Peldēšanas priekus “RTU Ķīpsalas” peldbaseinā baudīja gan lielie, gan mazie.
Peldēšanas priekus “RTU Ķīpsalas” peldbaseinā baudīja gan lielie, gan mazie.
Foto: Roberts Voskāns/LPF

Baseinā kā diskotēkā! Ilmārs dalās iespaidos no tradicionālā “Nakts peldējuma” 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Nodzīti mati, runā saraustīti” – Slaidiņš par to, kas šobrīd notiek ar “Azov” sagūstītajiem kareivjiem
Cerības uz Ukrainas bēgļiem arī nav īstenojušās! Nodoklis samazinās, bet problēmas ar viesstrādniekiem tikai aug
FOTO. Princim Viljamam un Keitai Midltonei “paslīd kāja” un viņi pārkāpj karalisko protokolu. Ko par to domā briti?
Lasīt citas ziņas

 

Kas kopīgs Tonijas Brekstones “Un-Break My Heart”, saksofonam un peldēšanai? Visi elementi satikās RTU Ķīpsalas peldbaseinā, radot pacilātu atmosfēru vienā no Eiropas Sporta nedēļas spilgtākajiem notikumiem – nu jau tradicionālajā “Nakts peldējumā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

 

Trenera sērija

Peldējumam piesakos kā dalībnieks. Baseinā pēc piereģistrēšanas sagaida pārsteigums – ģērbtuvē skapīšu atslēgas šoreiz nevienam nedod, vērtīgās mantas jāņem līdzi uz baseinu. Vai visi dalībnieki ir tik godīgi, lai savu auto, maku un telefonu uz teju stundu atstātu nepieskatītu tumšajās tribīnēs, jautāju sev. Bet variantu īsti nav, jāpaļaujas uz veiksmi, kas ir labvēlīga – visu atrodu neskartu turpat, kur esmu atstājis.

“Mani vīrs pieteica peldējumam, piedalāmies pirmo reizi. Ļoti interesanti. Darbā bija saspringta nedēļa, kolēģi šovakar kopīgi atpūšas, gribētu būt ar viņiem, bet šeit nemaz nav sliktāk, arī kā ballītē,” stāsta mana peldējuma dalībniece Jeļena.

“Pandēmijas dēļ nu jau gadu baseinu nebiju apmeklējusi. Cerams, nākamgad varēsim piedalīties kopā ar meitām, vecākā peld labi, jaunākā arī mācās lielajā baseinā tepat Ķīpsalā, vēl gan vajadzīgs laiciņš, lai pilnveidotu prasmes.”

Nekad neesmu bijis naktsklubu cilvēks, bet šis ir tieši kā man domāts – dažādu laiku hiti DJ Plastic saspēlē ar saksofonistu WsaX skan izcili, decibeli gaumīgi jaudīgi, tumšas gaismas un sports. Var just, ka noskaņojums visiem ir starp labu un lielisku.

Deju ritmam ik pa brīdim ļaujas arī viens no Latvijas labākajiem peldēšanas treneriem Germans Jakubovskis, kurš šovakar pilda tiesneša funkcijas. “Pašam peldēt negribas, jo mūžā nopeldēts ārkārtīgi daudz, baseinu redzu katru dienu. Labāk kaut ko nopelnu šādā ampluā,” viņš skaidro, kādēļ pats šoreiz paliks sauss, piebilstot, ka ikdienā biežāk skrien un spēlē futbolu.

Viņa audzēkņi bijuši iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs – Rio peldēja Aļona Ribakova, šovasar Tokijā – Daniils Bobrovs. Novēlu, lai sērija turpinās arī Parīzē. “Peldēšana Latvijā izskatās dramatiski – mazs baseinu skaits, nav atbalsta no valsts. Pat tie, kas aizbrauc uz olimpiskajām spēlēm, ir amatieri, piemēram, Bobrovs ikdienā studē RTU maģistrantūrā, strādā par ventilācijas sistēmu rasētāju un vēl mēģina trenēties,” norāda treneris. Vakara gaitā pamanu – Jakubovskis ir vienīgais no astoņiem tiesnešiem, kas visu laiku ir kājās, pārējie izvēlas krēslus.

 

Olimpieša tetovējums

“Nakts peldējums” noris četrās grupās, sākot ar ģimenēm un entuziastiem un noslēdzot profesionāļu grupai. Katrai atvēlētais laiks ir 30 minūtes, ikviena dalībnieka nopeldētā distance tiek uzskaitīta, un tad arī sasummēts visa vakara kopējais varējums. Vienā grupā maksimālais peldētāju skaits ir 80 jeb vidēji desmit uz celiņu, Covid-19 apstākļu dēļ tik daudz nav pieteikušies, savā celiņā saskaitu, ka esam astoņi.

Omulīgi iekārtojos pēdējais un pēc brīža secinu, ka kompānija ir spēkos itin līdzvērtīga, trīs dalībnieki gan mani apsteidz par apli, bet kā biatlonā lēnākos no distances nenoņem, un pēc pusstundas peldējuma kopējai kilometrāžai esmu pievienojis 900 metrus. Kas pēc divām grupām ir tieši puse no labākā rezultāta (1800). Kāds nākamā peldējuma dalībnieks latiņu paceļ līdz 2100, bet pirms Latvijas izlases līmeņa peldētāju starta ir intriga – vai izdosies pārspēt pasākuma pērn sasniegto rekordu 2400 metri kungiem un 2200 dāmām?

Daniils Bobrovs pēc Tokijas spēlēm ticis pie zīmīga tetovējuma – zem paribes kreiso pusi nu rotā pieci olimpiskie apļi. “Tās ir atmiņas man pašam. Ka piedalījos, izturēju, padarīju darbu un aizbraucu, neskatoties ne uz ko. Parīzes spēles? Jā, ceļš sācies, ar vienām spēlēm man ir par maz,” iesildoties teic Daniils. Viņš gatavojas Pasaules kausam, kas nākamās nedēļas nogalē risināsies Budapeštā, un “Nakts peldējumu” izmantoja kā treniņu aerobajam darbam.

Par informatoru uzaicināts “basketbola balss” Sandis Miltovičs. Uz jautājumu, kādi ir peldēšanas plusi, salīdzinot ar groza bumbas pasākumiem, viņš atbildi zina uzreiz: “Pirmkārt, te var šortos un mūzika visu laiku skan. Starp citu, ASV basketbolā arī visu laiku skan. Šī ir ballīte! Biju sajūsmā par pirmajām divām grupām, jo peldēja daudzas ģimenes ar bērniem, mazajiem tas ļoti patīk, romantika ar mūziku, gaismām – super! Tiem, kas apkārt, tā ir izklaide, ūdenī – piedzīvojums. Jebkurš sports ir foršs, pat šautriņu mešana ir super dinamiska. Baigi feini, ka paši peldētāji viens otru dzen, tas man ir pārsteigums.” Viņam ļoti pie sirds iet ūdens citā agregātstāvoklī – sasaldētā, jo spēlē hokeju, bet šobrīd atgūstas no ceļgala traumas, viena operācija bija, paredzēta vēl viena, un rehabilitācijas periodā noteikti būs iekļauta arī peldēšana.

 

Nepārpūlēt sirsniņu

Neuzkrītoši rosību ūdenī vēro medmāsa Inta – viņa ikdienā strādā Jūrmalas Sporta skolas peldbaseinā. Lai gan peldēšanā traumu risks ir maz iespējams, gadoties visādi, seniori var pārpūlēt sirsniņu. “Lai tā nenotiktu, regulāri jānodarbojas ar sportu – peldēšana, soļošana. Šādām sacensībām ir jāgatavojas,” viņa saka.

Kādā brīdī no intervētāja pārtopu par intervējamo – organizatoru filmēšanas brigāde grib zināt manu viedokli par pasākumu. Slavēju ūdens aktivitātes kā dzimis peldētājs. Bet tas ir patiess prieks, jo peldēt iemācījos, esot ceturtajā gadu desmitā. Skolas laikā šīs vitāli svarīgās prasmes manī netika ieliktas, vēlāk ūdenim metu līkumu, līdz traumas piespieda basketbolu un futbolu mainīt pret kādu locītavām draudzīgu nodarbi. Sāku no nulles un tagad puslīdz tehniski peldu trijos veidos. Paldies trenerei Jeļenai Perminovai!

Pēc sava peldējuma mājup nemaz negribas steigties. Pirmkārt, mūzikas dēļ – tas taču ir gandrīz kā koncerts, kas kopš pandēmijas sākuma ir notikums pats par sevi, turklāt bez maksas. Otrkārt – baseinā ir silti. Kārtējo rudeni “Rīgas namu pārvaldniekam” apkures pieslēgšana norit gliemeža, turklāt gausa, tempos.

Tā noraugos, kā Latvijas rekordists 800 metros Artūrs Markovs uzlabo “Nakts peldējuma” labāko rezultātu – 2495 metri! “Gribu labot rekordu. Neesmu peldējis šādu distanci, bet plāns ir 2500–2600. Manējās ir tieši garās distances – 200, 400, 800 metri, peldu arī 1500,” viņš teica pirms starta. 20 gadus vecais peldētājs cer, ka karjeras pīķis vēl priekšā un, ja būs lemts, varbūt izdosies arī aizbraukt uz olimpiskajām spēlēm. Otrais ar 2335 metriem bija Artūrs Liepa, trešais ar 2250 – Daniils Bobrovs. Dāmām labākā ātruma izturība Elizabetei Ozolai – 2200, atkārtojot rekordu daiļajam dzimumam. Pērn “Nakts peldējums” noritēja septiņās pilsētās, šogad bez Ķīpsalas vēl tikai Siguldā.

 

SAISTĪTIE RAKSTI

Pasākumi visā Latvijā

Eiropas Sporta nedēļa noris no 23. līdz 30. septembrim, un atlikušajās dienās vēl var pagūt piedalīties virknē interesantu pasākumu visā Latvijā. Piemēram, rīt un parīt Mārupē var iepazīt golfa spēli, ceturtdien vakarpusē Rīgā – beisbola pamati iesācējiem, bet Aizkrauklē – Mūsdienu deju kokteilis, Liepājā – bezmaksas vingrošana pieaugušajiem. Pārskatāma informācija meklējama internetā beactivelatvia.lv.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Nodzīti mati, runā saraustīti” – Slaidiņš par to, kas šobrīd notiek ar “Azov” sagūstītajiem kareivjiem
Cerības uz Ukrainas bēgļiem arī nav īstenojušās! Nodoklis samazinās, bet problēmas ar viesstrādniekiem tikai aug
FOTO. Princim Viljamam un Keitai Midltonei “paslīd kāja” un viņi pārkāpj karalisko protokolu. Ko par to domā briti?
Krievijai ir kritušas maskas, tāpēc līdzšinējā agresijas atturēšanas sistēma Baltijā vairs nestrādā, apgalvo Kalniņš
“Sadales Tīkls” nespēs šobrīd uzņemt sistēmā visu saules paneļu saražoto elektrību
Lasīt citas ziņas
Britu premjers Boriss Džonsons paziņojis par demisiju
Pieprasa satiksmes ministra Linkaita demisiju 1
Cerības uz Ukrainas bēgļiem arī nav īstenojušās! Nodoklis samazinās, bet problēmas ar viesstrādniekiem tikai aug
FOTO. Atvadās no mūžībā aizgājušajā basketbola trenera Armanda Krauliņa
Pēc trīs gadu pārtraukuma atkal tiks aizvadīti Eiropas čempionāti jauniešu basketbola izlasēm
17:15
Saistībā ar “nāves draudiem” Putina draudzene spiesta pamest Austriju
16:59
Latgalē ir vecmeistari, kas pin plēsto un griezto skalu grozus. Kas tik īpašs ir tiem vecajiem koka groziem?
16:42
FOTO. Princim Viljamam un Keitai Midltonei “paslīd kāja” un viņi pārkāpj karalisko protokolu. Ko par to domā briti?
Saistībā ar “nāves draudiem” Putina draudzene spiesta pamest Austriju
“Naudas līdzekļi ir, bet tie netiek pareizi izlietoti,” mācītājs Krists Kalniņš par atbalstu ukraiņiem
Latvijas hokejists Kalniņš sadarbībai ar okupantu valsts klubu piekritis, domājot par ģimeni
Putins pelnījis balvu “Gada labākais NATO reklāmas aģents”! Kā karš mudina Eiropu atmosies no “drošības komas”
“Uzskatu, kas tas īstenībā ir dienesta noziegums!”- Ciekurs un Treija par katastrofālo vakcīnu pārpalikumu 20
Miljardieris Īlons Masks kļuvis par dvīņu tēvu: bērnus pasaulē laidusi viņa uzņēmuma darbiniece
Zanders: Kāds par nākamās Saeimas jaunpienācējiem teiks “beidzot”, kāds – “šausmas”!
“Nodzīti mati, runā saraustīti” – Slaidiņš par to, kas šobrīd notiek ar “Azov” sagūstītajiem kareivjiem
Aktīvāk ķer latviski nerunājošus pedagogus un īpašu uzmanību pievērš bērnudārziem 9
Portāls LA.LV jūnijā, sasniedzot 632 361 interneta lietotāju, kļūst par piekto lasītāko portālu Latvijā
Pensionāri nejūtas droši, lai izīrētu brīvās platības ukraiņu bēgļiem, skaidro Ločmele
VIDEO. Pēc trīs gadu pauzes Pamplonā atgriežas buļļu skrējiens
VIDEO. Izveicīgs policists izglābj no Salu tilta Daugavā ielēkušu vīrieti
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs