Latvijā
Sabiedrība

Kas iecerēts šāgada Lielajā talkā?0

Foto: Zane Bitere/LETA

Anita Truksne, talkas koordinatore Jēkabpils pilsētā:
“Mums šā pavasara talka, kas visā valstī notiks 27. aprīlī, būs īpaša, jo dažas dienas pēc talkas – 4. maijā – pilsētā notiks Nacionālo bruņoto spēku parāde. Tik vērienīga pasākuma uzņemšana ir goda un prestiža lieta, saprotams, talkai gatavojamies ar lielāku atbildību. Sakopsim Rīgas ielu, kur notiks parāde, kā arī Krustpils saliņu un daudzas citas vietas, kur risināsies Latvijas armijas 100. gadadienai veltīti pasākumi. Jau pirms talkas bez maksas varēs nodot vieglo automašīnu vecās riepas, bet talkas dienā arī smago mašīnu riepas. Pašlaik turpinām reģistrēt talcinieku pieteikumus.”

Kaspars Laizāns, talkas koordinators Daugavpils pilsētā:
“Tāpat kā visā Latvijā, arī mēs jau tagad informējam iedzīvotājus, ka šogad talkas norisē būs jaunums – dalītā atkritumu vākšana, kas nozīmē, ka atkritumi būs jāvāc divu krāsu maisos. Zilajos liks visāda veida iepakojumus, kas derīgi turpmākai pārstrādei, sākot ar plastmasu, stiklu un skārdu, beidzot ar papīru un kartonu, baltajos – pārējos atkritumus, kas nav izmantojami tālākai pārstrādei. Jau no 9. aprīļa iedzīvotāji piesaka izvēlēto talkošanas vietu un saņem talkas maisus. Talkas galvenais mērķis – sakārtot pašvaldībai piederošas zemes platības, tai skaitā arī ūdenstilpju piekrastes un mežu teritorijas. Tiem cilvēkiem, kuri vēl nav izdomājuši sev tīkamu talkošanas vietu, Komunālās pārvaldes speciālisti piedāvās piemērotas uzkopjamās teritorijas, atkarībā no talcinieku komandas lieluma un vecuma grupas.”

Gundega Rugāja, talkas koordinatore Tukuma novadā:
“Notiks parastie sakopšanas darbi. Paredzēts, ka pirmā Latvijas ārlietu ministra Meierovica piemiņas vietas uzpošanā Sēmes pagastā piedalīsies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 2
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Tukuma pusē traģiskā ugunsgrēkā dzīvību zaudējis varonīgs četru mazbērnu vectēvs
12 minūtes