Baltkrievijas Hokeja federâcijas priekðsçdçtâjs Igors Raèkovskis (no kreisâs) un Latvijas Hokeja federâcijas (LHF) prezidents Aigars Kalvîtis pçc Rîgas un Minskas kopîgâ pieteikuma parakstîðanas par pasaules èempionâta hokejâ rîkoðanu 2021.gadâ abâs pilsçtâs. *** Local Caption *** Preses konference, kurâ informç par Latvijas un Baltkrievijas kopçjo pieteikumu organizçt 2021.gada pasaules èempionâtu hokejâ.

Baltkrievu sirsnība, hokejs un politika 1

2014. gada pasaules hokeja čempionāts Baltkrievijā atmosfēras ziņā bija viens no labākajiem pēdējā desmitgadē. Varbūt pat labākais. Šodien bija iespēja atkal redzēt Minsku, kur arī janvāra mīnus grādos rodas patīkamas sajūtas. Cilvēku dēļ, hokeja dēļ.

Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
Fani uzslavē dziedātāju Adeli, kas pārtrauca koncertu, lai palīdzētu grūtībās nonākušam fanam
Lasīt citas ziņas

Latvija un Baltkrievija paziņoja par kopīgu kandidēšanu uz 2021. gada pasaules čempionāta rīkošanu. Prezentācijas pasākums notika Minskā un abas puses tam gatavojušās ar atbilstošu nopietnību – pie Minskas rātsnama, kas gan ir uz pusi pieticīgāks kā Rīgā, Latvijas un Baltkrievijas karogi, meitenes tautastērpos, dzīvā mūzika, bankets, kurā trūka tikai… degvīna. Minskas un Rīgas mēri, hokeja federāciju vadītāji. Uz pasākumu atbrauca vesela Rīgas domes delegācija un arī vairāki autobusi ar latviešu faniem, lai Rīgas “Dinamo” un Minskas “Dinamo” spēlē tribīnēs būtu krāšņāka atmosfēra.

Baltkrievija pieteikumu uz 2021. gada pasaules čempionātu iesniedza 30. augustā. Jaunā Latvijas Hokeja federācijas vadība piedāvāja ielēkt viņu kamanās, lai brauciens būtu stabilāks. Pēc sākotnējā – nē, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko tomēr deva savu akceptu. Gan ekonomisku, gan lielā mērā arī politisku iemeslu dēļ, un prezentācijā tas nemaz netika slēpts. Baltkrievi grib izmukt no lielās Krievijas lāča ķetnām. Varbūt ne izmukt, jo lēta gāze un nafta arī vajadzīga, taču paralēli uzdejot ar Eiropu, un pasaules čempionāta rīkošana olimpiskajā sporta veidā kopā ar Eiropas Savienības valsti – lieliska iespēja. Var nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu. Latvijas politiķi uz to skatījušies no otras puses – nu kā mēs ar to Batjku. Taču izvērtējuši visus par un pret, valdības pārstāvji tomēr atmaiga. Mums arī tā ir liela iespēja, jo vieniem diez vai izdotos – pirmkārt, vajadzīga otra halle. Arī tagad vēl ne tuvu nevar teikt “hop”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Baltkrievijas Hokeja federācijas prezidents prezidents Igors Račkovskis: “Mēs gatavojāmies ļoti nopietni. Latvieši piedāvāja apvienoties un uzskatām, ka tas ir liels trumpis. Nebija tā, ka apsēdāmies, iedzērām un vienojāmies, lēmums tika pieņemts augstākajā līmenī un no Baltkrievijas puses apstiprināja prezidents Aleksandrs Lukašenko. Tas ir labs starpvalstu sadarbības projekts – gan politiskā, gan cilvēciskā ziņā.”

Paredzēts, ka pusfināli un spēles par medaļām notiks Minskā. Ja tiks iegūtas tiesības, Minskas grupā spēlēs Krievijas izlase, Rīgā – Somija. 2021. gada pasaules čempionāts, ņemot vērā, ka būs gadu pirms olimpiskajām spēlēm, varētu būt spēcīgākais četrgadē. Somijas cerības to iegūt esot lielākas, bet aizkulisēs balsu vākšana jau sākusies. Minskā, piemēram, nesen notika seminārs Balkānu valstu hokeja pārstāvjiem. Starptautiskās hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels jau pozitīvi novērtējis apvienošanos, bet somi, uzzinot jaunumus, nebijuši pārāk priecīgi. Ja šoreiz neizdosies, pēc tam tiks lemts, vai kopā pieteikties arī uz nākamā gada turnīru.

Latvija un Baltkrievija hokejā allaž bijušas gan sīvas sāncenses, gan sadarbības partneres. Agrāk gan Latvijas pieaugušo, gan bērnu komandas spēlēja Baltkrievijas čempionātā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Abu valstu pārstāvji pārliecināti, ka finansiāli pasaules čempionāta rīkošana būs ļoti izdevīga. Izskanēja arī tādi salikumi kā “biznesa projekts” un “putukrējums tiks abiem”. “Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis: “Ar Baltkrievijas federācijas vadību iepazināmies pirms diviem mēnešiem, tas ir ļoti īss laiks, bet tas, ko jau izdarījām, dod cerību, ka ne tikai to vēl paveiksim. Skatos optimistiski, hokejs mūs vienos vēl vairāk. Čempionāta rīkošana ir labākais veids kā popularizēt hokeju, mēs būtu gatavi rīkot arī katru otro gadu.” Viņš kā valdības vadītājs bija 2006. gada pasaules čempionāta orgkomitejas priekšsēdētājs: “Toreiz bija sarežģīti, valsts investēja lielu naudu, tika uzcelta halle. No mazajām valstīm bijām pionieri. Tagad būs pavisam cita situācija un finansiāli tas būs daudz izdevīgāk. Eiropas basketbola čempionāts aizpērn Rīgā bija ļoti labs piemērs.”

Hokeja čempionātu rīkošana divās valstīs pēdējā laikā ir ierasta prakse – 2012. un 2013. gadā turnīru uzņēma Somija un Zviedrija, šogad būs Vācijā un Francijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
Fani uzslavē dziedātāju Adeli, kas pārtrauca koncertu, lai palīdzētu grūtībās nonākušam fanam
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
Lasīt citas ziņas
Nodrošināt Latvijas mediju nepārtrauktu darbību šobrīd ir valstiski svarīgi
NATO spēku uzņemšanai būvēs jaunu poligonu “Zalves” – Aizkraukles un Jēkabpils novados
Čirjevskis: “Food Union” sarāvis pēdējās saites ar Krievijas tirgu
Jautājam lasītājiem: Kāda ir autoceļu kvalitāte jūspusē? Vai esat pamanījuši ceļu remontus?
Pasteidzies par 20 eiro uzbraukt augšā: Eifeļa tornim gaidāma pārkrāsošana
22:46
Nodrošināt Latvijas mediju nepārtrauktu darbību šobrīd ir valstiski svarīgi
22:15
Atliek minēt, kāpēc sirmgalvim tāds naids pret ukraiņiem, ka gandrīz nonāk cietumā
21:35
Tie nav viegli darbiņi! Prinča Viljama un Keitas Midltones trim bērniem mājās ir savi pienākumi
Pussolītis ceļā uz uzticēšanos jeb pret ko protestē putnu draugi?
Dimanta: optimistiski pateicām, ka varam uzņemt 30 000 bēgļu. Neko mēs nevaram!
Pasteidzies par 20 eiro uzbraukt augšā: Eifeļa tornim gaidāma pārkrāsošana
Godinās pirmā prezidenta Čakstes veikumu ar piemiņas vietu uz AB dambja
Eirozonas inflācijai – sasniegti jauni antirekordi
Atliek minēt, kāpēc sirmgalvim tāds naids pret ukraiņiem, ka gandrīz nonāk cietumā
Krievu mediji: Laima Vaikule nekrietni izmanto savu valsti un nemaksā Latvijai nodokļus
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
Dziedātājas Samantas Tīnas dzīvē noticis bēdīgs notikums
Sākotnēji brīvprātīgi: 2023. gadā profesionālajai armijai varētu piepulcēties ap 1000 jauniesaukto
“Baltijas valstīm vismazāk ir vajadzīgi kājinieki.” Rajevs atklāj, kas mums trūkst, bet ir primāri nepieciešams
Valdība pieļauj, ka pedagogus apmierinās ap 900 eiro mēnesī?
Īpašumu nepērkam vienam gadam: jāuzmanās no negodīgu mākleru slazdiem
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs