Foto – forumcinemas.lv

Betmenam aprit 75 gadi 0

Pievieno LA.LV

Šomēnes populārā komiksu varoņa Betmena 75.jubileja nosvinēta ar jaunu komiksu un videospēļu izdošanu.

Kas to būtu domājis? 9 lietas, kas deviņdesmitajos bija ikdiena, bet tagad kļuvušas par turīgo privilēģiju
Dzīvoklis Jūrmalā ar skatu uz jūru sajūsmina cilvēkus līdz brīdim, kad viņi ierauga tā cenu
Veselam
Ne tikai atmiņas zudums: ārsti atklāj sešas slēptās demences pazīmes, kuras bieži tiek ignorētas
Lasīt citas ziņas

23. jūlijs ir Betmena diena. Kinostudija “Warner Bros” par godu tai rīko ekskursijas pa uzņemšanas laukumu, kurās apskatāmi Betmena automobiļi, maskas, apmetņi un citi priekšmeti no filmu sērijas.

“Pasaulē nav varoņu. Betmens dod cerību un ticību,” norāda aktieris Denijs Devito, kurā 1992. gada kinolentē “Batman Returns” (“Betmens atgriežas”) spēlēja ļaundari Pingvīnu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Betmena tēlu 1939. gadā radīja mākslinieks Bobs Keins un rakstnieks Bils Fingers, kuriem kompānija “DC Comics” bija likusi radīt jaunu supervaroni, kas būtu konkurents tobrīd ļoti iemīļotajam Supermenam.

Betmens drīz vien kļuva par popkultūras ikonu par spīti jaunākās supervaroņu paaudzes – Kapteiņa Amerikas, Zirnekļcilvēka un Dzelzs vīra – ienākšanai kino.

60.gados iznāca televīzijas seriāls “Batman” (“Betmens”) ar aktieriem Adamu Vestu un Bērtu Vardu galvenajās lomās. Tā popularitāte vairoja arī oriģinālo komiksu žurnālu pārdošanas apjomu.

Pēc tam iznāca vēl septiņas filmas par Betmenu, kuru kopējie ieņēmumi no biļešu pārdošanas kinoteātros pārsniedz 3,7 miljardus ASV dolāru (2,7 miljardus eiro).

“Fanu aizrautība ir milzīga. Tas ir dzīvesveids,” uzskata kompānijas “DC Entertainment” mākslinieks Džims Lī. “Cilvēki tetovē Betmenu uz sava ķermeņa. Brīnišķīgi redzēt, ka Betmens kļuvis par nozīmīgu popkultūras daļu.”

2016.gadā iznāks supervaroņu filma “Batman v Superman: Dawn of Justice”, kurā Betmens un Supermens pirmoreiz būs redzami kopā. Betmena loma uzticēta Holivudas aktierim Benam Aflekam.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.