Praktiski
Mājas mīluļi

Attopieties: mazuļus izmet, kur pagadās, pat uz šoseju braucamās daļas0

Šovasar dzīvnieku patversmēs nebijušā skaitā uzņemti kaķēni, kurus to nežēlīgie saimnieki izmetuši neiedomājamās vietās un veidos: mazuļi izmesti no braucošām automašīnām, atstāti tualetēs un izsviesti atkritumos, satraukti ir vairāku dzīvnieku patversmju darbinieki.

“Kaķēni, kaķēni un vēlreiz kaķēni – tā vien šķiet, ka visa pasaule sastāv tikai no kaķēniem, kurus cilvēki izmet. Tieši šādas smagas domas nospiež visu Latvijas patversmju darbinieku sirdis. Diemžēl uzņemt iespējams nelielu daļu no pamestajiem mazuļiem, jo sacensties ar necilvēku izdomu kaķēnu izmešanas veidos nav iespējams. Izmesti “pliki” uz ielas, pat uz šoseju braucamās daļas. No braucošām mašīnām mesti pa logiem. Izmesti mēslainēs, celtniecības atkritumu konteineros, šahtās, kanalizācijas lūkās, bedrēs. Sabāzti kastēs, grozos, maisos un izmesti pie patversmēm, baznīcām, bērnudārziem, veikaliem, tirgos, sabiedriskā transporta pieturās, sabiedriskajās tualetēs, atstāti trolejbusos, vilcienos. Un kur vēl bez šiem, cilvēku mājās dzimušajiem, mēnesi, divus tur augušajiem un tad izmestajiem kaķēniem tie mazuļu tūkstoši, kas piedzimuši ielu kaķiem,” vēstīts patversmes mājaslapā.

Pagrabos, pažobelēs mītošie pārsvarā ir slimi – ar aizpuņķotām actiņām, deguniem, dažādu parazītu apsēsti, novārguši. Patversmē uzsver, ka tik maz vajag cilvēkam izdarīt: sterilizēt savu kaķeni, kastrēt savu runci vai iesaistīties piedāvātajās ielu kaķu bezmaksas sterilizācijas programmās. Tad nebūtu laiks un enerģija jātērē, kā arī jāpiepūlas domājot, kā labāk, kur labāk izmest, lai nosprāgst.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Cilvēks vienkārši pazūd.” Pie viesnīcas piebrauca divas policijas ekipāžas un viņu aizveda… Cietumā Itālijā nokļuvusi mūziķe Dženifere Rumpāne 3
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
“Jūlija, tu mani izglābi! Navaļnijs emocionālā vēstījumā pauž, ka viņu izdziedinājusi sievas mīlestība
17 minūtes
GN
Gunārs Nāgels
Latvijā
Gunārs Nāgels: Dažādas vietējās un ārzemju Covid dīvainības
18 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
Minimālo algu palielinās līdz 500 eiro, ārstiem un skolotājiem dos, radošajiem atņems – cik “biezi” nākamgad būs mūsu maciņi 5
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Ogrē apskatāma apbrīnojama strūklaka: tajā “ieausta” Lielvārdes josta 1
1 stunda