Dabā
Medības

Medniekam zināšanai. ‘Benelli M2 SP’ – neparasts, bet interesants0

Stilīga izskata ierocis, primāri radīts sportam.

Ir pusautomāti, un ir īpaši pusautomāti. Benelli ir Latvijā ļoti labi pazīstams itāļu zīmols, un zināmākie modeļi pie mums ir pusautomāts Benelli Vinci, kā arī karabīne Benelli Argo. Viss pārējais ir mazliet svešs, nepazīstams un visbiežāk arī lieks. Tomēr Benelli neaprobežojas tikai ar mums zināmu lietu ražošanu.

Izstādē “Jagd und Hund”, kas, kā ierasts, norisinājās Dortmundē Vācijā februāra sākumā, ieraudzīju kaut ko pavisam interesantu – Benelli M2 SP. Šis ir iespaidīga izskata ierocis, tādēļ, šķiet, arī tam pievērsu uzmanību. Radīts sportam, lai šautu praktiskās šaušanas 3 Gun disciplīnu, kad vienu sacensību ietvaros šauj ar pistoli, gludstobru un karabīni, ieročus vienu pēc otra starta laikā mainot. Bet tas nenozīmē, ka šo ieroci nevaram aplūkot tuvāk. Jauno M2 SP (Speed Performance – ātrs starts) raksturo garais un sarkanais aptveres pagarinājums, platais aizslēga rokturis, kā arī sarkana poga, ar kuru nolaiž pusautomāta aizslēgu, tāpat ierocim ir garš stiklšķiedras grauds, kā arī piemērots čoks, lai sportists pēc iespējas labāk varētu trāpīt mērķī.

Ieroci raksturo īpašās AirTouch tehnoloģijas, kas uzlabo satvērienu, ļauj ieplecot ieroci ātrāk, drošāk, efektīvāk un ērtāk. AirTouch nodrošina labāku iespēju ieroci droši satvert, vienlaikus izmantotais materiāls ir patīkams taustei. Tāpat šīs pašas tehnoloģijas pieejamas arī Argo karabīnēm.

Īpaša ir Benelli izmantotā atsitiena samazināšanas sistēma Comfortech System. Tā atsitienu samazina par 47%, un katrs, kas ir kādreiz šāvis ar Benelli Vinci, ir sajutis šo sistēmu darbībā – atsitiens ir drīzāk pārvērties par grūdienu, kas nemaz nesagādā diskomfortu. Tiem, kam bail no atsitiena, šis risinājums tiešām jāpamēģina.

Kā saka pats uzņēmums, Comfortech sistēma ir pirmais un vienīgais patents pasaulē, kas mainījis šaušanas noteikumus, neaprakstāmi uzlabojis attiecības starp cilvēku un viņa ieroci, radot jaunu ideju par līdzsvaru starp svaru un izmēru, rādītājiem un ergonomiku.

Izmantojot attīstītas tehnoloģijas, augstākās kvalitātes materiālus, īpašas aprēķināšanas programmas, inženieru zināšanas, Benelli ir radījis un izveidojis sistēmu, kas sastāv no laides, amortizatora, kas aprīkots ar lielām deformācijas spējām, lai uztvertu daļu atsitiena, kad ierocis izšauj. Protams, ka Benelli dzied slavas dziesmas savam izgudrojumam un potenciālajam pircējam mēģina izskaidrot savas sistēmas priekšrocības. Bet patiešām, Comfortech sistēma darbojas, un tā ir jāpamēģina, lai saprastu atšķirību.

Ar ko Benelli izceļas uz citu fona? Ar vienkāršu konstrukciju, vienkāršu kopšanu un mehānisko detaļu precizitāti, lai nodrošinātu maksimālu izturību un uzticamību, tā vismaz pati kompānija uzsver. Benelli sistēmas viedums slēpjas izturīgajā dizainā, konstrukcijas vienkāršībā. Šo ieroci kopt vajadzētu būt viegli. Ierocim ir trīs galvenie komponenti. Šaušanas sporta entuziastiem šis varētu būt interesants ierocis, savukārt mednieks ar šāda izskata ieroci būs uzmanības virsotnē. Jāatceras gan, ka Latvijā medībās nedrīkst izmantot vairāk par trim patronām, un atbildīgo iestāžu darbinieki ļoti cītīgi šo niansi medībās pārbauda, tādēļ savā ziņā ierocis lielā mērā zaudē savas priekšrocības, toties izskatās stilīgi.

Vairāk lasiet žurnāla “Medības” jūlija numurā

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
59 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 2
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Tukuma pusē traģiskā ugunsgrēkā dzīvību zaudējis varonīgs četru mazbērnu vectēvs
3 minūtes