Teodors Bļugers

Bļugers kā Balcers – savus pirmos vārtus NHL gūst ar pirmo metienu! 0

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers piektdien savā otrajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē guva vārtus, palīdzēdams Pitsburgas “Penguins” komandai izcīnīt uzvaru, piedevām viņš to izdarīja ar savu pirmo metienu.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

“Penguins” savā laukumā ar rezultātu 5:3 (2:0, 1:1, 2:2) pārspēja Otavas “Senators”.

Bļugers trešdien kļuva par 23. Latvijas hokejistu, kurš spēlējis NHL. Pirms viņa janvāra sākumā debiju NHL “Senators” kreklā piedzīvoja Rūdolfs Balcers, kurš arī savus pirmos vārtus guva savā otrajā spēlē un arī ar pirmo metienu, taču viņš šobrīd ir nosūtīts atpakaļ uz Amerikas Hokeja līgu (AHL).

Bļugers ceturtajā minūtē atklāja cīņas rezultātu, uz kreisā iemetienu apļa saņemdams atmugurisku Meta Kalena piespēli no laukuma gala un bez apstādināšanas raidīdams ripu vārtu devītniekā.

Spēles turpinājumā laukuma saimniekiem pa diviem vārtiem guva Džeiks Gincels un Braiens Rasts, kuri nodrošināja “Penguins” uzvaru.

Bļugers šajā mačā uz ledus pavadīja desmitm minūtes un 42 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja piecus spēka paņēmienus, uzvarēja vienā no trim iemetieniem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Bļugers kļuvis par 16. Latvijas hokejistu, kurš guvis vārtus NHL regulārā čempionāta spēlēs. Tikai desmit no 20 latviešu laukuma spēlētājiem guvuši vārtus savās debijas sezonās.

Pitsburgas komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt krievu centra uzbrucējs Jevgēņijs Malkins, bet talkā devās divi piektdien nolīgtie uzbrucēji Niks Bjugstads un Džereds Mekens, kuri iepriekš pārstāvēja Floridas “Panthers”. Savukārt pretējā virzienā devās centra uzbrucējs Deriks Brasārs, Railijs Šīhens un trīs šī gada drafta izvēles.

“Penguins” ar 62 punktiem 51 spēlē ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē, kamēr “Senators” ar 43 punktiem 51 duelī ir pēdējā Austrumos un visā līgā.

Nākamo maču Pitsburgas vienība aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Toronto “Maple Leafs”.

Girgensonam smags zaudējums

Tikmēr citā mačā smagu zaudējumu cieta Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres”, kas savā laukumā ar rezultātu 3:7 (0:1, 1:3, 2:3) kapitulēja Čikāgas “Blackhawks” vienībai, ciešot trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs.

Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Patriks Keins, kurš tagad NHL guvis jau 903 punktus. Vēl divus vārtus Čikāgas vienības labā guva Brendons Sāds.

“Pirmajā periodā 25 metienu vietā izpildījām 15. Izniekojām pārāk daudz iespēju, un metienu laikā neviena nebija vārtu priekšā. Šajā līgā, ja tu neesi vārtu priekšā, tu neiemetīsi,” pēc mača teica “Sabres” galvenais treneris Fils Hauslijs.

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja deviņas minūtes un 48 sekundes, kuru laikā bloķēja vienu metienu, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja divos no pieciem iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Šosezon latvietis 44 mačos izcēlies ar trim vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

“Sabres” ar 56 punktiem 51 spēlē Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem desmito vietu, kamēr “Blackhawks” ar 47 punktiem 52 cīņās ir 14. Rietumos. “Sabres” no “play-off” zonas šobrīd atpaliek trīs punktus.