euroleague.net

Bertānam nekrīt, “Darušsafaka” kā pirmie paņem CSKA skalpu 0

Latvijas izlases basketbolista Daira Bertāna pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas “Daruššafaka”, ko trenē Deivids Blats ar asistentiem Ainaru Bagatski un Oskaru Ernšteinu, trešdien ULEB Eirolīgas spēlē ar rezultātu 91:83 pārspēja pērnās sezonas čempioni Maskavas CSKA, sarūpējot Krievijas klubam pirmo zaudējumu sezonā.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Bertānam tika dots trešais lielākais spēles laiks Stambulas komandā, tomēr 23 minūtēs no spēles grozā trāpīt neizdevās ne reizi – ne abus tālmetienus, ne trīs divpunktu metienus. Pie trīs punktiem četro mēģinājumos izdevās tikt no soda metienu līnijas. Pie plusiem jāmin divas rezultatīvas piespēles un divas atlēkušās bumbas.

Rezultatīvākais latvieša pārstāvētajā komandā bija Džeimss Andersons, kurš guva 20 punktus, bet 18 punktu Bredlija Vanameikera kontā. Tikmēr CSKA komandā pa 17 punktiem sameta Korijs Higinss un Nando de Kolo, kuram arī astoņas kļūdas.

Maču “Darušsafaka” iesāka ar iespaidīgu izrāvienu 13:0, bet pirmajā ceturksnī mājinieku pārsvars sasniedza 18 punktus (27:9), bet priekšpēdējā minūtē bija vairs tikai 84:83. Tomēr spēles beigās Deividam Blatam, kurš savulaik trenējis gan “CSKA”, gan Krievijas izlasi, izdevās paņemt Maskavas superkluba skalpu. Kā pirmajiem šajā sezonā – līdz šim “CSKA” bija uzvarējuši visas sešas Eirolīgas spēles un tikuši pie piecām uzvarām VTB līgā.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS
EIROLĪGA.
“Darušsafaka” (otrais treneris Ainārs Bagatskis) – “CSKA” 91:83, Dairis Bertāns (23 min) 3 (no spēles 0/5)+2AB.
ULEB EIROPAS KAUSS. “Zenit” – “Bayern” 99:88 viesos, Jānis Timma (19 min) 14+4AB+7RP. “Fuenlabrada” – “Alba” 105:80, Rolands Šmits (21 min) 15+2AB. “Gran Canaria” – “Cedevita” 90:97 viesos, Anžejs Pasečņiks (23 min) 13+2AB.
FIBA ČEMPIONU LĪGA. “Ušak” – “EWE Oldenburg” 60:65, Rolands Freimanis (29 min) 7+5AB. “PAOK” – “Neptunas” 63:68 viesos, Žanis Peiners (9 min) 3+3AB.
FIBA EIROPAS KAUSS. “Targu Mureš” – “Vytautas Prienai” 107:013, Ernests Kalve (22 min) 10+1AB.