Ilzes Kalves foto

Beidzot kārtība zeķu stūrī – pašdarināti tuneļveida zeķturi! 0

Zeķturis skapī
Vai tev vienmēr visi sīkumi, piemēram, īsās zeķītes un apakšveļa, regulāri atvilktnē nesakrīt milzīgā kaudzē? Man sakrīt, un jau sen prātoju par to, ka beidzot tak jānopērk kāda no dārgajām speciālajām kartona kastītēm internetā. Taču kādēļ pirkt, ja kartona kastīšu vietā var izmantot lietu, kas ir katrā mājā – tualetes papīra kartona serdi, ko parasti aizmetam prom!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Lasīt citas ziņas

Vislabāk noderēs tās kartona serdes, kurām ir biezāks kartons. Šeit ir izmantoti 11 ruļļi, visparastākais dāvanu papīrs un papīra līme.

Darba gaita

1. Vispirms iezīmējam kartona serdei vidu, jo viss rullis būs par garu, būs pagrūti izķeksēt to veļas gabalu, kas tur iesprūdīs. Puse ir apmēram 4,8 cm.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Visērtāk pārgriezt ar asu nazi, bet var arī ar šķērītēm.

3. Nākamajam rullim vidu var vairs nemērīt, kā lineāls noderēs jau iepriekš nogrieztā ruļļa puse.

4. No dāvanu papīra izgriežam taisnstūri 15,5 x 8 cm, aplīmējam apkārt. Kad nedaudz nožuvis, nosmērējam pāri palikušo papīra daļu ar līmi, pēc iespējas rūpīgāk (ideāli tāpat nesanāks!) ielokām uz iekšu.

5. Kad līme daudzmaz nožuvusi, liekam aplīmētos 22 ruļļus kurpju kastes vākā. Ērtāk būs lietot, ja ruļļi tiks ne tikai ielikti, bet arī apakšā pielīmēti pie kastes vāka, jo tad, ņemot ārā kārtējo zeķīšu pāri, nenāks līdzi pats rullis. Ja dāvanu papīra vēl daudz, tad ar to pašu var viscaur aplīmēt arī kurpju kastes vāku.

Raksts publicēts žurnālā “Praktiskie Rokdarbi”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.