Latvijā
Izglītība

Bērnudārzi būs latviskāki0


Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto: Karīna Miezāja

No 2021. gada 1. septembra visos pašvaldību bērnudārzos būs jānodrošina pirmsskolas izglītības programmu apguve arī latviešu valodā. Līdz ar to bērnudārzi, kas darbojas tikai krievu valodā, pamazām varētu izzust.

 

To paredz Saeimas vakar trešajā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Izglītības un Vispārējās izglītības likumos. Attiecīgos grozījumus izskatīšanai Saeimā bija iesniegusi Nacionālā apvienība, cerot tādējādi gan veicināt pāreju uz izglītību valsts valodā, gan novērst diskrimināciju, jo lielajās pilsētās uz latviešu bērnudārziem ir garākas rindas nekā uz krievu.

Likumos nu noteikts arī, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai būs jāveido reģistrs par visiem bērniem no pusotra gada vecuma, kas gaida vietu bērnudārzā.

Kārtību, kādā šis reģistrs veidojams, noteiks valdība.

Saeima noraidīja “Attīstībai/Par” priekšlikumu par to, ka bērniem, kam nepieciešams, piedāvā papildus gan latviešu valodas, gan dzimtās valodas nodarbības.

Taču atbalstīts tika Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas ierosinājums, kas pieļauj latviešu valodas papildu nodarbības. Tāpat atbalstu neguva frakcijas “Saskaņa” deputātu priekšlikumi, kas paredzēja likumos nostiprināt divu valodas plūsmu bērnudārzu turpmāku pastāvēšanu.

Saistītie raksti

Saskaņietis Igors Pimenovs debatēs, vērsdamies pie “AP” deputātes Marijas Golubevas, runāja krievu valodā, pēc kā sēdes vadītāja Ināra Mūrniece vairākkārt atgādināja, ka Saeimas sēdes notiek valsts valodā.

Likums arī paredz, ka katrs bērns, kurš uzsāks pirmsskolas obligāto sagatavošanu, tiks izvērtēts, un, ja būs nepieciešams kāds īpašs atbalsts mācībās, tas tiks nodrošināts jau bērnudārzā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.