Foto – Anda Krauze

Atrast sevi Latvijā
. Saruna ar Irmu Kalniņu (turpinājums) 3

Irma Kalniņa ASV strādājusi sabiedrisko attiecību jomā, organizējusi humāno palīdzību Latvijai, pildījusi Latvijas vēstnieka kundzes pienākumus, bet, tikai atgriežoties Latvijā, apzinājusies savas īstās dotības – mācīt etiķeti un protokolu, atradusi savu vietu biznesā un nodibinājusi uzņēmumu “Irmas Kalniņas konsultācija”. Turpinām žurnāla iepriekšējā numurā aizsākto Irmas Kalniņas dzīves stāstu.

Vēstnieka kundze


EL
Egils Līcītis
Ziņas
Latvijas ļaudis ir aizkaitināti, saniknoti un dusmīgi par varas sastrādāto cīņā ar pandēmiju. Egila Līcīša feļetons 46
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 162
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Nav vēlams šodien uzsākt kaut ko jaunu. Pat plānot to nevajadzētu! Horoskopi 26.oktobrim 1
15 stundas
Lasīt citas ziņas

Ar Ojāru Kalniņu esam kopā kopš 1992. gada, apprecējāmies 1996. gadā. Latvietība ir ļoti dziļa, tās emocijas agrāk man pietrūka, un tagad otru cilvēku varēju saprast no pusvārda. Ojārs par Latvijas vēstnieku ASV kļuva 1993. gadā. Tas bija ļoti interesants laiks. Mēs bijām pirmais vēstnieku pāris pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Un tolaik Latvija bija nekurienē, nebijām ne NATO, ne Eiropas Savienībā. Bijām jaunie bērni spēļu laukumā. Man vēstnieka kundzes rokasgrāmatas nebija, pašai bija jāizdomā prioritātes, jāatrod sava vieta. Latvijas prezidenta Gunta Ulmaņa vizītes laikā Ulmaņa kundzei sarīkoju tikšanos ar ASV ārstu delegāciju, tajā piedalījās arī ASV prezidenta Bila Klintona kundze Hilarija Klintone, tika parakstīts sadarbības līgums. Tas notika Baltajā namā. Man bija jātulko. Šī ASV un Latvijas sadarbība medicīnas jomā bija liels ieguvums.

Cilvēki domā: o, vēstnieka kundze, cik glamūri! Bet, ja zinātu, kāds darbs tas ir! Mums nebija saimnieces, es pati gatavoju ēst, klāju galdu un pēc pieņemšanām mazgāju traukus. Līdztekus vēstnieka kundzes pienākumiem es arī strādāju pilna laika darbu sabiedrisko attiecību jomā.

Uz Latviju!


CITI ŠOBRĪD LASA

Diplomāta sievai neviens nejautā, kā viņa jūtas, kā viņai būtu labāk, viņa ir kā zaldāts armijā. Pēc septiņiem darba gadiem Latvijas vēstnieka ASV amatā Ojārs savu plecu Latvijas turpmākai attīstībai gribēja pielikt, būdams Latvijā. Kad Vairu Vīķi-Freibergu ievēlēja par Latvijas prezidenti un viņa Ojāru aicināja vadīt Latvijas institūtu, viņš šo aicinājumu pieņēma. 1999. gada beigās nosvinējām visas atvadas un braucām uz Latviju. Tūkstošgades mijas salūtu redzējām no Vernisāžas balkona.

Latvijā man ir atbildība par vectēva mājām – “Lantēm” Ropažu pagastā. Mazliet attinot dzīves filmu atpakaļ, ar ciemošanos “Lantēs” man saistās traģisks notikums. 1989. gadā, palīdzot Latvijas slimnīcām, biju atbraukusi arī uz vectēva mājām. Un dzejnieks Imants Ziedonis bija līdzi. Bijām sadraudzējušies un lūdzu viņam palīdzēt, lai “Lantes” iekļautu kultūras mantojuma sarakstā. Skaista diena, zilas debesis. Perfekti, kā Holivudā! Sievietei, kura padomju laikā bija pārņēmusi mūsu mājas, piederēja daudz zirgu. Ziedonis ierosināja: Irmiņ, iesim jāt! Es tā īsti negribēju, jo bija briesmīgi karsts. Pusdienas laiks. Zirgu saimniece man iedeva savu personīgo zirgu, ko nevajag darīt. Un sākām jāt. Dunduri sakoda manu zirgu, viņš pacēlās pakaļkājās, es par daudz pievilku grožus, kritu atmuguriski un zirgs man uzkrita virsū. Tas bija vairāk nekā traki. Divas reizes esmu bijusi starp dzīvību un nāvi. Un šeit bija klasika – tu dzirdi, ka cilvēki runā, bet nevari atbildēt, un tu redzi gaismu. Imants Ziedonis mani aizveda uz Gaiļezera slimnīcu, tad bija jābrauc uz Traumatoloģijas institūtu. Bet tur nezināja, kuru pirmo likt uz operācijas galda, jo Ziedonim no pārdzīvojuma bija kļuvis slikti. Bet es izvilkos. Kur vajadzēja vienreiz masāžu un terapiju, es lūdzu, lai mani masē divreiz. Kamēr divus mēnešus nekustīgi gulēju, man palīdzēja trīspadsmit māsiņas. Viņām liels paldies! Pēc šā gadījuma, aizbraukusi atpakaļ uz ASV, es vēl vairāk strādāju palīdzības programmā Latvijas medicīnai “Latvijas renesanse”, jo biju pateicīga Dievam, ka varu dzīvot. Ar lauku mājām joprojām neiet, bet palēnām, līdz mana mūža beigām es gribu tās dabūt tādā pašā godā, kādā tās bija 1941. gadā, kad vecāmāte Minna vadīja visu saimniecību, kamēr vectēvs darbojās veiksmīgā biznesā Rīgā. Mans tēvs, kad reiz bija Latvijā, atbrauca arī uz “Lantēm” un raudādams brauca atpakaļ. Jo agrāk tur varējis baltām biksēm staigāt, bet tagad… Tā ir komunistu vara, kas iznīcināja tūkstošiem latviešu māju. Bet labi, ka māja vispār stāv. Nav padevusies. Viņa gaida. Esmu stūrgalvīgi pārliecināta, ka pienāks brīdis, un es tās spēšu atjaunot.

“Irmas Kalniņas konsultācija” 


Savu uzņēmumu “Irmas Kalniņas konsultācija” nodibināju 2005. gadā. Kā izdomāju savu biznesu Latvijā? Varbūt manī ir kaut kas no manas vecmāmiņas, tēva mātes Otīlijas. Viņai jau bija sešdesmit seši gadi, kad 1944. gadā devās uz Eslingeni. Lai svešumā varētu iztikt, pašūt mēteļus, bēgļi ņēma līdzi audumu baķus. Bet Otīlija paņēma oderaudumu. Viņa bija sapratusi, ka tā ir niša, ka oderdrēbi un padrēbi neviens cits nebūs iedomājies paņemt līdzi. Un es arī domāju – kāda varētu būt mana niša Latvijā? Kad biju vēstnieka kundze Amerikā, lai gan man bija tēva mācītās etiķetes zināšanas, sapratu, ka man vajag kaut ko vairāk. Man vajag justies labi, droši un pašpārliecināti. Bet es vēl tā nejutos. Un aizgāju papildināt savas zināšanas, pārbaudīt sava tēva Ādolfa Ferliņa etiķetes skolu prestižajā lietišķās etiķetes un protokola mācības firmā “Lett Group”. Jo es pārstāvu Latviju, un man nav svarīgāka uzdevuma un lielāka goda bijis, atskaitot to, ka esmu trīs bērnu māte. Mācības man ļoti patika, etiķete un protokols ir balstīts uz ētiskām vērtībām, jo uzvedības pamatprincipi ir tas standarts, kas palīdz cilvēkiem veiksmīgāk un efektīvāk komunicēt. Lūk, tās bija zināšanas, kas citiem tolaik Latvijā vēl nebija, tomēr sākumā tās noliku malā. To pamudināja šāds gadījums. 1998. gadā, kad mēs ar Ojāru ciemojāmies Latvijā, konsultējos ar viena liela uzņēmuma vadītāju. Es viņam jautāju, kā viņš saskata sava biznesa attīstību, vai noderētu etiķetes zināšanas. Un viņš teica: ko tu, mums ir nauda, mums ir vara, lieli uzņēmumi, kāda etiķete, kam mums tā vajadzīga?! Viņam nebija ne labas uzvedības, ne komunikācijas prasmes, krīzes laikā viņa uzņēmums bankrotēja. Un es nodomāju – redzi, viņš kļūdījās.

Pirmais darbs Latvijā man bija NVO centrā, biju filantropijas un attīstības daļas eksperte un Latvijas uzņēmējos veidoju filantropijas sapratni. Par to esmu lepna. Mācīju arī korporatīvo sociālo atbildību – ka peļņa vēl nav viss, ka uzņēmējiem jādomā par apkārtējo vidi, biznesa ētiku, sociālajiem jautājumiem, ka biznesa etiķetē ietilpst arī sava laika ziedošana labdarībai. Tolaik slavenais miljardieris Džordžs Soross palīdzēja nevalstiskajām organizācijām, lai veidotos pilsoniska sabiedrība. Četrus gadus strādāju NVO centrā, bet vienlaikus izplatījās mutveida reklāma par to, ko Irma Kalniņa darīja Vašingtonā. Un tā viena firma piezvana, otra, un es brīvdienās un vakaros mācīju lietišķo etiķeti un protokolu. Šīs zināšanas kļuva arvien pieprasītākas un 2005. gadā nodibināju savu firmu, nevis 2001. gadā, kā man vajadzēja darīt. Bet es pa šo laiku uzcēlu vasarnīcu, savu miera ostu Kurzemes piekrastē, tas arī bija liels projekts. Un vajadzēja jau arī iedzīvoties Latvijā.

Kopš mana pirmā soļa uz Latvijas zemes 1983. gadā esmu izgājusi vairākus posmus – padomju laiku, 1988. gadu, kad ASV nodibinājām asociāciju “Latvijas renesanse” Latvijas cilvēku veselības atbalstam, tad mana lielā krišana no zirga un renesanse izveseļojoties, ceļojumi ar zāļu konteineriem pa Latvijas slimnīcām, tad biju Latvijas vēstnieka ASV kundze, tad filantropijas atbalstītāja Latvijā, tagad uzņēmēja. Es mainos kopā ar laiku. Mēs visi maināmies katru dienu, mēs kļūstam labāki. Ir nākusi klāt jauna paaudze un viņi grib zināt etiķeti. Jā, lielu firmu valdes priekšsēdētāji, kuri līdz šim ir ieguldījuši savā biznesā, nevis sevī. Un nezina, ko laba uzvedība īsti nozīmē, domā, ka etiķete ir tikai naža un dakšiņas pareiza turēšana. Bet etiķete ir mana cieņa pret jums, mana attieksme, mans veids, kā es jūs uzklausu, kā es atbildu. Un šajā jomā es joprojām strādāju ļoti daudz – vēlos palīdzēt cilvēkiem justies labi un pašpārliecināti visās situācijās, lai viņi uzdrīkstētos vairāk. Arī ziedošana un filantropija ir daļa no mūsu dzīves – palīdzēt citiem ir dabiski. Tas izklausās kā teoloģijas dogma, taču tas ir pieņemts uzvedības standarts.

Pirmā Ķīnā


Mans lielākais pasākums – šogad biju aicināta uz Ķīnu lasīt lekcijas par starptautisko biznesa etiķeti un komunikāciju trīs augstskolās: Ķīnas izcilā biznesa skolā, Ķīnas Eiropas starptautiskā biznesa institūtā un Pekinas starptautiskajā institūtā. Esmu pirmā, kuru ķīnieši aicināja lasīt šādas lekcijas, esmu Latvijas intelektuālais produkts. Manas lekcijas noklausījās pāri par 600 studentiem. Nevarēju iedomāties, ka būs tāda atsaucība. Viņiem viss interesēja. Mana priekšrocība bija gan zināšanas par Eiropu, gan ASV, pat mans vecums. Jo ķīnieši ļoti ciena un respektē cilvēkus, kuriem ir dzīves pieredze. Šī noteikti ir mana darba kulminācija.

Esmu docētāja arī Latvijas Mūzikas akadēmijā. Latvijas mūziķi tik daudz ceļo, viņi ir Latvijas ceļojošie vēstnieki. Ir jauki, ja viņiem ir zināšanas par komunikāciju, hierarhiju, par sveicināšanos, apģērbu, galda kultūru… Dzīves skatuve ir viena lieta, bet īstā skatuve – cita. Esmu uzsākusi kursu “Skatuves uzvedības kultūra”. Pareiza uznākšana uz skatuves, stāja, gaita, paklanīšanās, noiešana no skatuves, attieksme pret partneri, publiku, korista uzvedība, mūzikas instrumenta turēšana, solista un orķestra attiecības, tas ir ļoti interesanti. Arī publiskā runa un stresa menedžments, kā uzrunāt publiku, ja tev nav programmas, kā to var izdarīt vienkārši.

Vai esmu laimīga?


Vai kāds sagatavo cilvēku vecumdienām? Nesagatavo. Daudzi manā vecumā nezina, ko darīt. Es sevi kā profesionālu cilvēku esmu atklājusi tikai šeit, Latvijā. Esmu sapratusi, kur ir manas īstās dotības. ASV, strādājot sabiedriskajās attiecībās, es biju viena no daudziem. Bet te es būvēju kaut ko no sākuma, “citā” valstī… Vai man ir ilgas? Jā, ASV es jutos ļoti labi, viss bija pazīstams, bet arī Latvijā jūtos ļoti labi. Šeit gan nevaru pieņemt, ka cilvēku attieksme vienam pret otru nav draudzīga, tāds kā mūris priekšā, tev sevi jāpierāda un tikai tad tapsi novērtēts. Kā pasniedzēja, kā sabiedrības locekle es to jūtu. Harmonijas nav, ir nepārtraukta spriedze.

Laika gaitā esmu kļuvusi par to, ko tēvs man vēlēja, – skolotāja. Mans vīrs bieži uzsver – tu mani māci! Dēls Kristaps arī saka – mamma ir mainījusies. Jā, tā ir mana ikdiena. Tas rodas, strādājot ar auditoriju Aktieris lugu nospēlē pusotrā stundā, es uzstājos septiņas stundas dienā trīsreiz nedēļā. Tātad – 21 stundu nedēļā esmu auditorijas priekšā. Tas ir smags darbs, arī kājām, kas pēc tam sāp. Kā pārdevējām, jā. Jaunībā esmu arī to darījusi. Kad beidzu darbu viena liela projekta sabiedriskajās attiecībās, abi mani dēli studēja universitātē, man bija jāturpina strādāt. Bravūrīgā Irma! Domāju, iešu strādāt par sabiedrisko attiecību vadītāju ļoti labā apģērbu veikalā. Esmu taču drēbju apģērba veikalnieka Ferliņa meita, kurš gan vēl labāk zina par drēbēm un ģērbšanos! Darba intervijā veikala direktore aplūko manu CV, ļoti labi, bet ziniet, misis Kalnins, mums ir veikala filozofija – tie, kuri nāks strādāt veikalā, vienalga, vai viņi ir juristi, grāmatveži vai sabiedrisko attiecību speciālisti, divas nedēļas strādā par pārdevējiem, lai zinātu mūsu filozofiju, misiju, stratēģiju, preci un mūsu klientus. Man mute atvērās. Domāju, man tagad būs jāpārdod drēbes tām pašam dāmām, ar kurām esmu pieņemšanās saskandinājusi vīna glāzes. Bet ir tā – man tie troņi dzīvē ir bijuši un nav bijuši, es varu arī baznīcā tīrīt grīdas.

Izcilā izskata noslēpums


Nav man nekādu noslēpumu. Manai sieviešu studentu korporācijai “Dzintra” bija 90 gadu svinības. Pienāk jauns izskatīgs vīrietis un saka: cik jauki jūs redzēt! Es atbildu, paldies, man arī. Bet šoreiz tērpā, viņš saka. Izrādās, peldbaseina treneris, peldot jau neievēro. Jā, es peldu trīs kilometrus nedēļā. Esmu distanču peldētāja kopš jaunības. Varbūt kādā citā dzīvē biju nāriņa. Ūdens labi noņem stresu, peldot varu pārdomāt lietas. Savulaik vidusskolā spēlēju sieviešu hokeju, universitātē – tenisu, bet man nepatīk svīst un ūdenī es to nejūtu. Zviedrijas vēstnieks gan teica, ka cilvēki svīst arī ūdenī. Es viņam – kuš, negribu to dzirdēt! No rīta vingroju, vasarās daudz staigāju, rušinos pa dārzu, skrienu pakaļ saviem mazbērniem. Veselīga ēšana arī ir svarīga. Manai tēva mātei Otīlijai bija brīnišķīga diēta. Redzot kūku, viņa teica: “Moments uz lūpām un mūžam uz gūžām.” Visu ar mēru.

Un man ir laimējies mīlestībā mūža otrajā pusē. Ojārs ir mans lielākais atbalsts pat tad, kad apšaubu savas spējas, viņš mani momentā iedrošina. Ojārs ir unikāls cilvēks un Latvijas patriots, pilnīgi pašaizliedzīgs, un viņu nevilina materiālās vērtības. Ojārs vada Saeimas delegāciju NATO parlamentārajā asamblejā. Viņam kā filozofam ir svarīgs talants – sarežģītu lietu izskaidrot vienkārši un skaidri, un viņš ir taisnīgs. Labi uzstājas auditorijas priekšā un teic, ka esmu viņam palīdzējusi par 70% labāk komunicēt ar cilvēkiem nekā agrāk. Tam gan es nepiekrītu. Prieks par maniem pieaugušajiem bērniem Rihardu, Kristapu un Ingrīdu. Šogad piedzima mans trešais mazbērniņš. Vienīgi ilgojos pēc saviem dzīvniekiem. To man trūkst. Mums bija Līva, pirmais beļģu aitu suns Latvijā, un divi kaķi. Varbūt kādu dienu atkal…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Latvijas ļaudis ir aizkaitināti, saniknoti un dusmīgi par varas sastrādāto cīņā ar pandēmiju. Egila Līcīša feļetons 46
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 162
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Nav vēlams šodien uzsākt kaut ko jaunu. Pat plānot to nevajadzētu! Horoskopi 26.oktobrim 1
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II pienākumus pārņēmis mazdēls princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone 23
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Hosams Abu Meri mājsēdes laikā spiests apgūt jaunas prasmes: sievai atteikt nevar! 50
22 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
Ulberte: Skaistumkopšanas pakalpojumi aizies ēnu ekonomikā 35
4 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Latvijas ļaudis ir aizkaitināti, saniknoti un dusmīgi par varas sastrādāto cīņā ar pandēmiju. Egila Līcīša feļetons 46
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Rajevs: Putinu vairāk interesē noturēties pie varas nekā Baltijas valstu un Polijas iekarošana 32
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pēcpusdienā no rietumiem ieradīsies lietus 1
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
IKVD atsaka programmu licencēšanu “vakcīnskeptiņu vidusskolai”. Kādi ir iemesli? 1
09:58
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Covid-19 krīzes risināšanā pamatā ir iespējami divi galvenie ceļi – Kariņa valdība vai politgangsteru stilā vālējošo tehnokrātu valdība 3
09:24
LE
LETA
Ziņas
Puntulis: Zemā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere Latvijā ir “postpadomju mantojums” 57
08:58
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Neadekvātu stūrētāju kļūst vairāk un vairāk. Vai šoferiem vajadzēs noteikt “tehnisko” apskati? 15
1 stunda
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Covid-19 krīzes risināšanā pamatā ir iespējami divi galvenie ceļi – Kariņa valdība vai politgangsteru stilā vālējošo tehnokrātu valdība 3
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Vīruss pārņem Austrumeiropu: reģionā atklāta aptuveni piektā daļa no Covid-19 gadījumiem pasaulē 9
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
IKVD atsaka programmu licencēšanu “vakcīnskeptiņu vidusskolai”. Kādi ir iemesli? 1
27 minūtes
Inita Šteinberga
Ziņas
Lai nākamgad āboli būtu bez tārpiem un plūmes nepūtu, jāsāk rosīties jau tagad
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Deputāti konceptuāli atbalsta būtisku atalgojuma pieaugumu valsts amatpersonām 106
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Algu subsīdijas Covid-19 krīzē skartajiem nevakcinētām personām ies secen 49
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Teju puse jauno gadījumu reģistrēti Rīgā. Kur vēl Latvijā plaša Covid-19 izplatība? 12
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Vai tiešām bija jānonāk līdz 3000 gadījumiem dienā, lai sāktu domāt?” Rajevskis komentē pašreizējo kovid situāciju Latvijā 82
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Gaidāmi siltuma rekordi! Bricis par laikapstākļiem šonedēļ 8
23 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā pie Akmens tilta Daugavā iebraukusi un nogrimusi automašīna 15
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pavļuts uzsācis vakcinēšanās kampaņu, personīgi zvanot senioriem, un aicina to darīt arī citus 227
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mājsēdes laikā sievietes mēģina paslēpties automašīnā un policijai draud ar šautriņu 17
16 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 25.oktobra līdz 1.novembrim: stāda krūmus un augļukokus, novāc pēdējos sakņaugus 2
20 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sātīgie biezpiena plācenīši ar dārzeņiem
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II pienākumus pārņēmis mazdēls princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone 23
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Hosams Abu Meri mājsēdes laikā spiests apgūt jaunas prasmes: sievai atteikt nevar! 50
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Dzejniece Magone Šutoviene šķiras no vīra un nolēmusi mainīt arī uzvārdu – uz pavisam jaunu 60
22 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Esam savā ziņā kļuvuši par celmlaužiem!” “Prātinieki” pārsteidz ar sensacionālu koncertfilmu, kas skatīta jau 31 valstī 3
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Nekaunīgs tītars ieknābj sievietei. Viņas spiedziens sasmīdina visu tītaru baru 7
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 162
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Sabiedriskā transporta atlaižu haoss mājsēdē, pat satiksmes ministrs iebilst un nesaprot 59
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Bagāti ministri nabadzīgā valstī – tas ir neētiski,” Liepnieks par algu palielināšanu valsts amatpersonām 75
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Vai traģēdiju varēja novērst? Publicētas fotogrāfijas pēc nelaimes ar Boldvinu filmēšanas laukumā 8
1 diena