Laukos
Tehnika

Biškopis izveido digitālu darbu plānošanas rīku “BeeKing”0

Foto – Valdis Semjonovs

Latvijas informāciju tehnoloģiju (IT) jaunuzņēmums “BeeTech Services” ir izveidojis digitālu biškopības pierakstu veikšanas un darbu plānošanas rīku “BeeKing”, informēja SIA “BeeTech Services” valdes priekšsēdētājs Jānis Kronbergs.

Kā apgalvo Kronbergs, “BeeKing” ir pirmā biškopības lietotne, kas strādā brīvroku režīmā ar runas atpazīšanu, kā arī pirmais šāda veida rīks latviešu valodā.

Kronbergs atzīmēja, ka ar biškopību sāka nodarboties pirms pieciem gadiem un pēc laika saprata, ka nepieciešams domāt par labāku darba organizēšanu. “Tobrīd, līdzīgi kā liela daļa Latvijas biškopju, pierakstiem izmantoju parastu kladi, kas man, kā cilvēkam, kurš visu mūžu strādājis informāciju un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) jomā, nešķita efektīvi. Izpētījis piedāvājumu biškopības aplikāciju tirgū, sapratu, ka tām visām ir divi lieli trūkumi. Pirmkārt, tās ir pārāk sarežģītas. Otrkārt, tās nav ērtas lietošanai dravā, strādājot ar bitēm,” skaidroja Kronbergs.

“BeeKing” ir interneta un mobilā lietotne, kuras galvenais uzdevums ir atvieglot biškopju darbu dravā un pie datora. Tās unikalitāte ir iespējā, strādājot dravā, ierunāt piezīmes un novērojumus, kuri tiek automātiski pārvērsti tekstā un saglabāti tālākai apstrādei un darbu plānošanai.

“BeeTech Services” lietotnes izstrādē ir ieguldīti privātie līdzekļi, kā arī piesaistīts Eiropas Savienības finansējums no Lauku atbalsta dienesta administrētās “LEADER” programmas 21 000 eiro un valsts “Attīstības finanšu institūcijas Altum” aizdevums 29 000 eiro.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “BeeTech Services” reģistrēts 2017.gada aprīlī, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro.

“BeeTech Services” 60% kapitāls pieder Kronbergam, bet 40% pieder valdes loceklim Normundam Čiževskim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
7 stundas