Arnis Cimdars
Arnis Cimdars
Foto: Valdis Semjonovs

Bijušais CVK priekšsēdis Cimdars dibinās biedrību 1

Bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars nedēļas nogalē plāno dibināt Vēlēšanu ekspertu biedrību, kurā apvienosies cilvēki ar pieredzi vēlēšanu organizēšanā, kas gūta vietējās vēlēšanu komisijās un arī Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK). Runa ir par bijušajiem CVK locekļiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Cimdars portālam la.lv atzina, ka biedrība plāno cieši sadarboties gan ar CVK, gan ar Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju. Viņaprāt, ir lietderīgi izmantot vēlēšanu organizēšanā uzkrāto pieredzi, lai piedāvātu savu redzējumu, kā veikt vienu vai otru uzdevumu.

Ideja neesot jauna, par to Cimdars jau esot informējis pērnajā rudenī CVK rīkotajā konferencē. Ar bijušajiem kolēģiem viņam esot labas attiecības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušā gada martā Cimdaru CVK vadībā, kurā viņš bija vairāk nekā 20 gadus, nomainīja Kristīne Bērziņa. Valdošās koalīcijas pārstāvji toreiz teica, ka Cimdars vienā amatā esot pārāk ilgi un CVK vadībā esot vajadzīgas jaunas vēsmas.

Toreiz valdības partijas arī solīja viņam piedāvāt kādu citu līdzvērtīgu amatu valsts pārvaldē. Cimdars atzina, ka šādus piedāvājumus vēl nav saņēmis.

Jāteic, ka CVK priekšsēža postenis arī ir diezgan specifisks, tam līdzvērtīgu amatu piemeklēt nebūtu viegli. Uz vaicāto, vai nav plāni iet politikā, Cimdars atbildēja, ka pagaidām neesot tuvinājies nevienai partijai.

Pērn, kad mainījās CVK vadība, politiķi lēsa, ka jaunajai komisijai būs laiks iestrādāties, jo tuvāko gadu laikā nebija plānotas vēlēšanas. Taču tagad redzams, ka CVK ir pat ļoti noslogota, ņemot vērā vairākas iniciatīvas par Saeimas atlaišanu, kam paralēli vēl jāorganizē parakstu vākšana referenduma ierosināšanai par apturētajiem likumiem.

Nākamais izaicinājums varētu būt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, kas jāsarīko divos mēnešos. CVK priekšsēde Kristīne Bērziņa iepriekš sacīja, ka vēlēšanu noorganizēšanai būtu nepieciešami trīs mēneši, taču CVK pildīs likumu, ja Saeima to pieņems.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.