Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis
Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis
Foto – LETA

Bergmanis: Terorisms ir gļēvuma un nelietības apvienojums 5

Terorisms ir gļēvuma un nelietības apvienojums, paudis aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Aizsardzības ministrs trešdien piedalīsies pret teroristisko organizāciju “Daesh” vērstās starptautiskās koalīcijas sanāksmē ASV, Vašingtonā. Sanāksmi vadīs ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters, un tās mērķis ir sekmēt koalīcijas valstu savstarpējo sadarbību un veicināt ciešāku koordināciju, plānojot un īstenojot koalīcijas rīcību. Sanāksmes laikā paredzēts apspriest pašreizējo situāciju koalīcijas operāciju rajonos un panākt vienošanos par turpmāko stratēģisko vīziju cīņā pret teroristisko organizāciju “Daesh”.

“Terorisms ir gļēvuma un nelietības apvienojums, kura rezultātā iet bojā neapbruņoti, nevainīgi cilvēki. Iet bojā bērni, ģimenes, cieš līdzcilvēki. Traģēdija Francijas pilsētā Nicā ir kārtējais traģiskais pierādījums tam, ka terorisms ir cilvēces ļaunākais ienaidnieks, pret kuru jācīnās vienoti. Tieši tādēļ sanāksme ASV ir stratēģiski nozīmīgs notikums šajā laikā un arī traģisko notikumu iespaidā,” uzsver aizsardzības ministrs R. Bergmanis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Koalīcijas ietvaros Latvija 2016.gada februārī iesaistījās pretterorisma operācijā “Inherent Resolve” Irākā. Latvija operācija piedalās ar sešiem instruktoriem, kas ir integrēti Dānijas kontingenta sastāvā. Latvijas instruktoru uzdevums ir apmācīt Irākas drošības spēkus, tādējādi stiprinot to kaujas spējas. Latvijas kontingents atrodas vienā no četriem Irākas drošības spēku apmācību centriem – Irākas un ASV Gaisa spēku bāzē, aptuveni 180 kilometrus uz rietumiem no Bagdādes.

Latvija pret teroristiskās organizācijas “Daesh” vērstajai starptautiskajai koalīcijai pievienojās politiski un pauda atbalstu tās darbībām 2014.gada rudenī. Koalīcijas izveidi 2014.gada septembrī uzsāka ASV, reaģējot uz 2014.gada jūnijā Irākas valdības izplatīto aicinājumu visām ANO dalībvalstīm sniegt atbalstu teroristiskās organizācijas “Daesh” apkarošanai un ņemot vērā globāla mēroga apdraudējumu pasaules drošībai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.