Ukrainas brīvprātīgie nes miruša krievu karavīra līķi, kuru 2023. gada 18. janvārī viņi ekshumēja Doņeckas apgabala Doļinas ciemā.
Ukrainas brīvprātīgie nes miruša krievu karavīra līķi, kuru 2023. gada 18. janvārī viņi ekshumēja Doņeckas apgabala Doļinas ciemā.
Foto: AFP/SCANPIX

Berlīnes tiesa aizliedz uz Krievijas vēstniecības projicēt kara uzņēmumus 51

Berlīnes tiesa aizliegusi projicēt uz Krievijas vēstniecības ēkas uzņēmumus, kuros redzami krievu nodarītie postījumi Ukrainā, ko bija iecerējusi Ukraiņu savienība, pieminot otro gadskārtu kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Uzņēmumu un videoierakstu projicēšana uz vēstniecības ēkas aizvainojot diplomātiskās misijas cieņu, otrdien atzinusi administratīvā tiesa, atstājot spēkā Vācijas galvaspilsētas policijas lēmumu par akcijas aizliegšanu.

Saskaņā ar 1961.gada Vīnes konvenciju par diplomātiskajām attiecībām uzņēmējvalstij ir īpašs pienākums aizsargāt diplomātisko misiju ēkas, lai netiktu traucēts to miers un aizskarta to cieņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesas lēmumu iespējams vēl pārsūdzēt Berlīnes-Brandenburgas zemes Augstākajā administratīvajā tiesā.

Ukraiņu savienība “Vitsche” vēlējās sestdien, kad aprit divi gadi kopš krievu atkārtotā iebrukuma sākuma, uz Krievijas vēstniecības ēkas projicēt uzņēmumus un videoierakstus, kuros redzams diktatora Vladimira Putina totalitārā režīma uzsāktais karš pret Ukrainu.

Sestdien pieteiktas arī vairākas demonstrācijas un mītiņi, lai protestētu pret Krievijas agresiju un tās totalitārā režīma noziegumiem, kā arī izrādītu solidaritāti ar Ukrainu.

Dažas no protesta akcijām paredzētas arī pie Krievijas vēstniecības, kas atrodas Berlīnes centrā Unter den Linden ielā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.