“RFS” spēlētāji pēc avārijas palīdzēja viens otram izkļūt no autobusa.
“RFS” spēlētāji pēc avārijas palīdzēja viens otram izkļūt no autobusa.
Foto: Pauļus Jaķelis/RFS

“Iegāzāmies grāvī ar ūdeni, uzreiz meklējām telefona lukturus…”: Latvijas futbola komandas autobuss mājupceļā iekļūst nopietnā avārijā 8

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Salīdzinoši vieglas traumas un izbīlis – Latvijas futbola čempionvienība “RFS” satiksmes negadījumā, kurā apgāzās viņu autobuss, tika cauri bez nopietniem savainojumiem.

“RFS” sestdien Helsinkos aizvadīja pārbaudes spēli ar Somijas čempioni “HJK”, uzvarot ar 2:0. Atceļā bija ļoti spēcīgs putenis, benzīn­tankā autobusu pat nācās stumt, bet vēlāk netālu no Saulkrastiem tas piedzīvoja avāriju un iegāzās grāvī.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ar veselību viss ir tik labi, cik tādā situācijā var būt, ņemot vērā avārijas nopietnību.

Ir savainojumi, vairākiem tika sniegta palīdzība uz vietas – lauzts deguns, sasitumi, zobu traumas. Dzīvība nevienam nav apdraudēta un visi spēlētāji tuvākajā laikā būs ierindā.

Varam būt laimīgi, ka tā,” “Latvijas Avīzei” sacīja komandas preses sekretārs Pauļus Jaķelis.

Autobuss braucis ar nelielu ātrumu, ap 60–70 kilometriem stundā, piesardzīgi un bez citu spēkratu apdzīšanas. Pretī braucošais vieglais auto saslīdēja un notika frontāla sadursme.

“Iegāzāmies grāvī ar ūdeni, uzreiz meklējām telefona lukturus, lai saprastu, vai visi ir dzīvi, vai nav ļoti nopietnas traumas. Autobusā sāka krāties ūdens, kas nebija patīkami, jo nevarēja saprast, kur īsti esam, kājas bija ūdenī centimetrus 30–40.

Meklējām, kā izkļūt ārā, sapratām, ka vieglākais variants ir caur lūku. Tad pa vienam kāpām ārā, izkāpušais palīdz nākamajam. Pēdējais no autobusa izkļuva šoferis, tad jau bija klāt glābēji,” teica Jaķelis.

Garām braucošās mašīnas apstājās palīdzēt, komandas pārstāvji, kam bija nepieciešams, izmantoja iespēju tajās sasildīties. “Bijām slapjām kājām, vismaz 40 minūtes līdz stundai avārijas vietā pavadījām, taču stāvoklis ir tāds, ka aukstumu īsti nejūti, par to tobrīd nedomā.

Tikai braucot tālāk uz Rīgu, sapratu, ka nav ļoti komfortabli. Daļai spēlētāju atbrauca pretī tuvinieki, izsaucām arī daudzus taksometrus,” norādīja Pauļus Jaķelis.

Smagi cieta vieglā auto vadītājs, kuru no mašīnas varēja izdabūt ar glābēju palīdzību.

“RFS” kopīgus treniņus uzsāka 6. janvārī, aizvadītas trīs pārbaudes spēles (bez Helsinkiem arī 2:2 pret Viļņas “Žalgiri” un 2:0 pret “Mettu”). Šonedēļ paredzētas vēl divas pārbaudes spēles, kuras pagaidām plānots aizvadīt. 9. februārī komanda lidos uz nometni Turcijā.

Reklāma
Reklāma

Virslīgas sezona sāksies 11. martā. Latvijas Futbola federācija izsniegusi licences desmit komandām, tiesa, vēl gan par ātru teikt hop, jo “Spartakam” līdz 7. februārim jāpapildina finanšu kritēriji, bet “RFS”, “Valmierai”, “Mettai” un “Daugavpilij” līdz martam jālabo cita rakstura formalitātes. “Liepājai” un “Rigai” aizrādījumu nav, tāpat arī trim virslīgas jaunpienācējām – “Audai”, “Super Novai” un “Tukumam 2000”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.