Latvijā
Kriminālziņas

Austrija kārtējo reizi atteikusies Latvijai izdot Vaškeviču6


Vladimirs Vaškevičs.
Vladimirs Vaškevičs.
Foto: LETA

Šā gada augustā Austrija kārtējo reizi noraidījusi Latvijas tiesībsargājošo iestāžu lūgumu izdot tiesāšanai kukuļdošanas lietā apsūdzēto, no amata atstādināto Finanšu ministrijas (FM) ierēdni Vladimiru Vaškeviču, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Šādu ziņu augustā Ģenerālprokuratūra saņēmusi no kolēģiem Austrijā, kas lēmumu pamatojuši ar Vaškeviča slikto veselības stāvokli. Tā dēļ viņš nevarot ne stāties tiesas priekšā, ne arī uzklausīt izvirzīto apsūdzību.

Kā raidījumam pastāstīja prokurors Arvis Miglāns, jūlijā no Latvijas tika izsūtīts tiesiskās palīdzības lūgums Austrijas Centrālajai ekonomisko noziegumu korupcijas apkarošanas prokuratūrai, lūdzot veikt izmeklēšanas darbības pret apsūdzēto Vaškeviču un rast iespēju procesuālajās darbībās piedalīties pašam prokuroram Miglānam.

“Taču atkal, kā iepriekšējo reizi, tika saņemta atbilde no šīs prokuratūras, ka, pamatojoties uz jau veikto Vaškeviča veselības stāvokļa pārbaudi, jārēķinās ar minētās personas ilgstošu nespēju stāties tiesas priekšā,” raidījumam pastāstīja Miglāns.

Kā ziņots, Vaškevičs, kurš tiek tiesāts par kukuļdošanu, aizvien uzturas Austrijā, bet viņa krimināllietā tiesvedība joprojām ir apturēta.

Saistītie raksti

Kukuļdošanas lietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturētais Vaškevičs tika apcietināts jau 2011.gada ziemā, taču vēlāk viņu atbrīvoja pret 60 000 latu (85 372 eiro) drošības naudu. Papildus Vaškevičam tika piemēroti arī trīs citi drošības līdzekļi – aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Pēc atbrīvošanas Vaškevičs ar tiesas atļauju devās uz Austriju, kur, pēc viņa advokātes Jeļenas Kvjatkovskas teiktā, spēji pasliktinājās viņa veselības stāvoklis, tādēļ bija nepieciešama akūta operācija un pēc tam – ārstēšanās.

LA.lv