Foto – Zane Bitere/LETA

Augļukoku pumpuri sākuši mosties. Vai nenosals? Varbūt piesegt? 0

“Ko darīt, ja daudzi pumpuri sākuši mosties? Piemēram, zaļums manāms saldajos ķiršos. Varbūt sasegt? Vai tas nozīmē, ka pamodies augs var vairāk apsalt un ogu nebūs?”vaicā Anita no Babītes.

Reklāma
Reklāma

Augi pratīs izdzīvot

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Augļkopis Guntis Kormis mierina, ka no dabas viedokļa šī nav nekāda ekstrēmā ziema. Mainās cikli ar bargākām un maigākām ziemām. Ir bijuši gadi, kad ķiršiem un citiem augļukokiem ziedi izplaukst pat rudenī.

Taču pavasarī tie ziedējuši atkal, un vasarā raža bijusi laba. Tas tāpēc, ka augi nodrošinās dažādām dzīves situācijām. Ziedpumpuru vienmēr ir vairāk nekā augļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt līdz februāra sākumam augiem vēl turpinās dziļā miera periods, kad sals kaitē mazāk. Taču arī siltās ziemās var būt zaudējumi. Piemēram, vissliktāk tās ietekmē aprikozes. Ja tās potētas uz aprikožu potcelmiem, pavasarī var atklāties, ka izsalušas pat saknes.

Šiem kokiem ir īss miera periods, un siltā laika samulsinātajiem kokiem ziemas otrajā pusē liktenīgs var būt pat –15 grādu sals. Tieši šā iemesla dēļ Guntis Kormis neaudzē aprikožu stādus.

Persiki gan ir izturīgāki – pērngad tie izturībā pārspēja pat Kaukāza plūmes, kurām ogas nosala, toties persiku raža bija pārsteidzoši laba.

Daži mazdārziņu saimnieki mēģina kociņus segt, lai pasargātu no sala bojājumiem. Taču augļkopis praksē pārliecinājies, ka vislabāk augiem ļaut pašiem tikt galā.

Cilvēku nemākulīga iejaukšanās var tikai traucēt, piemēram, izsautēt agrotīklā ietīto augu. Dārznieks novērojis – daba un dzīvnieki jau rudenī nojauta, ka ziema būs silta. Piemēram, zirgam pat neuzauga ziemas kažoks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.