Foto: Zane Bitere/LETA, publicitātes, kolāža: LA.LV

Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats 0

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Cilvēks. Pļāpīgais prokurors

“Bijušajam ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmei­eram, iespējams, būs jāstājas tiesas priekšā par neatļautu ziņu izpaušanu,” šādu pārsteidzošu ziņu 4. augustā Latvijas sabiedrība saņēma no medijiem.

IE
Ināra Egle
Ziņas
Pēc Zolitūdes traģēdijas Pavļuts neuzņēmās atbildību un krita visa valdība. Vai vēsture atkārtosies? 142
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Gaidīs līdz morgos būs pārslodze?”, “Drīz nebūs neviena seniora!”, “Divreiz trakāk kā Itālijā!” – soctīklotāji par kovida upuru rekordu 93
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 158
1 diena
Lasīt citas ziņas

Ironiski ir ne tikai tas, ka tagad kādam prokuroram būs jālemj par sava bijušā priekšnieka apsūdzēšanu, bet arī tas, ka Kalnmeiera uzvārdu sabiedrība arī uzzinājusi pēc kādas “inormācijas noplūdes”.

Jo Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzvārdus publiski nenosauc, tikai informē, ka “rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu bijušo un vienu esošo Ģenerālprokuratūras amatpersonu par iespējamu neizpaužamu ziņu izpaušanu, kas nav valsts noslēpums”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzvārdi LTV un LETA žurnālistu redzeslokā nonākuši pēc “neoficiālas informācijas”…

Ēriks Kalnmeiers ģenerālprokurora amatā sabija 10 gadus, pēdējā laikā tika arī kritizēts – īpaši par to, ka prokuratūra atsevišķās lietās, iespējams, bijusi pārāk bezzobaina; Kalnmei­ers atvairījās no pārmetumiem un bieži kā argumentu arī minēja, ka ģenerālprokurors nevar iejaukties konkrētās lietās.

Tagad LTV zīmē shēmas – Kalnmeiers īsi pirms pilnvaru termiņa beigām vairākiem prokuroriem izpaudis informāciju par procesuālajām darbībām, kas saistītas ar Jelgavas prokuratūras prokurori (iespējams, iejaukta kukuļošanā). Viena virsprokurore izpļāpājusies savam dzīvesbiedram, advokātam utt.

Ja konstatē ziņu noplūdi, tātad notikusi noklausīšanās. Šajā sakarā nākas atcerēties, kā Ē. Kalnmeiers pirms divarpus gadiem žurnālistiem stāstīja par savām aizdomām, ka notikusi viņa telefonsarunu noklausīšanās vai arī mājās ievietota noklausīšanās ierīce. Kur tad tagad pačibēja viņa piesardzība?…

Ē. Kalnmeiers no amata atvadījās 11. jūlijā, un pat nav pagājis mēnesis, kad pats nonācis galda otrā pusē – no apsūdzētāja par, iespējams, apsūdzēto. Prokuratūra no KNAB krimināllietu saņēma 4. augustā, desmit dienu laikā jālemj, vai to virzīt tālāk uz tiesu vai dot atpakaļ KNAB.

Bažas. Sports vīrusa fonā

Murjāņu Sporta ģimnāzijā pagājušajā nedēļā konstatētais Covid-19 uzliesmojums, kurā līdz šim slimība apstiprināta vairāk nekā desmit audzēkņiem, kļuvis par pagaidām lielāko brīdinājuma signālu, ka atkal var tikt parādīta sarkanā gaisma sporta sacensību rīkotājiem.

Riteņbraukšanas saime uz notikušo reaģējusi, atceļot pagājušās nedēļas nogalē plānoto Ķekavas velobrauciena Sporta distanci, tiesa, “vienkāršā tauta” mina pedāļus, uz apkārtnes ceļiem izveidojoties lieliem sastrēgumiem.

Tāpat uz nenoteiktu laiku atlikts augusta otrajā pusē plānotais Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā.

Iepriekšējais lielākais satraukuma brīdis sporta sabiedrībā bija pirms mēneša, kad pēc Latvijas Futbola federācijas kongresa vīruss tika konstatēts sešiem cilvēkiem.

Tika pārbaudīti visi virslīgas komandu pārstāvji, un čempionāts varēja turpināties tikai ar vienu pārceltu spēli. Jau nākamnedēļ futbolā sāksies Eirokausu kvalifikācija, kur pirmo reizi kopš pandēmijas sākuma pa īstam miksēsies visu Eiropas valstu komandas.

Jau šobrīd kārtīgs ārzemnieku mikslis ir Ķegumā, kur norisinās trīs pasaules čempionāta posmi motokrosā nedēļas laikā. Visi sportisti no Slimību profilakses un kontroles centra sarkanajā, dzeltenajā sarakstā iekļautajām valstīm (kuru skaits diemžēl palielinās) tiek testēti uz Covid-19 gan pirms, gan pēc ierašanās Latvijā, taču futbola kluba “Liepāja” gadījums, kad serbu leģionāram tika konstatēts koronavīruss tikai ar trešo piegājienu nedēļu pēc iebraukšanas vēju pilsētā, rada pamatu domāt, ka izveidotais siets nav 100 procentus drošs.

Uz šā fona vēl izteiktākas ir bažas par Rīgas “Dinamo” vadības centieniem dabūt atļauju Kontinentālās hokeja līgas mājas spēles jau no septembra sākuma aizvadīt “Arēnā Rīga”.

Klubs gatavs nodrošināt viesu komandu neiziešanu no tāda kā burbuļa “lidosta, viesnīca, arēna”, nevienam no spēlētājiem vai personāla nekontaktējoties ar vietējiem. Jautājums gan, cik liels riska faktors ir pati spēle.

Darījums. Piesakieties uz pārmaksāto naudu!

“Tikai” nedaudz mazāk kā divarpus gadi aizritējuši, un 2018. gadā vareni izskanējušo Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku elektronisko biļešu pircējiem ir iespēja beidzot atgūt pārmaksāto naudu, ko pārdevējs – “Biļešu Paradīze” – pretēji svētku rīkotāja – Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) – iepirkuma nolikumam bija iekasējis komisijas maksas veidā.

Piemēram, ja par astoņām biļetēm tika samaksāti 200 eiro, par interneta veikala lietošanu “Biļešu Paradīze” prasīja vēl 14,74 eiro.

Saskaņā ar jau 8. janvārī Rīgas pilsētas Vid­zemes priekšpilsētas tiesā apstiprināto izlīgumu starp “Biļešu Paradīzi” un LNKC tirgotājs atmaksāja 76 512,83 eiro, pretī saņemot no LNKC 90 768,79 eiro par biļešu tirgošanas pakalpojumiem.

Biļešu pircēji pārmaksātās naudas atgūšanai var pieteikties no 10. augusta līdz 10. decembrim, aizpildot iesniegumu tīmekļvietnē www.lnkc.gov.lv un pievienojot bankas maksājuma uzdevumu, kas apliecina veikto naudas iemaksu portālā bilesuparadize.lv.

Dokumentus var iesniegt LNKC vai nu personīgi, vai sūtot pa pastu, vai arī elektroniski ar drošu elektronisko parakstu (biletes@lnkc.gov.lv).

LNKC informē, ka naudu, kuras atmaksa nebūs pieprasīta, konkursa kārtībā sadarbībā ar fondu “Ziedot.lv” novirzīs sociālam labdarības mērķim gaidāmo XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku kontekstā.

Gatavojoties tradīcijas 150. gadiem veltītajiem Dziesmu un deju svētkiem 2023. gadā, to organizatoru priekšā vēl sarežģīta izšķiršanās par modeli, kā tiks tirgotas biļetes, lai izvairītos no daudziem sāpīgas emocijas rosinošā piedzīvojuma simtgades svētkos.

Iepriekš izskanējis arī, ka, lai piesaistītu pakalpojumu sniedzēju, kurš vienlaikus varētu apkalpot vairākus simtus tūkstošu pieprasījumu internetā un nepieciešamības gadījumā nodrošinātu arī biļešu tirdzniecību kasēs, nākotnē būtu jārīko starptautisks konkurss.

Neskaidrība. Mācītāji izdeg

Kaspars Simanovičs.
Publicitātes foto

“Ne tikai mācītājs Kaspars Simanovičs, bet arī es noslēdzu savas darba/kalpošanas gaitas Rīgas Lutera draudzē. 1. augustā pēdējais ieplānotais dievkalpojums Lutera baznīcā. [..] Tālākās gaitas ir Dieva rokās,” tā feisbukā jūlija beigās rakstīja Torņakalna baznīcas mācītājs Indulis Paičs.

Šī ziņa, ka kalpošanas gaitas Rīgas Lutera baznīcā noslēdz vadošie Latvijas lielākās luterāņu draudzes (tajā ir gandrīz 5000 draudzes locekļu, to vidū arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki) mācītāji, izraisīja runas, ka garīdznieki aizgājuši, jo nav apmierināti ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas vadības konservatīvi dogmatisko kursu.

Atcerēsimies, ka pirms diviem gadiem Rīgas Lutera baznīcas draudzi atstāja arī populārais mācītājs Juris Rubenis.

Publicitātes foto

Rīgas Lutera draudzes padomes priekšsēdētāja Žanete Drone un mācītājs Linards Rozentāls, kurš nu palicis vienīgais šajā draudzē, 6. augustā izplatīja medijiem paziņojumu, kurā raksta: “Draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju darba attiecību pārtraukšanas iemesliem. [..]

Mācītājs Kaspars Simanovičs par šo soli pēkšņi izšķīries profesionālās izdegšanas dēļ, savukārt mācītājs Indulis Paičs ikdienas kalpošanu Torņakalnā būtiski samazināja jau pirms pusotra gada, dodoties ilgstošā mācību atvaļinājumā un padziļināti pievēršoties doktorantūras studijām.”

Paziņojumā piebilsts, ka, “apzinoties situācijas nopietnību”, draudzes padome lēmusi, ka mācītājiem nepieciešama profesionāla palīdzība izdegšanas risku mazināšanai. Tāpat tikšot meklēti jauni mācītāji.

Prieks. Latviešu rūteris

Apvienojoties diviem Latvijas tehnoloģiju un telekomunikāciju uzņēmumiem “MikroTik” un “LMT”, radīts pilnībā Latvijā ražots rūteris “MikroTik LMT LTE18”, kam ir potenciāls tirgū pilnībā aizstāt ikvienu konkurentu ražojumu, tostarp šobrīd mājsaimniecībās dominējošos ķīniešu “Huawei” rūterus.

Tā kā rūteris pilnībā ražots Latvijā, kas ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, tas atbilst visaugstākajiem drošības standartiem, kas ir nenoliedzams pluss attiecībā pret “Huawei” produktiem, kuru ierīces nav pieķertas spiegošanā, taču pār uzņēmumu joprojām krīt Ķīnas valdības ēna.

Rūteris spēs nodrošināt maksimālo lejupielādes ātrumu 1,2 Gbps apjomā, bet augšupielādes 150 Mbps, kas ir ievērojami vairāk, nekā šobrīd attīsta rūteri vidējā mājsaimniecībā Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pagaidām zināms, ka jaunos rūterus saņems “LMT” klienti, kuri izmanto interneta un viedtelevīzijas pakalpojumus, taču nav šķēršļu ierīces izmantošanai arī citu operatoru tīklos.

“Mikrotik” pārstāvis Viktors Smirnovs “Latvijas Avīzei” apstiprināja, ka uzņēmums atvērts sarunām ar jebkuru Latvijas uzņēmumu, turklāt rūterus jau šobrīd var iegādāties jebkurš iedzīvotājs bez mobilo operatoru starpniecības.

Sagatavojuši: Ilmārs Stūriška, Anita Bormane, Raivis Šveicars, Linda Rasa

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IE
Ināra Egle
Ziņas
Pēc Zolitūdes traģēdijas Pavļuts neuzņēmās atbildību un krita visa valdība. Vai vēsture atkārtosies? 142
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Gaidīs līdz morgos būs pārslodze?”, “Drīz nebūs neviena seniora!”, “Divreiz trakāk kā Itālijā!” – soctīklotāji par kovida upuru rekordu 93
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 158
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Sistēmā, ko Latvija ievieš, ir robi, kas veicina vīrusa izplatību.” Ģirģens par mājsēdes un citu ierobežojumu efektivitāti 40
11 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Covid-19 kā degviela propagandai: krievi Latvijā sadzīti dzīvot pārblīvētos geto rajonos, tāpēc inficējas daudz vairāk 102
9 stundas
Lasīt citas ziņas
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
Izsargāšanās no vīrusa var kļūt vēl dārgāka. Vai būs jālieto respiratori mutes aizsegu vietā? 18
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Vakar Latvijā sasniegts Covid-19 mirušo upuru rekords 169
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Policija pārbaudīs izskanējušo informāciju par Cimdaram, iespējams, viltoto Covid-19 sertifikātu 17
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Gaidīs līdz morgos būs pārslodze?”, “Drīz nebūs neviena seniora!”, “Divreiz trakāk kā Itālijā!” – soctīklotāji par kovida upuru rekordu 93
4 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Rīgā sācies prestižs šaha turnīrs ar elites līmeņa dalībnieku līdzdalību
17:37
LE
LETA
Ziņas
Potenciālie “līgavaiņi” no ārvalstīm divām sievietēm izkrāpj vairākus tūkstošus eiro 4
17:32
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 dēļ nedēļas laikā karantīna izsludināta četros cietumos 9
17:08
LA
LA.LV
Kokteilis
“Varbūt es tev patīku, bet tu nezini kā to izrādīt?!”: pēc TV kanāla slēgšanas Žaklīna Cinovska soctīklos “iekož” NEPLP padomes priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam 50
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Potenciālie “līgavaiņi” no ārvalstīm divām sievietēm izkrāpj vairākus tūkstošus eiro 4
37 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Pēcpusdienā gaiss iesils līdz +15 grādiem. Laika prognoze piektdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Nav morāla, tiesiska pamata prasīt no citiem, ja pats dara citādāk.” Judins par izņēmumiem obligātajā vakcinācijā 61
6 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Sporta apavi uz nagliņas: Melbārdis veselības problēmu dēļ nolēmis likt punktu sportista karjerai 2
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
EP Juridiskā komiteja iesaka atcelt eiroparlamentārieša Ušakova parlamentāro imunitāti 14
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Bijusī Saeimas priekšsēdētāja par amatpersonu algu pieaugumu: Tas ir politiķu nihilisms pret sabiedrību! 28
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Klajā nācis jauns latviešu seriāls: lomās populāri aktieri un vairākas pašmāju slavenības 2
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Danusēvičs: Kad nebūs ko ēst, cilvēki būs spiesti vakcinēties 107
12 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
TOP recepte: marinēts ķirbis korejiešu gaumē
4 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Pēc Zolitūdes traģēdijas Pavļuts neuzņēmās atbildību un krita visa valdība. Vai vēsture atkārtosies? 142
11 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Mēslot, grābt lapas? Kā sakopt mauriņu pirms ziemas?
5 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Covid-19 kā degviela propagandai: krievi Latvijā sadzīti dzīvot pārblīvētos geto rajonos, tāpēc inficējas daudz vairāk 102
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dabas stihija Sicīlijas pilsētas ielas pārvērš mežonīgās upēs 4
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Tirgotāju asociācija: Valdība mūs soda, ka pie mums strādā nevakcinēti cilvēki 66
1 diena
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Dodas pie veterinār­ārstiem pēc attārpošanas zālēm kā Covid-19 apturēšanas līdzekļa – kas notiek cilvēku galvās? 55
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Sistēmā, ko Latvija ievieš, ir robi, kas veicina vīrusa izplatību.” Ģirģens par mājsēdes un citu ierobežojumu efektivitāti 40
11 stundas
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Iespējams, ūdens nemaz neeksistē! Respektablu zinātnieku paziņojums raisa jautājumu “jūru” 42
22 stundas
LA
LA
Ziņas
FOTO. Tukši spokainās Rīgas ielas. Kā galvaspilsēta izskatās komandantstundā 28
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pret stulbo arī paši dievi cīnās veltīgi!” Šadurskis uzskata, ka skolotāju atklātajai vēstulei vieta miskastē 341
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Morozovs: Ir jāapvienojas un jāaizmirst par etniskiem jautājumiem. Slimība nevienu nešķiro pēc valodas 71
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 158
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
“Šis cilvēks ir ļauns un, iespējams, mentāli slims”: deputāts Artuss Kaimiņš brīdina par Gobzemu 99
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kariņš: Latvijai nav lielas izvēles, kā tikai vakcinētajiem atcelt “lokdaunu” paredzētajā datumā 145
1 diena