Latvijā
Kriminālziņas

Pretimbraucošo šoferi notiesā par smaga kritiena izraisīšanu autobusā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Bija 2017. gada 20. decembris. Pirmsziemassvētku noskaņojumā pusdeviņos no rīta cilvēki devās savās darīšanās, daļa – arī ar “Rīgas satiksmes” autobusiem “Solaris”. Vienu no tiem (53. maršruta) pa Apuzes ielu Zolitūdes virzienā vadīja pieredzējis šoferis Valdis.

Viņam pretim Rīgas centra virzienā bija izveidojies sastrēgums.

“Nebraucu ātrāk par 40–45 kilometriem stundā. Ātrāk nemaz nebija iespējams, jo tikko biju stāvējis pie luksofora. Priekšā esošās mašīnas kolonnā aiztraucās ātrāk. Starp aizbraucošo kolonu un manu autobusu bija izveidojusies šķirba. Kā vēlāk sapratu, kāds no pretimstāvošā sastrēguma piebremzēja, lai izlaistu no pagalma kādu automobili, kas nolēma izbraukt uz manu joslu. Šo automobili pamanīju tikai tad, kad tas bija manā priekšā, – nebija, kur likties, strauji bremzēju, bet vienalga notika sadursme,” Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā liecināja autobusa vadītājs.

Šajā avārijā cieta tikai viens cilvēks – autobusa pasažiere, pusmūža sieviete Diāna, kura īsi pirms sadursmes bija piecēlusies no sēdvietas un pa autobusa eju devās uz priekšu uz vidējām durvīm. To ļoti labi varēja redzēt tiesā rādītajos video (autobusam ir astoņas āra un iekšas kameras).

Autobusam spēji bremzējot, sieviete ar inerci tika sviesta ejā uz priekšu tādā kā puspagriezienā līdz pat vadītāja kabīnei. Citā video varēja redzēt, ka priekšējā sēdeklī mobilos telefonos iegrimušie bērni ar deguniem atsitas pret aizsargstiklu, bet no aizmugurējās sēdvietas izgāžas, bet pēc tam pieceļas kāds vīrietis.

Viņi necieta. Pārējie cilvēki palika savās sēdvietās. Savukārt sievietei bija nepieciešama palīdzība. Kā var redzēt video, pie viņas aizsteidzas autobusa šoferis, kurš, kā atkal var redzēt video, pirms tam līdz sadursmei, nenovēršoties no ceļa, vadīja autobusu.

Vēlāk izrādījās, ka Diāna guvusi vidēji smagus miesas bojājumus – krustu kaula lūzumu. Mēnesi bijusi spiesta gulēt gultā, pēc tam no jauna mācīties sēdēt un tikai pakāpeniski sākt iet. Joprojām nevarot ilgi stāvēt un sēdēt. Problēmas atrast darbu. Esot bail braukt ar autobusu: ja tomēr gadoties, tad uzreiz meklējot vietu, kur, autobusam bremzējot, nav iespējams nokrist.

Diāna lūdza tiesu piedzīt no nisana vadītāja 9600 eiro morālo kaitējumu par sagādātajām ciešanām.

Nisana vadītājs Jānis pirmajā tiesas sēdē savu vainu ceļu satiksmes negadījumā atzina, taču apšaubīja, ka tik neliela sadursme varējusi izraisīt sievietei tik nopietnas traumas, nepiekrita arī tik lielai morālai kompensācijai.

Otrajā tiesas sēdē Jānis, skatoties video, atzina, ka “ielīdis cietušās ādā” un sapratis, cik nopietns bijis viņas lidojums autobusa ejā, arī to, cik spēji bremzējis autobuss.

Apsūdzētais ļoti nožēloja notikušo un lūdza samazināt morālo kompensāciju desmit reižu – līdz 960 eiro, jo strādājot mazatalgotu sētnieka darbu un neesot ne uzkrājumu, ne īpašumu, ko pārdot.

To dzirdot, Diāna tiesai pateica, ka no Jāņa viņai neko nevajagot: cik apdrošinātāji iedošot, tik būšot labi. Kā pēc tiesas sēdes uzzināju no Diānas, tā teikusi, zinot, ka apdrošinātāji viņai solījuši daudz mazāku summu, taču “no tā apsūdzētā tāpat viņa neko nedabūšot”.

Tiesnese Gunta Sokolova piesprieda Jānim 190 piespiedu darba stundas un samaksāt 145 eiro valstij, kas tos iztērējusi advokātam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Gobzems satrakojies. Čalim jumts aizbraucis. Kokaīnu sašņaucies. Kā Saeimas parkets viņu vēl nes! 5
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Katra skolēna sapnis. Zināms, kā sodīja skolotājas, kuras internetā nopludināja eksāmena uzdevumus
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Covid-19 apdraud “Dr. Klauna” un citu labdarības organizāciju pastāvēšanu
4 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
“Jaunais īpašnieks apliks sētu, arhitektūras piemineklis tur stāvēs neredzams!” Biedrība lūdz glābt Anniņmuižu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Spļāviens sejā nacionālai pašapziņai,” Dzintars naudu krievu medijiem salīdzina ar terorisma finansēšanu 1
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Gobzems satrakojies. Čalim jumts aizbraucis. Kokaīnu sašņaucies. Kā Saeimas parkets viņu vēl nes! 5
3 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nebūs viesstrādnieku, raža sapūs uz lauka!” Kāpēc latvieši negrib mēnesī nopelnīt 1000 eiro? 25
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī Latvijā nav atklāts neviens jauns Covid-19 inficētais
5 stundas