Laukos
Politika

Aukstais pavasaris atstāja ietekmi. Agrā medus gandrīz nav0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Vēsais laiks pavasarī nav negatīvi ietekmējis bišu saimes, taču laika apstākļu dēļ gandrīz nav ievākts agrais medus, tamdēļ atliek mazāk medus tirgošanai, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Viņš pastāstīja, ka vēsajā pavasarī, kāds bija šogad, bišu saimes attīstījās mēreni un tās vietām varētu būt spietojušas mazāk nekā citus gadus. Tikpat kā nav ievākts agrais aprīļa un maija sākuma medus, ko vāc no kārklu ģints kokiem un krūmiem, kā arī kļavām.

“Aprīļa un maija sākuma agrais medus praktiski nebija. Tāpēc medus, ko atņemt bišu saimēm tirgošanai, ir mazāk. Taču bišu saimēm ir ko ēst. Bites pašas patērē ļoti daudz medus. Piemēram, jūnijā bišu saime pati vidēji patērē 25 kilogramus medus, kas ir milzīgs daudzums,” pauda Krauze, atgādinot, ka gadā viena saime apēd līdz 110 kilogramiem medus, kamēr bitenieks no vienas saimes nereti var atņemt tikai 20 kilogramus.

Krauze arī pastāstīja, ka atsevišķos Latvijas reģionos ir arī tādi biškopji, kam palaimējies ar laika apstākļiem un izdevies gūt jau otro medus ievākumu. Lielākoties gan medus līdz šim ievākts atsevišķās maija siltajās dienās, kad bites paspēja ievākt pieneņu, ziedošo augļu koku un ziemas rapša medu.

Taujāts, kā tad ziema kopumā šogad aizvadīta, Krauze to vērtēja pozitīvi. “Ja biškopjis visu izdarīja pareizi, ziemošana bija veiksmīga. Arī vēsais laiks pavasarī bišu saimēm nemaz nekaitēja, ja bija ieziemots kā nākas un pietiekoši daudz barības vielu,” viņš sacīja.

Saistītie raksti

Pēc Krauzes teiktā, bites patlaban turpina vākt medu, jo daudz kas zied, kā piemēram, avenes. Arī iepriekšējās siltajās dienās maija beigās bites ir cītīgi pastrādājušas un kopumā vairums biškopju normāli sagaidījuši vasaru.

Latvijas Biškopības biedrība ir biškopju profesionālā organizācija, kas apvieno gan profesionāļus, gan iesācējus un amatierus. Kopējais biedru skaits 2019.gada sākumā pārsniedza 3300, kas ir apmēram divas trešdaļas no kopējā biškopju skaita valstī. Biedrība dibināta 1994.gadā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni Gudenieku pagastā noteikta karantīna
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Atklāj, kur Latvijā konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Veikalos būs plašāk pieejami vietējie augļi un dārzeņi. Parakstīts memorands 1
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
5 stundas