Atsniegotāji 0

Kad debesis izdaiļo pagalmu, sniegu mazās platībās var pievārēt ar lāpstu, lielāku notīrīšanai jau noderīgi pūtēji un šķūrētāji. Pamatīgi aizputinātu meža ceļu spēj iztīrīt tikai lieljaudas tehnika.

 

ACULIECINIEKA VIDEO. Rīgas centrā pa dzelzceļu ieved desmitiem tanku un militāro tehniku. Kas īsti notiek? 79
Boriss Džonsons nosauc galveno iemeslu, kā varēja izvairīties no Krievijas iebrukuma Ukrainā 33
Simonjana pārliecināta, ka Krievijai steidzami jāiet arī vāciešus “glābt no nacistiem” 21
Lasīt citas ziņas

Pūtēji

Lielākā saimniecībā patiesībā nevar pat iztikt bez sava divpakāpju sniega pūtēja, kas savākto aizmet lielākā attālumā no uzkopjamās teritorijas un tiek galā arī ar sevišķi blīvu un sērsnainu segu. Nepieciešamo sniega plūsmas virzienu un attālumu viegli var regulēt, tāpat var arī mainīt lāpstas augstumu, kas ļauj tīrītāju izmantot nelīdzenu platību sakopšanai. Riteņu ķēdes nodrošina labu saķeri pat ar ledu. Moderns sniega pūtējs ir ergonomisks, arī spelgonī viegli iedarbināms ar elektrisko starteri un, galvenais, ērti vadāms. Ar kontroles paneļa sviru viegli izmainīt kustības ātrumu uz priekšu vai atpakaļgaitā, bet diferenciāļa bloķētājs padara mašīnu ērti manevrējamu. Nelielu komfortu salā nodrošina apsildāmie rokturi. Sniega pūtēju dzinēji, piemēram, Briggs & Stratton MAX, ir speciāli konstruēti darbam ekstremālos laika apstākļos.Reduktoram (ierīcei, kas savāc sniegu un to transportē uz pūtēju) ir īpaši uzlaboti lodveida gultņi, arī mašīnas korpuss izgatavots no izturīgām tērauda loksnēm un komplektēts ar apvidus protektora riepām.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Sniega pūtēju dzinēji, piemēram, Briggs & Stratton MAX, ir speciāli konstruēti darbam ekstremālos laika apstākļos.

 

– Jaunums tirgū ir augsta ražīguma sniega metējs Husqvarna 268 EPT ar kāpurķēdēm, – iesaka firmas “Dārza tehnika” īpašnieks Māris Ronis. Parocīgās mašīnas aprīkojumā ir elektriskais starteris, divpakāpju sistēma, diferenciāļa bloķētājs un maināmi braukšanas ātrumi. Bezpakāpju hidrostatiskā piedziņa nodrošina ērtu braukšanu un vieglu vadību. Ķēžu sistēmas ļauj vadīt mašīnu uz biezas sniega kārtas un slīpumā. Tā ir stipra, izturīga un produktīva. Ekonomiskas klases sniega tīrītājs McCULLOCH SB 240 maksā Ls 869, turpretim šis jaunais elites klases modelis Husqvarna ST 268EPT – Ls 1872, kamēr Stiga Snow Power – ap Ls 1500.

 

Kompaktklase

Nav uzreiz jāpērk tik nopietna tehnika. Pārdod arī mazos vienpakāpes sniega pūtējus, kas noder gludu piemājas celiņu attīrīšanai pat no 15 cm biezas irdena sniega kārtas. Kompaktklases tehnika aprīkota ar mazjaudīgu (4–6 ZS) dzinēju. Modeļi nav piemēroti lielu platību tīrīšanai, kā arī bieza un blīva sniega novākšanai. Arī šāds palīgs nav lēts, piemēram, “Husqvarna” markas sniega pūtējs izmaksā ap Ls 1229, Texas SB560 (jauda 6 ZS, darba platums 52cm, 3 ātrumi uz priekšu un 1 atpakaļ), maksā Ls 499,00.

 

Papildaprīkojums

Ja mājās jau ir minitraktors, raideris vai kvadracikls, šo tehniku var izmantot arī ziemā, tikai jāpiepērk un jāpiemontē sniega tīrīšanas papildaprīkojums – pūtējs vai šķūre. Ērti ir raideri, kuriem sniega pūtēja uzlikšana ir pavisam vienkārša, piedevām salīdzinājumā ar kvadracikliem vai minitraktoriem tie vidū lokās, tāpēc to manevrēšanas spējas ir labākas. Daži “Husqvarnas” un “Stiga” modeļi stūrē arī ar aizmugures tiltiem un aprīkoti ar ātrajiem agregātu savienojumiem.

Piemontējamā sniega pūtēja darba platums ap 107 cm, sniega lāpstai – ap 120 cm. Ziemā noder arī speciālās riteņu sniega ķēdes un rāmja atsvari. Sniega šķūre minitraktoriem maksā Ls 283 un raideriem – Ls 315 – 366. Korekts agregāts McCULLOCH (vecais Partner) MSB – 121 maksā Ls 319.

– Mazu platību īpašniekiem un apsaimniekotājiem darbu atvieglo dāņu “Texas” elektriskie sniega pūtēji un elektriskās sniega lāpstas, – iesaka SIA “DM Tehnika” veikala vadītāja Inga Lebede. Šīm kvalitatīvajām un pietiekami jaudīgajām iekārtām cena ir gauži pieņemama. Piemēram, sniega lāpsta – pūtējs Texas ST1300 ar 1300W jaudu maksā tikai Ls 59,00, sniega pūtējs Texas SB390 ar 2000W jaudu – Ls 139,00. Katra sētnieka ziemas sapnis ir rotējošā slota Handy sweep 600B ar 60 cm darba platumu, kas ir aprīkota ar 5,5 ZS jaudas Briggs & Stratton dzinēju. Slota palīdz ērti un ātri noslaucīt bruģi, celiņus vai jebkuru citu cietu virsmu. Cena – Ls 599,00.

 

 

Uzziņa

• Jebkuram sniega pūtējam vislabāk padodas irdena sniega novākšana, mitrs salīp pikās, sablīvējas un aizsprosto cauruli.

• Jo gludāka virsma, jo tīrāk to iespējams uzkopt. Modernā kompaktklases tehnika ir pasargāta no bojāšanās uz nelīdzenas virsmas!

• Sniega tīrīšanas laikā no apaukstēšanās palīdz izvairīties arī drēbju un apavu apsildes ierīces ar elektriskajām baterijām.

• Dažos veikalos un sludinājumos iespējams nopirkt lētus sniega pūtējus ar nezināmu kalpošanas laiku.Riskants pasākums, jo specializētā veikalā vienmēr būs iespējams nopirkt rezerves daļas un saņemt servisa pakalpojumus.

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. Cinisms, meli, krāpšana – šķebinoša patiesība nāk klajā par kādu Latvijas dzīvnieku glābšanas biedrību 5
Kādi ir noteikumi, lai uz ielas pie mājas varētu izbūvēt “gulošo policistu”?
Tuvojas pavasaris – kā plānot dārza darbus?
“Izlietot līdz” un “ieteicams līdz” – kā atšķiras uzraksti uz iepakojumiem?
ACULIECINIEKA VIDEO. Rīgas centrā pa dzelzceļu ieved desmitiem tanku un militāro tehniku. Kas īsti notiek? 79
Boriss Džonsons nosauc galveno iemeslu, kā varēja izvairīties no Krievijas iebrukuma Ukrainā 33
Simonjana pārliecināta, ka Krievijai steidzami jāiet arī vāciešus “glābt no nacistiem” 21
Ar malku vairs kurināt nedrīkstēs? Ministre skaidro, vai Eiropa plāno ierobežot malkas un šķeldas izmantošanu siltumapgādē 104
VIDEO. “Tiešraide” no meža Smiltenes novadā – lūsis sagrauž kamerai vadus, pie reizes nofilmē arī pats sevi
Lasīt citas ziņas
Uzkrātais pensijas kapitāls rūk – ko iesaka darīt finanšu speciālisti? 97
Veterinārārsts Dāvids Kleimanis: “Savā praksē neesmu redzējis nevienu labu piemēru, kad pie ķēdes turētam sunim nebūtu bijis problēmu” 25
Uzmanīgi ar mutes skalojamajiem līdzekļiem! Ārsti brīdina – var iedzīvoties pamatīgās nepatikšanās
Mandeļu miltu, šokolādes, kartupeļu… Neierastas vafeļu receptes! 1
4 iemesli, kāpēc vajadzētu kaļķot koku stumbrus: to vislabāk darīt, kad gaisa temperatūra ir ap 0 grādu 4
Mīts vai patiesība: kaķim patiešām nedrīkst dot pienu? 14
Psihiatra atbrīvojumu no valsts valodas prasmes pārbaudes saņēmuši 22 cilvēki. Dažiem ticis arī atteikums 22
ACULIECINIEKA VIDEO. Rīgas centrā pa dzelzceļu ieved desmitiem tanku un militāro tehniku. Kas īsti notiek? 79
Boriss Džonsons nosauc galveno iemeslu, kā varēja izvairīties no Krievijas iebrukuma Ukrainā 33
“Tēt, lūdzu, elpo!” Šos vārdus ārkārtas tālruņa 113 dispečere sarunas laikā dzirdēja vairākkārt 3
FOTO. Filmas veidotāji un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki pulcējas “Mātes piens” pirmizrādē
Simonjana pārliecināta, ka Krievijai steidzami jāiet arī vāciešus “glābt no nacistiem” 21
VIDEO. Kadirovs sabēdājies. Pārmet Rietumiem, ka tie glābj neeksistējošu valsti Ukrainu, bet Čečeniju no krieviem nepaglāba 6
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijai neveiksmīgs mēģinājums izlauzties cauri ukraiņu pozīcijām Bahmutā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Avīzes pirms 100 gadiem, 1923. gada 1. februāris. Krogā pamatīgi apzagts kāds apskurbis zemnieks
23:09
Ik diena kā laimes spēle. Ukraiņu sporta fotogrāfs Kubanovs: “Mēs negājām uz patvertnēm, ievērojām “divu sienu noteikumu””
22:12
“Tēt, lūdzu, elpo!” Šos vārdus ārkārtas tālruņa 113 dispečere sarunas laikā dzirdēja vairākkārt 3
22:11