Latvijā

“Skatam paveras kas līdzīgs Covid testu laukumam.” Kā notika RTU tradicionālais “Lielais izlaidums”1

RTU tradicionālais "Lielais izlaidums"

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) tradicionālais “Lielais izlaidums” piektdien notika Rīgā, Spilves lidlaukā, vienkopus pulcējot ap tūkstoti RTU šā gada absolventu, kuri ieguvuši bakalaura, maģistra un doktora grādu.

RTU tradicionālais “Lielais izlaidums”.
Foto: Karīna Miezāja

Ievērojot distancēšanās nosacījumus, šogad izlaidums notika vēl nebijušā “drive-in” jeb auto formātā, kad absolventi ieradās automašīnās, saņēma diplomus un klausījās viņiem veltīto koncertu. RTU informēja, ka izvēlējusies “drive-in” formātu, lai absolventi pēc vairākiem virtuālajā vidē pavadītajiem mēnešiem vismaz izlaidumā, kaut atrodoties auto, tomēr varētu izjust kopības sajūtu.

RTU absolventiem apsveikuma vārdus teica universitātes rektors Leonīds Ribickis, Valsts prezidents Egils Levits un izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

RTU tradicionālais “Lielais izlaidums”.
Foto: Karīna Miezāja

Koncertu absolventiem sniedza RTU radošie kolektīvi un viesmākslinieki, pasākuma muzikālais pārsteigums bija Intara Busuļa un “Abonementa orķestra” uzstāšanās.

Par savu pieredzi stāsta arī Ieva Ēvalde: “Kad Covid pasaule mūs jau ir gandrīz pieradinājusi pie mašīnkoncertiem un mašīnkino, šķiet, ka nekas vairs tevi nevar pārsteigt. Un tomēr – te tas ir: mašīnizlaidums. Mans jaunietis – bez piecām minūtēm RTU bakalaurs – sākotnēji bija skeptisks: daudzi esot izvēlējušies tādā neriktīgā izlaidumā vispār nepiedalīties.

Tomēr es mudināju neatteikties no iespējas baudīt arī to atšķirīgo, ko laikmets mums piedāvā. Jau laikus piereģistrējām auto numuru, lai noteiktajā dienā varētu ierasties Spilves lidostā.

Ir zināms, ka no auto drīkstēs izkāpt tikai absolvents, un arī tikai viena iemesla pēc – lai saņemtu diplomu. Izlaiduma dienā bez desmit minūtēm septiņos ieņemam vietu automašīnu rindā uz Spilves piebraucamā ceļa.

Jau drīz secinām, ka esam lieliskā pozīcijā: mums ir iespēja vērot, kā Daugavgrīvas un Lidoņu iela straujā tempā pārvēršas par nekustīgu autokorķi. Visi grib saņemt diplomus, visi!

Nu labi, daži varbūt vienkārši grib nokļūt mājās. Kad auto rinda centrālajā alejā sakustas, sākumā šķiet, ka pārvietojamies metru piecās minūtēs, bet jau drīz kustība top raitāka.

Lidostas teritorijā mūs gaida norādes un secīgi izvietoti ieinteresēti brīvprātīgie. Liels plakāts aicina noregulēt radio uz 88,1 FM frekvenci, kur translācija palīdz iejusties notikuma atmo­sfērā.

Tikmēr brīvprātīgie mudina katru absolventu sagatavot personu apliecinošu dokumentu un norīko uz mazāk noslogoto no trīs reģistrācijas teltīm. Kāda fakultāte? Jums uz ceturto telti!

Saistītie raksti

Skatam paveras kas līdzīgs Covid testu laukumam. Pirms mums rindā tikai viens auto. Secinu, ka nevienam netraucēšu, ja iemūžināšu pāris fotomirkļu. Izlecu no auto, un lieta darīta!

Tikmēr pie manis jau steidzas apsargs, lai norātu – no auto drīkst izkāpt tikai absolvents!

Saprotu: viņš dara savu darbu, bet arī mana misija jau ir veiksmīgi beigusies.

Vēl tikai absolventa oficiālais piemiņas foto telts dziļumā, un varam doties prom. Ātri un nesāpīgi, tomēr, cerams, šāda formāta absolventu pasākums nekļūs par jauno normalitāti.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto 1
4 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
8 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad 1
5 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Nav jēgas kliegt nedz “es no tā kovida nebaidos!”, ­nedz “tas ir mūsdienu mēris!”
2 stundas