Mazā Bille, ko atveido Rūta Kronberga (no kreisās) un viņas draudzene Ausma (Katrīna Sīle) gadatirgū cenšas notriekt divus latus. Foto – Karīna Miezāja

Bille tērē naudu 0

Vakar Grīziņkalnā pie Ziedoņdārza pulcējās senlaicīgi ģērbti cilvēki – tapa plašākā brīvdabas aina topošajā kinolentē “Bille”.

Reklāma
Reklāma
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Filma tiek veidota pēc dzejnieces, rakstnieces Vizmas Belševicas tāda paša nosaukuma autobiogrāfiskā romāna motīviem un risinās 20. gadsimta 30. gados. “Latvijas Avīze” 24. marta numurā jau rakstīja par māju, kurā dzejniece bērnībā dzīvoja, un tagad top filma.

Viena no filmas producentēm Marta Romanova-Jēkabsone pastāstīja, ka šis bijis lielākais masu skats filmā: “Mēs filmējām gadatirgus ainu. Tie, kas lasījuši grāmatu, atcerēsies epizodi, kurā tēvs meitenēm deva divus latus un teica, ka tā nauda ir jānotriec. Meitenes skrien uz gadatirgu, ēd saldējumu un visādi citādi cenšas iedoto naudu iztērēt, taču tas nekādi neizdodas – divi lati tajā laikā bija diezgan liela nauda,” ainu ieskicē producente.

CITI ŠOBRĪD LASA

Filmas veidotāji masu skatu dalībniekus meklēja visādos veidos, arī sociālajos tīklos, un ir pateicīgi par atsaucību: pieteikušies vairāk nekā simts pretendentu un izdevies atrast visus vajadzīgos tipāžus. Arī amatnieki bijuši ļoti atsaucīgi, piedāvājot savus darinājumus tirgus ainas filmēšanai, tāpat atbalstījuši uzņēmēji, piešķirot saldumus, alu, maizi un citus produktus.

Gadatirgus aina bijusi arī viena no pēdējām brīvdabas filmēšanām “Billes” tapšanā, piebilda producente. Vasara nav lutinājusi, tādēļ āra ainas iekavējušās, tomēr jau paspēts nofilmēt vajadzīgo Tērvetē, arī Tukuma apkārtnē, vēl priekšā došanās uz Gulbenes bānīti. Pārējās filmēšanas epizodes notiks iekštelpās un kopumā turpināsies vēl pāris nedēļas, tad varētu sākties darbs pie montāžas. Marta Romanova-Jēkabsone atzina, ka patlaban tiek domāts arī par papildu līdzekļu piesaistīšanu projektam.

Programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filmas “Bille” filmēšanas pabeigšanai 2016. gadā piešķirti 458 000 eiro.

Spēlfilmas scenāriju rakstījusi Evita Sniedze un Arvis Kolmanis, tās režisore ir Ināra Kolmane, operators Jurģis Kmins, māksliniece Ieva Romanova, producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova – Jēkabsone no filmu studijas “Deviņi”. Galveno – mazās Billes – lomu atveido Rūta Kronberga, pārējās lomās Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Lolita Cauka, Pēteris Liepiņš, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Lilita Ozoliņa, Maija Doveika un citi pazīstami latviešu aktieri.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.