Foto – Anda Krauze

Atrast sevi Latvijā
. Saruna ar Irmu Kalniņu (turpinājums) 3

Irma Kalniņa ASV strādājusi sabiedrisko attiecību jomā, organizējusi humāno palīdzību Latvijai, pildījusi Latvijas vēstnieka kundzes pienākumus, bet, tikai atgriežoties Latvijā, apzinājusies savas īstās dotības – mācīt etiķeti un protokolu, atradusi savu vietu biznesā un nodibinājusi uzņēmumu “Irmas Kalniņas konsultācija”. Turpinām žurnāla iepriekšējā numurā aizsākto Irmas Kalniņas dzīves stāstu.

Vēstnieka kundze


KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Markus Riva Havaju salās nofotografējas džungļos, bet attēlā visa uzmanība pievērsta viņa kājām 17
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Priecājos, ka vairs nebiju valdībā tajā brīdī.” Pūce par vienu no dumjākajiem valdības lēmumiem 30
14 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Videonovērošanas video, kur redzama futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība 14
13 stundas
Lasīt citas ziņas

Ar Ojāru Kalniņu esam kopā kopš 1992. gada, apprecējāmies 1996. gadā. Latvietība ir ļoti dziļa, tās emocijas agrāk man pietrūka, un tagad otru cilvēku varēju saprast no pusvārda. Ojārs par Latvijas vēstnieku ASV kļuva 1993. gadā. Tas bija ļoti interesants laiks. Mēs bijām pirmais vēstnieku pāris pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Un tolaik Latvija bija nekurienē, nebijām ne NATO, ne Eiropas Savienībā. Bijām jaunie bērni spēļu laukumā. Man vēstnieka kundzes rokasgrāmatas nebija, pašai bija jāizdomā prioritātes, jāatrod sava vieta. Latvijas prezidenta Gunta Ulmaņa vizītes laikā Ulmaņa kundzei sarīkoju tikšanos ar ASV ārstu delegāciju, tajā piedalījās arī ASV prezidenta Bila Klintona kundze Hilarija Klintone, tika parakstīts sadarbības līgums. Tas notika Baltajā namā. Man bija jātulko. Šī ASV un Latvijas sadarbība medicīnas jomā bija liels ieguvums.

Cilvēki domā: o, vēstnieka kundze, cik glamūri! Bet, ja zinātu, kāds darbs tas ir! Mums nebija saimnieces, es pati gatavoju ēst, klāju galdu un pēc pieņemšanām mazgāju traukus. Līdztekus vēstnieka kundzes pienākumiem es arī strādāju pilna laika darbu sabiedrisko attiecību jomā.

Uz Latviju!


CITI ŠOBRĪD LASA

Diplomāta sievai neviens nejautā, kā viņa jūtas, kā viņai būtu labāk, viņa ir kā zaldāts armijā. Pēc septiņiem darba gadiem Latvijas vēstnieka ASV amatā Ojārs savu plecu Latvijas turpmākai attīstībai gribēja pielikt, būdams Latvijā. Kad Vairu Vīķi-Freibergu ievēlēja par Latvijas prezidenti un viņa Ojāru aicināja vadīt Latvijas institūtu, viņš šo aicinājumu pieņēma. 1999. gada beigās nosvinējām visas atvadas un braucām uz Latviju. Tūkstošgades mijas salūtu redzējām no Vernisāžas balkona.

Latvijā man ir atbildība par vectēva mājām – “Lantēm” Ropažu pagastā. Mazliet attinot dzīves filmu atpakaļ, ar ciemošanos “Lantēs” man saistās traģisks notikums. 1989. gadā, palīdzot Latvijas slimnīcām, biju atbraukusi arī uz vectēva mājām. Un dzejnieks Imants Ziedonis bija līdzi. Bijām sadraudzējušies un lūdzu viņam palīdzēt, lai “Lantes” iekļautu kultūras mantojuma sarakstā. Skaista diena, zilas debesis. Perfekti, kā Holivudā! Sievietei, kura padomju laikā bija pārņēmusi mūsu mājas, piederēja daudz zirgu. Ziedonis ierosināja: Irmiņ, iesim jāt! Es tā īsti negribēju, jo bija briesmīgi karsts. Pusdienas laiks. Zirgu saimniece man iedeva savu personīgo zirgu, ko nevajag darīt. Un sākām jāt. Dunduri sakoda manu zirgu, viņš pacēlās pakaļkājās, es par daudz pievilku grožus, kritu atmuguriski un zirgs man uzkrita virsū. Tas bija vairāk nekā traki. Divas reizes esmu bijusi starp dzīvību un nāvi. Un šeit bija klasika – tu dzirdi, ka cilvēki runā, bet nevari atbildēt, un tu redzi gaismu. Imants Ziedonis mani aizveda uz Gaiļezera slimnīcu, tad bija jābrauc uz Traumatoloģijas institūtu. Bet tur nezināja, kuru pirmo likt uz operācijas galda, jo Ziedonim no pārdzīvojuma bija kļuvis slikti. Bet es izvilkos. Kur vajadzēja vienreiz masāžu un terapiju, es lūdzu, lai mani masē divreiz. Kamēr divus mēnešus nekustīgi gulēju, man palīdzēja trīspadsmit māsiņas. Viņām liels paldies! Pēc šā gadījuma, aizbraukusi atpakaļ uz ASV, es vēl vairāk strādāju palīdzības programmā Latvijas medicīnai “Latvijas renesanse”, jo biju pateicīga Dievam, ka varu dzīvot. Ar lauku mājām joprojām neiet, bet palēnām, līdz mana mūža beigām es gribu tās dabūt tādā pašā godā, kādā tās bija 1941. gadā, kad vecāmāte Minna vadīja visu saimniecību, kamēr vectēvs darbojās veiksmīgā biznesā Rīgā. Mans tēvs, kad reiz bija Latvijā, atbrauca arī uz “Lantēm” un raudādams brauca atpakaļ. Jo agrāk tur varējis baltām biksēm staigāt, bet tagad… Tā ir komunistu vara, kas iznīcināja tūkstošiem latviešu māju. Bet labi, ka māja vispār stāv. Nav padevusies. Viņa gaida. Esmu stūrgalvīgi pārliecināta, ka pienāks brīdis, un es tās spēšu atjaunot.

“Irmas Kalniņas konsultācija” 


Savu uzņēmumu “Irmas Kalniņas konsultācija” nodibināju 2005. gadā. Kā izdomāju savu biznesu Latvijā? Varbūt manī ir kaut kas no manas vecmāmiņas, tēva mātes Otīlijas. Viņai jau bija sešdesmit seši gadi, kad 1944. gadā devās uz Eslingeni. Lai svešumā varētu iztikt, pašūt mēteļus, bēgļi ņēma līdzi audumu baķus. Bet Otīlija paņēma oderaudumu. Viņa bija sapratusi, ka tā ir niša, ka oderdrēbi un padrēbi neviens cits nebūs iedomājies paņemt līdzi. Un es arī domāju – kāda varētu būt mana niša Latvijā? Kad biju vēstnieka kundze Amerikā, lai gan man bija tēva mācītās etiķetes zināšanas, sapratu, ka man vajag kaut ko vairāk. Man vajag justies labi, droši un pašpārliecināti. Bet es vēl tā nejutos. Un aizgāju papildināt savas zināšanas, pārbaudīt sava tēva Ādolfa Ferliņa etiķetes skolu prestižajā lietišķās etiķetes un protokola mācības firmā “Lett Group”. Jo es pārstāvu Latviju, un man nav svarīgāka uzdevuma un lielāka goda bijis, atskaitot to, ka esmu trīs bērnu māte. Mācības man ļoti patika, etiķete un protokols ir balstīts uz ētiskām vērtībām, jo uzvedības pamatprincipi ir tas standarts, kas palīdz cilvēkiem veiksmīgāk un efektīvāk komunicēt. Lūk, tās bija zināšanas, kas citiem tolaik Latvijā vēl nebija, tomēr sākumā tās noliku malā. To pamudināja šāds gadījums. 1998. gadā, kad mēs ar Ojāru ciemojāmies Latvijā, konsultējos ar viena liela uzņēmuma vadītāju. Es viņam jautāju, kā viņš saskata sava biznesa attīstību, vai noderētu etiķetes zināšanas. Un viņš teica: ko tu, mums ir nauda, mums ir vara, lieli uzņēmumi, kāda etiķete, kam mums tā vajadzīga?! Viņam nebija ne labas uzvedības, ne komunikācijas prasmes, krīzes laikā viņa uzņēmums bankrotēja. Un es nodomāju – redzi, viņš kļūdījās.

Pirmais darbs Latvijā man bija NVO centrā, biju filantropijas un attīstības daļas eksperte un Latvijas uzņēmējos veidoju filantropijas sapratni. Par to esmu lepna. Mācīju arī korporatīvo sociālo atbildību – ka peļņa vēl nav viss, ka uzņēmējiem jādomā par apkārtējo vidi, biznesa ētiku, sociālajiem jautājumiem, ka biznesa etiķetē ietilpst arī sava laika ziedošana labdarībai. Tolaik slavenais miljardieris Džordžs Soross palīdzēja nevalstiskajām organizācijām, lai veidotos pilsoniska sabiedrība. Četrus gadus strādāju NVO centrā, bet vienlaikus izplatījās mutveida reklāma par to, ko Irma Kalniņa darīja Vašingtonā. Un tā viena firma piezvana, otra, un es brīvdienās un vakaros mācīju lietišķo etiķeti un protokolu. Šīs zināšanas kļuva arvien pieprasītākas un 2005. gadā nodibināju savu firmu, nevis 2001. gadā, kā man vajadzēja darīt. Bet es pa šo laiku uzcēlu vasarnīcu, savu miera ostu Kurzemes piekrastē, tas arī bija liels projekts. Un vajadzēja jau arī iedzīvoties Latvijā.

Kopš mana pirmā soļa uz Latvijas zemes 1983. gadā esmu izgājusi vairākus posmus – padomju laiku, 1988. gadu, kad ASV nodibinājām asociāciju “Latvijas renesanse” Latvijas cilvēku veselības atbalstam, tad mana lielā krišana no zirga un renesanse izveseļojoties, ceļojumi ar zāļu konteineriem pa Latvijas slimnīcām, tad biju Latvijas vēstnieka ASV kundze, tad filantropijas atbalstītāja Latvijā, tagad uzņēmēja. Es mainos kopā ar laiku. Mēs visi maināmies katru dienu, mēs kļūstam labāki. Ir nākusi klāt jauna paaudze un viņi grib zināt etiķeti. Jā, lielu firmu valdes priekšsēdētāji, kuri līdz šim ir ieguldījuši savā biznesā, nevis sevī. Un nezina, ko laba uzvedība īsti nozīmē, domā, ka etiķete ir tikai naža un dakšiņas pareiza turēšana. Bet etiķete ir mana cieņa pret jums, mana attieksme, mans veids, kā es jūs uzklausu, kā es atbildu. Un šajā jomā es joprojām strādāju ļoti daudz – vēlos palīdzēt cilvēkiem justies labi un pašpārliecināti visās situācijās, lai viņi uzdrīkstētos vairāk. Arī ziedošana un filantropija ir daļa no mūsu dzīves – palīdzēt citiem ir dabiski. Tas izklausās kā teoloģijas dogma, taču tas ir pieņemts uzvedības standarts.

Pirmā Ķīnā


Mans lielākais pasākums – šogad biju aicināta uz Ķīnu lasīt lekcijas par starptautisko biznesa etiķeti un komunikāciju trīs augstskolās: Ķīnas izcilā biznesa skolā, Ķīnas Eiropas starptautiskā biznesa institūtā un Pekinas starptautiskajā institūtā. Esmu pirmā, kuru ķīnieši aicināja lasīt šādas lekcijas, esmu Latvijas intelektuālais produkts. Manas lekcijas noklausījās pāri par 600 studentiem. Nevarēju iedomāties, ka būs tāda atsaucība. Viņiem viss interesēja. Mana priekšrocība bija gan zināšanas par Eiropu, gan ASV, pat mans vecums. Jo ķīnieši ļoti ciena un respektē cilvēkus, kuriem ir dzīves pieredze. Šī noteikti ir mana darba kulminācija.

Esmu docētāja arī Latvijas Mūzikas akadēmijā. Latvijas mūziķi tik daudz ceļo, viņi ir Latvijas ceļojošie vēstnieki. Ir jauki, ja viņiem ir zināšanas par komunikāciju, hierarhiju, par sveicināšanos, apģērbu, galda kultūru… Dzīves skatuve ir viena lieta, bet īstā skatuve – cita. Esmu uzsākusi kursu “Skatuves uzvedības kultūra”. Pareiza uznākšana uz skatuves, stāja, gaita, paklanīšanās, noiešana no skatuves, attieksme pret partneri, publiku, korista uzvedība, mūzikas instrumenta turēšana, solista un orķestra attiecības, tas ir ļoti interesanti. Arī publiskā runa un stresa menedžments, kā uzrunāt publiku, ja tev nav programmas, kā to var izdarīt vienkārši.

Vai esmu laimīga?


Vai kāds sagatavo cilvēku vecumdienām? Nesagatavo. Daudzi manā vecumā nezina, ko darīt. Es sevi kā profesionālu cilvēku esmu atklājusi tikai šeit, Latvijā. Esmu sapratusi, kur ir manas īstās dotības. ASV, strādājot sabiedriskajās attiecībās, es biju viena no daudziem. Bet te es būvēju kaut ko no sākuma, “citā” valstī… Vai man ir ilgas? Jā, ASV es jutos ļoti labi, viss bija pazīstams, bet arī Latvijā jūtos ļoti labi. Šeit gan nevaru pieņemt, ka cilvēku attieksme vienam pret otru nav draudzīga, tāds kā mūris priekšā, tev sevi jāpierāda un tikai tad tapsi novērtēts. Kā pasniedzēja, kā sabiedrības locekle es to jūtu. Harmonijas nav, ir nepārtraukta spriedze.

Laika gaitā esmu kļuvusi par to, ko tēvs man vēlēja, – skolotāja. Mans vīrs bieži uzsver – tu mani māci! Dēls Kristaps arī saka – mamma ir mainījusies. Jā, tā ir mana ikdiena. Tas rodas, strādājot ar auditoriju Aktieris lugu nospēlē pusotrā stundā, es uzstājos septiņas stundas dienā trīsreiz nedēļā. Tātad – 21 stundu nedēļā esmu auditorijas priekšā. Tas ir smags darbs, arī kājām, kas pēc tam sāp. Kā pārdevējām, jā. Jaunībā esmu arī to darījusi. Kad beidzu darbu viena liela projekta sabiedriskajās attiecībās, abi mani dēli studēja universitātē, man bija jāturpina strādāt. Bravūrīgā Irma! Domāju, iešu strādāt par sabiedrisko attiecību vadītāju ļoti labā apģērbu veikalā. Esmu taču drēbju apģērba veikalnieka Ferliņa meita, kurš gan vēl labāk zina par drēbēm un ģērbšanos! Darba intervijā veikala direktore aplūko manu CV, ļoti labi, bet ziniet, misis Kalnins, mums ir veikala filozofija – tie, kuri nāks strādāt veikalā, vienalga, vai viņi ir juristi, grāmatveži vai sabiedrisko attiecību speciālisti, divas nedēļas strādā par pārdevējiem, lai zinātu mūsu filozofiju, misiju, stratēģiju, preci un mūsu klientus. Man mute atvērās. Domāju, man tagad būs jāpārdod drēbes tām pašam dāmām, ar kurām esmu pieņemšanās saskandinājusi vīna glāzes. Bet ir tā – man tie troņi dzīvē ir bijuši un nav bijuši, es varu arī baznīcā tīrīt grīdas.

Izcilā izskata noslēpums


Nav man nekādu noslēpumu. Manai sieviešu studentu korporācijai “Dzintra” bija 90 gadu svinības. Pienāk jauns izskatīgs vīrietis un saka: cik jauki jūs redzēt! Es atbildu, paldies, man arī. Bet šoreiz tērpā, viņš saka. Izrādās, peldbaseina treneris, peldot jau neievēro. Jā, es peldu trīs kilometrus nedēļā. Esmu distanču peldētāja kopš jaunības. Varbūt kādā citā dzīvē biju nāriņa. Ūdens labi noņem stresu, peldot varu pārdomāt lietas. Savulaik vidusskolā spēlēju sieviešu hokeju, universitātē – tenisu, bet man nepatīk svīst un ūdenī es to nejūtu. Zviedrijas vēstnieks gan teica, ka cilvēki svīst arī ūdenī. Es viņam – kuš, negribu to dzirdēt! No rīta vingroju, vasarās daudz staigāju, rušinos pa dārzu, skrienu pakaļ saviem mazbērniem. Veselīga ēšana arī ir svarīga. Manai tēva mātei Otīlijai bija brīnišķīga diēta. Redzot kūku, viņa teica: “Moments uz lūpām un mūžam uz gūžām.” Visu ar mēru.

Un man ir laimējies mīlestībā mūža otrajā pusē. Ojārs ir mans lielākais atbalsts pat tad, kad apšaubu savas spējas, viņš mani momentā iedrošina. Ojārs ir unikāls cilvēks un Latvijas patriots, pilnīgi pašaizliedzīgs, un viņu nevilina materiālās vērtības. Ojārs vada Saeimas delegāciju NATO parlamentārajā asamblejā. Viņam kā filozofam ir svarīgs talants – sarežģītu lietu izskaidrot vienkārši un skaidri, un viņš ir taisnīgs. Labi uzstājas auditorijas priekšā un teic, ka esmu viņam palīdzējusi par 70% labāk komunicēt ar cilvēkiem nekā agrāk. Tam gan es nepiekrītu. Prieks par maniem pieaugušajiem bērniem Rihardu, Kristapu un Ingrīdu. Šogad piedzima mans trešais mazbērniņš. Vienīgi ilgojos pēc saviem dzīvniekiem. To man trūkst. Mums bija Līva, pirmais beļģu aitu suns Latvijā, un divi kaķi. Varbūt kādu dienu atkal…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Markus Riva Havaju salās nofotografējas džungļos, bet attēlā visa uzmanība pievērsta viņa kājām 17
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Priecājos, ka vairs nebiju valdībā tajā brīdī.” Pūce par vienu no dumjākajiem valdības lēmumiem 30
13 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Videonovērošanas video, kur redzama futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība 14
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valsts prezidents otro “AstraZeneca” vakcīnas pret Covid-19 devu 15.aprīlī nesaņems 47
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atklājis, kāda būs viņa un Keitas Midltones rīcība tagad, kad viņa vectētiņš ir devies mūžībā 5
1 diena
Lasīt citas ziņas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Futbola aģenta Bezzubova slepkavība Purvciemā: Valsts policija komentē līdz šim zināmo 15
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Priecājos, ka vairs nebiju valdībā tajā brīdī.” Pūce par vienu no dumjākajiem valdības lēmumiem 30
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valsts prezidents otro “AstraZeneca” vakcīnas pret Covid-19 devu 15.aprīlī nesaņems 47
9 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
VIDEO: Matīsa ielas graustam gals klāt! Iegruvuši pārsegumi un nogruvusi daļa ārsienas
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Baidens oficiāli paziņo par karavīru izvešanu no Afganistānas līdz 11.septembrim 1
22:55
SK
Skaties.lv
Stāsti
VIDEO: Matīsa ielas graustam gals klāt! Iegruvuši pārsegumi un nogruvusi daļa ārsienas
22:32
LE
LETA
Ziņas
NATO vienojas par karaspēka izvešanu no Afganistānas 3
22:11
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Liktenīgais 9.aprīlis britu karaliskajā ģimenē: nāve un jauns sākums. Kas notika šajā datumā? 2
15 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. Kurš turpmāk vadīs „Preses klubu”? Saruna ar Aivi Ceriņu 25
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Markus Riva Havaju salās nofotografējas džungļos, bet attēlā visa uzmanība pievērsta viņa kājām 17
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Baidens oficiāli paziņo par karavīru izvešanu no Afganistānas līdz 11.septembrim 1
5 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Ārvalstu investori pie Latvijas futbola klubiem līp kā magnēts. Kāpēc? 7
9 stundas
ZD
Zane Dzene
Ziņas
Cilvēciskas drāmas un divas sievietes. Kā pasniedza Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmijas balvas 1
6 stundas
PR
Praktiski.lv
Ziņas
VIDEO. Latvijas mežos šobrīd zied skaists, bet ļoti indīgs augs: pētnieki atklājuši, ka tam piemīt pretvēža efektivitāte 8
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kovids ir tas, kurš mums iztraucēja pārskatīt nodokļu politiku.” Finanšu ministrs skaidro, vai plānotas jaunas nodokļu izmaiņas 13
14 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
Pēteris Apinis: Par gripas atgriešanos, Covid-19 un nākotnes universālām vakcinācijām 28
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķu Māras Upmanes-Holšteines un Goran Gora ģimenei ticis liels pārbaudījums: viņu četrgadīgais dēliņš Ezra slimojis ar smagu slimību 6
14 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar tomātiem, baziliku un rozmarīnu: gards un sātīgs ēdiens bez gaļas
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Uzlikts arests! Suecas kanālu nobloķējušā kuģa sāga turpinās 6
16 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Simtiem vakcinēties gribētāju, pat ar “AstraZeneca”, bet atved tikai vienu vakcīnas pudelīti 62
20 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Skaists dzīvžogs no dekoratīvā vītola: kā to izveidot?
15 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Videonovērošanas video, kur redzama futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība 14
13 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Govij “štepseli izraut nevar”! Notikusi šķiešanās ar naudu vai pamatots zemnieku atbalsts krīzē? 18
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kristīne Misāne: “Viss, kas notiek cietumā, ir nekas, salīdzinot ar to brīdi, kad tev atņem bērnus…” 16
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Viņš ir pārāk, pārāk piesardzīgs!” Māris Gulbis par Ugu Dumpi un pārspīlēto situāciju 46
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Sāktas represijas pret pedagogiem: par atteikšanos vakcinēties direktori draud uzteikt viņiem darbu 301
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atklājis, kāda būs viņa un Keitas Midltones rīcība tagad, kad viņa vectētiņš ir devies mūžībā 5
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
Vakcinācijas biroja maks kļūs liesāks. Par cik eiro saruks Juhņēvičas alga? 38
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Daudzi būtu gatavi strādāt par “nemotivējošajiem” 2400 eiro!” Sociologs par Langes izteicieniem 35
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Vai esam gatavi tam, ka lūši ienāks mūsu pagalmos un saplosīs mūsu suņus, kaķus un vistas?”: patversmes vadītāja par lūšu medību aizliegumu 70
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Strauja un Gudrīte 1
17 stundas