Foto-LETA/AFP

Avārijā Afganistānas ogļraktuvēs 27 bojāgājušie 0

Avārijā ogļraktuvēs Afganistānas ziemeļos dzīvību zaudējuši 27 cilvēki, svētdien pavēstīja amatpersonas, norādot, ka turpinās darbi, lai izglābtu 12 pazemē iesprostotos strādniekus.

Lai krīzes vai kara situācijā neciestu badu… 10 pārtikas produkti, kuri nebojājas gadiem ilgi
Kokteilis
Tavs dzimšanas mēnesis atklāj, kā tu reaģē uz pārmaiņām – sakritība ir biedējoša
“Uzbrukums vienai valstij nozīmē uzbrukumu visai ES…” Brisele reaģē uz Krievijas draudiem Baltijas valstīm 20
Lasīt citas ziņas

Glābšanas dienesta komandas sestdien operatīvi ieradušās negadījuma vietā Samangānas provincē, apliecināja amatpersonas, piebilstot, ka bojāgājušo mirstīgās atliekas jau nogādātas virszemē.

“27 ogļrači gājuši bojā, strādājot pazemē Abhorakas šahtā Rujiduabas apgabalā,” sacīja Samangānas gubernatora preses pārstāvis Muhameds Sediks Azizi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viņi strādāja ogļraktuvēs, kad daļa šahtas uzgāzās viņiem virsū. Mēs dodamies uz negadījuma vietu, lai veiktu tālāku izmeklēšanu, sacīja Azizi, piebilstot, ka 20 strādnieki guvuši savainojumus.

Četri ogļrači guvuši smagas traumas, bet vēl12 atrodas iesprostoti pazemē, sacīja provinces drošības dienesta vadītāja vietnieks Mosadikulla Muzafari.

Afganistānas zemes dzīlēs atrodas vērtīgie izrakteņi triljona dolāru vērtībā, 2006.gadā konstatēts ASV kalnrūpniecības pētījumā, kas bija balstīts 80.gadu padomju okupācijas varas datos.

Potenciālās bagātības ir kā cerību stars Afganistānai, kuru gadu desmitiem plosījuši konflikti un kurai jārēķinās ar zināmiem izaicinājumiem, ņemot vērā, ka 87 000 vīru lielais ārvalstu kontingents, kas patlaban cīnās ar talibu nemierniekiem, nākamgad valsti pametīs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.