Publicitātes foto

“Baltās nakts” ceļvedis: izvēlies, ko vēlies! 0

Naktī no 7. uz 8. septembri jau 14. gadu Rīgā notiks mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Laikmetīgā māksla tuvāk ikvienam no mums. Viena nakts gadā, kad ikviens no mums var ne tikai vērot, bet arī piedalīties mākslas norisēs.

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Šā gada programmā iekļauti vairāk nekā 50 pasākumi un projekti, kas pārstāvēs plašu laikmetīgās kultūras piedāvājumu – mūziku, kino un video, dzeju, performances u. c. Projekti koncentrēsies Rīgas centrā Vecrīgā, Miera ielas apkaimē un Pār­daugavā. Savukārt tālākās norises vietas Rīgā būs Pļavniekos un Ziepniekkalnā.

Plaša informācija ar precīziem laikiem un māksliniekiem www.baltanakts.lv

“Baltā nakts” kustībā

CITI ŠOBRĪD LASA

“Varoņu reiss” no plkst. 18.34 līdz 2.20, tramvajs maršrutā no pieturas “Ausekļa iela” līdz pieturai “Rīgas 45. vidusskola”

Paralēli zināmajiem ir arī neredzami un sabiedrībā nezināmi varoņi. Arī katrs no mums savā mikrovidē var būt varonis. Savai ģimenei, kolēģiem, varbūt tikai vienam cilvēkam uz šīs pasaules.

Reisa laikā tramvajā saimniekos PIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” reklāmas dizaina izglītības programmas audzēkņi un pedagogi, kuri nodrošinās vizuālo noformējumu un zīmēšanas/bodyart darbnīcas. Tramvaja muzikālo programmu veidos latviešu repa un hiphopa mākslinieku jaunākā paaudze. Brauciena laikā uzstāsies PIKC “RDMV” absolvente DJ eliyo, bītmeikeri Oriole, Kristaps Ritms, 181h, reperi Skutelis un Nātre, repa improvizācijas teātris “Brīvrunu projekts” u. c.

“Pasaku tramvajs” no plkst. 18 līdz 2, tramvajs maršrutā no pieturas “Ausekļa iela” līdz pieturai “Rīgas 45. vidusskola”

“Baltās nakts” tramvajs – Radio NABA ritošā studija – uz vienu nakti atvērs vārtus uz pasaku meistara Kārļa Skalbes tēlu, sapņu un simbolu pasauli, ļaujot ikvienam “Baltās nakts” viesim doties uz audiovizuālu pasaku valstību. K. Skalbes pasakai “Kaķīša dzirnavas” veltītās mūzikas izlases ar Imanta Dakša vārdiem atvēršana, dzīvās mūzikas performances, teatralizēti uzvedumi un dinamiskas vizualizācijas. Muzikālus stāstus un interpretācijas vēstīs Imants Daksis, Evija Vēbere un muzikālā apvienība “Difūzija”. Vizualizācijas veido Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji, savukārt skaņas vizualizācijas rada Valters Mednieks. Tiešraides pro­grammu nodrošina Radio NABA DJ un mūzikas instruktori.

Reklāma
Reklāma

“Baltā nakts” parkos un pagalmos

“GAIA” no plkst. 18 līdz 23, Kronvalda parks

Mākslinieka Lūka Džerama (AK) mākslas darbs “Zemes instalācija”. “GAIA” ir Zemes modelis. Mākslas darbs sniedz iespēju redzēt mūsu planētu mērogā. Instalācija uzburs pārredzamības sajūtu, kāda rodas, astronautiem atrodoties izplatījumā, Zeme izskatās izolēta, apburoša un trausla dzīvības sala.

“Vairāk dārza” (“Un jardin en plus”), “Absurdais krodziņš” (“Billevesses – L’esraminert”) no plkst. 15 līdz 3, Vērmanes dārzs

Francijas radošās asociācijas “PICTO FACTO” veidotās ar gaisu pildītās košās un dzīvespriecīgās vides instalācijas uzburs jautru satikšanās vietu pilsētniekiem. Instalācija “Vairāk nekā dārzs” – balta žoga ieskauta un daudzkrāsaina pasaule – sniegs ilgstoša pavasara sajūtu, aizbaidīs vienmuļu laiku, liekot priecāties par ziedēšanu un košumu. Instalācijas krāšņākas darīs priekšnesums “Spožie” plkst. 20.00 un 22.00. Drosmīga un oriģināla etnomūzika dzīvajā izpildījumā un modernās dejas mijiedarbība piešķir ritmu šim spilgtajam priekšnesumam.

“Urban Poetry`19” no plkst. 19 līdz 1, Tallinas ielas kvartāls Tallinas ielā 10

“Gaismas stencils”, “Street Art Slam” un “Spoken Word” performances. “Gaismas stencils” – savu reinkarnāciju piedzīvos Rīgas pilsētvidē atrasts uzraksts “Neej uz priekšu atpakaļgaitā”. “Street Art Slam” – Tallinas ielas kvartāls ir kļuvis par vislielāko grafiti koncentrācijas vietu Rīgas centrā. “Baltās nakts” laikā vairākas Tallinas ielas kvartāla fasādes iegūs jaunu seju. “Spoken Word” – runātās dzejas performances, ko izpildīs dzejnieki Semjons Haņins, Krišjānis Zeļģis, Alīna Platoņenko, Linda Skranda, Guntis Kursišs, Kirils Ēcis un Eduards Rapoports. Dažādos sastāvos dzeju pavadīs mūziķi Dmitrijs Aņikins un Grigorijs Mamrikovs no Maskavas, Maikls Holands no Mančestras, kā arī vietējie elektroniskās mūzikas pārstāvji: Platons Buravickis, Trauksme, Agris Līdaks un džeza ģitārists Jānis Ruņģis.

“Baltā nakts” mūzikā, dejā

“Smiltis un ūdens / Laiks un ceļš” no plkst. 18 līdz 0.30, Zirgu ielas koncertzāle Kaļķu ielā 11

Audiovizuāls koncertuzvedums par laika tecējumu un cilvēka ceļu tajā. Uzvedumā apvienojušies pieci klasiskās mūzikas izpildītāji, ebru (gleznošana uz ūdens) māksliniece un tango dejotājs. Koncertuzvedumu papildinās apmeklētājiem domāta meditatīva smilšu kārtošanas darb­nīca.

“Skaņu mežs” “Baltajā naktī” no plkst. 20 līdz 2, Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīca Anglikāņu ielā 2

Festivāla “Skaņu mežs” rīkots eksperimentālās mūzikas vakars. Mūsdienu mūzikas inovācijas un eksperimenti minifestivālā, kurā uzstāsies Marija V., Horna Nina Garsija, Astrīda Zonne, Jonatans Uliels Saldanja un Joahims Nordvals, kā arī latviešu mākslinieks Glociks un “Systema Solaris”.

“Diskotēka bibliotēkā. Izbaudi klusumu!” no plkst. 20 līdz 24, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva ātrijs Mūkusalas ielā 3

Trīs diskžokeji šajā vakarā aizvedīs savu skaņu pasaulēs. Katra būs citāda, atliek tikai izvēlēties, kurā ceļojumā vēlies doties! Par dejotāju simpātijām sacentīsies DJ Dagnis Bricis ar latviešu mūzikas zelta fondu. DJ duets “Diski pļaski” spēlēs tikai hitus, un DJ Mārtiņš Šmits atskaņos lieliskāko no hiphopa žanra. Pasākumā “Klusā diskotēka” var piedalīties gan bērni, gan pieaugušie, austiņās ir iespējams regulēt skaļumu un izvēlēties sev tīkamāko mūziku.

“Videogrāfija XIV – Space tehtures” no plkst. 19 līdz 1, koncertzāles “Lielā ģilde” Lielā zāle Amatu ielā 6

Audiovizuālā koncertprogramma drosmīgi atspoguļos videomākslas un mūzikas mijiedarbības spēku. Koncerta ietvaros paredzēti ASV, Francijas, Lielbritānijas un Latvijas vizuālās, video un audio mākslinieku priekšnesumi uz vienas skatuves. Pasākuma muzikālo, audiovizuālo daļu nodrošinās: Ričards Devins (ASV), “CUTS” (AK), Džonatans Fitusī (FR), Georgs Pelēcis un “Soundmeccano”, Platon Buravitsky, Leo Lobrev / Jelena Glazova, “Perry Borr” (LV).

“Gnossiene” plkst. 21–21.40 un 22.30–23.10, mākslas muzeja “Rīgas birža” ātrijs Doma laukumā 6

“Gnossiene” ir laikmetīgās dejas izrāde – spēle. Tā ir paredzēta kā pusnakts jeb vēlā izrāde, kas veidota maģiskā reālisma estētikā, kurā piedāvā izrādes skatītājiem ielūkoties un saskatīt to arī ikdienā. Kinētiskā intriga veidojas, darbojoties divām radikāli atšķirīgām tēlu grupām. Viena dejotāju tēlu grupa ir sasaistīta ar vertikāli – debess saitēm. Otra – ar horizontālo spēku un sfēriskajiem objektiem. Ir arī viena nepiesaistīta būtne, kuru sākumā būs grūti pamanīt. Izrādes mūziku radījusi perkusioniste Elīna Endzele no trio “Art-i-Shock”.

“Baltais tirgus” / LLMC “Ārpuszemes” no  plkst. 18 līdz 2, Āgenskalna tirgus Nometņu ielā 64

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs īstenos performanču programmu projektu “LLMC Ārpuszemes”, kurā apmeklētājus iepazīstinās gan ar “Survival Kit 10.1 Outlands” festivāla tēmām, gan arī pievērsīsies performances mākslai.

“Baltā nakts” mākslā

Publicitātes foto

“Galapunkts. Sākumpunkts. 3X.” no plkst. 18 līdz 21 Latvijas Mākslinieku savienības muzejs 11. novembra krastmalā 35

“Baltās nakts” pasākumā Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) apmeklētājus iepazīstinās ar muzejā esošajām mākslinieku darbnīcām, lai parādītu darbus dažādās mākslas jomās. Radošās izpausmes bagātina un dara kuplāku sasaisti skatītājam ar mākslinieku un muzeju. Pasākumā piedalīsies teātra trupa “Kvadrifrons”.

“Ūdenslīdējs 5000” no plkst. 19 līdz 3, mākslas centrs “Noass” uz AB dambja 2

Mākslas notikums “Ūdenslīdējs 5000” apmeklētājiem piedāvās videomākslas darbus, kas tapuši laika periodā no 1985. līdz 1995. gadam, retrospekcijas ar mūsdienu video un audio mākslinieku augstvērtīgām dzīvajām performancēm. Galerijas “Noass” fasāde tiks izgaismota ar spilgtu videoprojekciju. Tā būs labi redzama no 11. novembra krastmalas, kā arī no Vanšu un Akmens tilta. Video tēma – kara kuģu kamuflāžas raksts.

“Baltās nakts” kino un teātris

“DJ Čārlijs Čaplins” no plkst. 19 līdz 3, kinoteātris “Splendid Palace” Elizabetes ielā 61

“DJ Čārlijs Čaplins” ir mēmā kino un laikmetīgās DJ mūzikas apvienojums. Klasiskās melnbaltās Č. Čaplina filmas, kas tapušas līdz 1920. gadam: “Vieglprātīgā iela”, “Lombards”, “Administrators”, “Nakts ārā”, “Klaidonis” un “Imigrants”, sastapsies ar mūsdienu Latvijas dīdžeju DJ Monsta, DJ All-viss, DJ pm2theam, DJ Aspirīns veidotu muzikālo pavadījumu.

“Mehāniskā dienasgrāmata” no plkst. 18 līdz 3, Rīgas cirks Merķeļa ielā 3 (ieeja no A. Kalniņa ielas)

Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” izrādīs jaunāko Baltijā veidoto īsfilmu programmu. Visas nakts garumā būs četri īsfilmu bloki, ko ievadīs dzejas improvizācija kino klasikas mēmajām filmām. Pasākumā piedalīsies latviešu dzejnieki Agnese Krivade, Sergejs Timofejevs un Artūrs Punte.

“Jaunās asinis” no plkst. 19 līdz 1, “Dirty Deal Teatro” Talsu ielā 1

“Jaunās asinis” ir jauno skatuves un kino mākslinieku darbu maratons, kas iepazīstina ar alternatīviem vērojumiem un pieredzēm par jaunību, pieaugšanu un negaidītām situācijām mainīgajā pasaulē.

Katru stundu apmeklētājiem tiks piedāvāta atšķirīga programma, kas sastāvēs no trim daļām – jauno aktieru leļļu un objektu teātra etīdēm, dramaturgu darbu lasījumiem, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas absolventu īsfilmām. Pasākuma kopējo koncepciju veido teātra un kino režisore Marta Elīna Martinsone, scenogrāfiju rada māksliniece Gundega Evelone.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.