Kokteilis
Apbrīno

Beta Beidz: vienkārša meitene, kas “izlādējas” šautuvē0

Foto: Daria Trifanova

Avots: Aija Kaukule, “Nedēļa Kabatā”, AS “Latvijas Mediji”.

Jutubere un raidījumu vadītāja Beta Beidz jeb īstajā vārdā Beāte Bērziņa, šobrīd ir viena no pamanāmākajām jaunās, drošās un, nenoliegsim, arī simpātiski bezkaunīgās interneta laikmeta paaudzes pārstāvēm. Nedz savos interneta video, nedz citos publiskos uznācienos Beāte nevairās runāt tiešu valodu, neizliekas, kā pati saka, par “tautas zaldātu” ar publisko masku uz sejas un ar to izpelnās plašu uzmanību, īpaši jaunās paaudzes sekotāju uzmanības veidā. Viņas ikdienas dzīves atainojumam pašas publicētajos “YouTube” video ir tūkstošiem skatījumu, bet sociālo tīklu vietnēs – prāvs sekotāju skaits. Šogad Beāte pirmoreiz teicami tika galā ar konkursa “Supernova” vadītājas pienākumiem, pieteica sevi arī kā visnotaļ saistošu raidījuma vadītāju, bet nu viņas enerģijas pilno aktrises talantu varam vērot arī seriāla “Lielie Muļķi” otrajā sezonā, kas skatāma “Shortcut” kanālā, kas pieejams arī “Helio” interaktīvajā televīzijā.

Beāte, daudzi tevi pazīst ar interneta pseidonīmu – Beta Beidz. Šim vārdam ir kāds īpašs skaidrojums?

Sliktas ziņas cilvēkiem, kas šo vārdu salikumu asociē ar kaut ko perversu. Pirms desmit gadiem pie mums uz mājām nāca meitene pieskatīt manu jaunāko māsu un brāli. Viņa gluži vienkārši mani tā iesauca, jo es bieži kritu viņai uz nerviem. Šķita labskanīgi, tāpēc sāku to izmantot kā lietotājvārdu, reģistrējoties interneta vietnēs.

Plašāka sabiedrība, ne tikai tavu interneta video un “Instagram” profila sekotāji, tevi iepazina ziemā kā “Supernovas” jauno vadītāju, turklāt pavisam citādu nekā tavos interneta video, kur nevairies, piemēram, no nenormētas leksikas. Kura no abām ir īstā Beāte – tā maķenīt bezkaunīgā tavos interneta video vai tā sapostā, pieklājīgā raidījumu vadītāja.

Var jau būt, ka neviena nav īstā. Ticu, ka jebkuram cilvēkam ir vairākas personības šķautnes. Profesionālajā pasaulē mēs neuzvedamies tā, kā to darītu, esot kopā ar draugiem, bet kopā ar draugiem neuzvedamies kā ģimenes pasākumos, un ģimenes pasākumos neviens pat nenojauš, kādi esam, kad esam paši ar sevi. Man šis šķiet pašsaprotami, taču bija daudzi, kas uzskatīja, ka man nevar dot atbildīgu darbu televīzijas tiešraidē, ja, filmējot video viena pati savās mājās, es mēdzu lamāties. Manuprāt, absurds. Iespējams vaina ir tajā, ka vairums sabiedrības joprojām uzskata, ka televīzijas vai radio personības ir tādi paši tautas zaldāti arī ārpus ierakstiem, bet dienas beigās jau mēs visi zvilnam dīvānā šķībām mugurām un izlaistiem vēderiem. Es tikai izvēlos to neslēpt.

Kā tu pati teiktu par sevi – influencere, modele, jutubere, aktrise, raidījumu vadītāja? Tavā “Instagram” profilā minēts “sabiedrības dāma”.

Man pašai ļoti patīk termins “sabiedrības dāma”, jo tad nekas nav jāpaskaidro. Tur viss jau ir ietverts. Protams, es arī varētu, kā tagad ir populāri, visos soctīklos sev kabināt klāt miljons “bļembas”, lai mani nopietnāk uztver, bet es pati sevi neuztveru baigi nopietni, es vienkārši esmu meitene, kas dara lietas.

Kāda ir īsā vēsture tam, ko dari savos interneta video?

Varētu teikt, ka es uzaugu “YouTube”. Jau kopš desmit gadu vecuma katru dienu tur skatījos dažādu amerikāņu personību video. Varbūt izklausās salkani, bet ilgu laiku man bija sajūta, ka tie ir vienīgie cilvēki, kas mani patiešām saprot. Rezultātā no “YouTube” pavadītajām stundām iemācījos angļu valodu un humora izjūtu. Vienmēr zināju, ka gribu darīt to pašu, bet ļoti baidījos par to, ko cilvēki teiks. Divpadsmit gadu vecumā augšupielādēju savu pirmo video, tas bija angļu valodā. Atceros, ka parādīju to tikai savam jaunākajam pusbrālim un viņš no smiekliem gandrīz piečurāja bikses. Nokaunējos un atmetu tam ar roku.

Vienmēr esmu bijusi aktīva visos aktuālajos soctīklos, pat nezinu, kāpēc, vienkārši patika un padevās. Kādreiz bija populārs “ask.fm”, tur es atbildēju uz dažādiem jautājumiem, vietnē “Tumblr” ievietoju un dalījos ar estētiski pievilcīgām bildēm, reiz “Snapčatā” izdomāju vienā dienā uztaisīt 100 video “storijus” tāpat vien. Instagrams ir izdzīvojis, tur darbojos joprojām un par “YouTube” – 21 gada vecumā sapratu, ka tas sapnis nekur nav pazudis, un, ja nesākšu tur publicēt savus video tagad, tad paies vēl desmit gadi un es joprojām jutīšos tāpat. Tagad esmu priecīga, ka tomēr nogaidīju un internetā nav lērums apkaunojošu video no maniem pusaudzes gadiem.

Kā tu pati teiktu, kādā dzīves posmā esi – “jauna, skaista, visa dzīve vēl priekšā” un jāizmēģina, ko dzīve sniedz, vai tomēr mērķtiecīgi ej uz kāda sapņa pusi?

Es laikam esmu tāds “pa straumītei” cilvēks. Man ir grūti dzīvot ar skatu uz nākotni, un izpildīt ilgtermiņa plānus man vispār šķiet kaut kas neiespējams. Es dzīvoju ar ticību, ka viss būs labi, un baigi neiespringstu, jo viss tiešām ir labi.

Piedalies arī raidījumā “Interneta akadēmija” kā vadītāja vienai no influenceru, jutuberu un citu jaunu, populāru cilvēku komandām. Kas šķiet saistošs šajā izziņas formātā?

Noteikti tas, ka bija iespēja vadīt raidījumu ar maniem labākajiem draugiem Roju (Rodžeru) un Kristiānu (Grāmatiņu). Gaidīju katru filmēšanu kā Ziemassvētku rītu. Ļoti prieks, ka arī skatītājiem patika. Izdevies projekts.

Kur šobrīd palicis lieliskais podkāsts “Garšīga kompānija”, kur pati kļuvi par raidījuma vadītāju, iztaujājot sabiedrībā pazīstamus cilvēkus?

Podkāstam “Garšīga kompānija” pirmajai sezonai bija plānotas sešas epizodes. Ja viss paliek spēkā, atgriežamies ar sešām jaunām jau rudenī.

Lūdzu, pastāsti, kā nokļuvi “Lielajos Muļķos”, seriālā. Kas mudināja piekrist piedalīties?

Pati pirmo “Lielo Muļķu” sezonu noskatījos dienā, kad tā iznāca. Esmu liela seriāla “Ofiss” fane un, kaut arī neuzskatu, ka “Lielie Muļķi” ir perfekts seriāls, esmu ļoti priecīga, ka arī pie mums Latvijā beidzot ir ienācis “mockumentary” formāts. Tur man jāsaka paldies “Lielo Muļķu” komandai par uzdrīkstēšanos un “Helio” un “Shortcut” par to, ka nenobijās.

Kā tu raksturotu seriālu – kādam skatītājam tas domāts?

Seriāls ir “prikols”. Domāts cilvēkiem ar humora izjūtu, cilvēkiem, kas saprot un spēj novērtēt jēlības.

Kas ir tava varone, Mazo Muļķu iemītniece, kāda viņa ir?

Elīna ir barvede, provokatore un bosiks. Ciema mēra meita, kas uzaugusi starp lielajiem brāļiem, no kuriem arī guvusi savas ne tik labās manieres. Elīnas divas mīļākās lietas – izraisīt konfliktus un hiphops.

Kā jūties seriāla radošajā komandā un vai saskaries ar negaidītiem izaicinājumiem filmēšanas gaitā?

Jutos lieliski, patiešām! Komanda vienmēr iedrošināja. Nebija brīdis, kad justos, ka kaut kas nesanāk vai esmu kādu pievīlusi. Tā kā tas ir komēdijas seriāls, gaisotne vienmēr bija jautra un nepiespiesta. Nevaru pateikt nevienu sliktu vārdu.

Kā vērtē saspēli ar vecmeistaru Andri Freidenfeldu, Mazo Muļķu mēru un tavu seriāla tēvu?

Fredis ir ļoti patīkama personība. Iepazīties sanāca tikai īsi pirms pirmās kopīgās ainas, taču uzreiz atradām kopīgu valodu un neērti brīži izpalika. Bija aizraujoši vērot viņu darbībā, un es ticu, ka skatītāji arī būs izklaidēti.

Filmējies arī Lindas Oltes filmā “Māsas” – lūdzu, pastāsti par savu varoni, par filmas stāstu un pašas pieredzi filmējoties.

Saistītie raksti

Te gan nekāda komēdija nebūs. Filma ir par trim māsām, kas nākušas no bērnunama, un ir balstīta uz patiesiem notikumiem tepat Latvijā. Stāstīt ko vairāk gan būtu pāragri, taču internetā ir atrodams filmas “tīzeris”, kas arī iedos vairāk konteksta par pašu filmu.

Kādi ir tavi plāni šai vasarai?

Vai! Ja godīgi, tādi paši kā parasti. Strādāt un atpūsties. Neesmu baigā tusētāja, tāpēc tas, ka festivālu sezona šogad izpaliek, mani nekādi neietekmē.

Trīs vārdi, kas tevi raksturo vislabāk?

Nepatīk sevi lielīt.

Bez kā nevari iedomāties savu dienu?

Bez mūzikas.

Būtiskākais sasniegums darbā?

“Supernovas” vadīšana.

Labākā izklaide?

Izlādēties šautuvē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
900 km par 300 miljoniem: beidzot publisko karti ar ceļu posmiem, ko plāno saremontēt. Kurš un kā pieņēma gala lēmumu?
2 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem 1
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Jēkabpilī notikusi smaga divu traktoru sadursme
2 stundas
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. Rozentāle: Gripas vakcīna netieši var pasargāt no Covid-19 1
2 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Esmu pieņēmusi lēmumu daļu savu darbu iznīcināt!” Pazīstamā tēlniece Olga Šilova skaidro, kāpēc tā rīkosies
Intervija 3 stundas