Latvijā

Kā vērtējat to, ka reliģijas nozīme Latvijas iedzīvotāju dzīvē samazinās?17


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Ieva Čīka/LETA

Modris Plāte, Jēkabpils Sv. Miķeļa Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs: “Institucionālajā baznīcā ir krīze, lai gan ne visās konfesijās vienlīdz spilgti. Ticīgo skaits nesamazinās, samazinās baznīcas apmeklētāju un draudzes locekļu skaits. Krīze var būt arī veselīga, ja saprotam savas kļūdas un to, kas jāmaina. Tajā pašā laikā, piemēram, meditāciju centri Latvijā aug un attīstās. Joprojām garīgums (nesaistot to ar baznīcu) ir tas process, kas satur visas lietas kopā. Mēs dzīvojam pārmaiņu laikā, kad notiek milzīgs, dinamisks pasaules un cilvēku izmaiņu process. Reliģijā cilvēki vēlas nevis uzklausīt dogmas un mītus, bet gan vispirms tikt pieņemti, saprasti un mīlēti, praktiski iemācīti, kā nonākt pie apzinātas cilvēka un Dieva sastapšanās. Baznīcai radikāli jāmainās, ja ne, tā pamazām kļūs aizvien nevajadzīgāka. Ja Jēzus dzīvotu šodien, viņš būtu gatavs mainīt daudzu cilvēku, īpaši ticīgo, klišejiskos uzskatus par Dievu. Baznīcai šodien būtu jānāk ne ar moralizēšanu, tiesāšanu, kritizēšanu, vērtēšanu, tas pareizi vai ne, savas konfesijas uzspiešanu citiem, citādo cilvēku atstumšanu un izslēgšanu, bet gan ar ieklausīšanos, kas sāp, atbrīvošanu no dažādām bailēm, konfesiju atšķirību pārvarēšanu un dziedināšanu. Kritizēt mēs varam agresiju un vardarbību. Baznīcai jābūt īstākai, ar cieņu pret cilvēku dažādību, jārunā saprotamā valodā par būtiskajiem jautājumiem un par to mistēriju, kas ir Dievs. Ar savu reliģisko pārliecību nevajag plātīties, bet vajag to izdzīvot.”

 

Tēvs Benedikts MIC, Viļānu katoļu draudzes prāvests: “Mūsu pienākums ir rūpēties par savu miesu un dvēseli un palīdzēt citiem. Savu ticību varam apliecināt daudzos un dažādos veidos, tādu ceļu novēlu mūsu tautai, gatavojoties Latvijas simtgadei.”

 

Fjodors Behčanovs, Līvānu vecticībnieku draudzes mācītājs: “Pie mums tomēr ir labāk nekā Vācijā un citur, kur baznīcas ir tukšas. Novērtēsim to!”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 konstatēta vēl vairākiem medicīnas darbiniekiem 1
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Perevoščikovs: Covid-19 plašu izplatīšanos var attālināt, stingri ievērojot sociālo distancēšanos 1
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sakaru operatoriem būs pienākums epidemioloģiskajai izmeklēšanai nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu 1
6 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
7 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
1 stunda