Dāvis Bertāns (pa kreisi) mačā pret Detroitas “Pistons”.

Bertāns kaldina “Wizards” kārtējo uzvaru pār “Pistons” 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva astoņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, palīdzēdams Vašingtonas “Wizards” komandai svinēt uzvaru.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

“Wizards” mājās ar rezultātu 106:100 (30:35, 30:23, 23:23, 23:19) pārspēja Detroitas “Pistons” komandu. Viesi Vašingtonā pēdējo reizi uzvaru izcīnīja 2014. gadā un kopš tā laika galvaspilsētā zaudējuši 11 spēles pēc kārtas.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 22 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem tālmetieniem un abus divus soda metienus.

Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Wizards” ar Bertānu laukumā iemeta par sešiem punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija trešais labākais rādītājs komandā.

Jau pirms spēles bija zināms, ka tajā nepiedalīsies “Wizards” latviešu centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks, kurš guvis potītes savainojumu.

ASV galvaspilsētas komandā ar 29 punktiem rezultatīvākais bija Bredlijs Bīls, bet 21 punkts un pārliecinoši labākā lietderība +14 bija Aienam Mahinmi.

Viesiem 21 punktu guva Deriks Rouzs, bet 18 punkti un 16 atlēkušās bumbas bija Andrē Dramondam.

Pirmajā puslaikā Bertāns savus vienīgos punktus guva otrās ceturtdaļas vidū, kad ar precīzu tālmetienu panāca 46:49. Pirmo puslaiku “Wizards” uzvarēja ar 60:58.

Liela loma Bertānam bija ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē, kad “Wizards” veica izrāvienu 9:0. Vispirms rūjienietis trešajā minūtē ar “trejaci” palīdzēja pārņemt vadību (89:87), bet pāris minūtes vēlāk izprovocēja Markīfu Morisu uz piezīmi. Pretinieku basketbolists, apturot Bertānu, trāpīja viņam pa seju un par nesportisku pārkāpumu tika izraidīts no zāles, kamēr latvietis iemeta divus soda metienus (95:87).

Ceturtdaļas otro pusi Bertāns pavadīja uz rezervistu soliņa, kamēr “Wizards” pārsvaru noturēja un svinēja uzvaru ar rezultātu 106:100.

“Wizards” ar 14 uzvarām 42 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē, kamēr “Pistons” ar 16 panākumiem 44 cīņās ir devītā.

Vašingtonas komanda nākamo maču aizvadīs trešdien, kad pret Maiami “Heat” uzsāks četru izbraukuma spēļu sēriju.