārdiem pret komunistisko okupācijas režīmu, Baltijas pretošanās kustības dalībnieku memoranda tulkojumu un cilvēku vienošanu ticībai, ka Latvijas neatkarība tiks atjaunota.”

Mājas fasādes atjaunošanu, kur uzstādīta plāksne, finansēja Daugavas Vanagu centrālā valde, bet plāksne finansēta par Rīgas pilsētas līdzekļiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.