Bolts paliek sprinta tronī 0

Jamaikietis Useins Bolts svētdien Londonas olimpiskajās spēlēs 100 metru skrējiena finālā izcīnīja uzvaru ar jaunu olimpisko rekordu, saglabājot pasaules ātrākā sprintera titulu.

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

Bolts finišēja pēc 9,63 sekundēm, kas ir visu laiku otrs labākais rezultāts 100 metros vieglatlētikas vēsturē. Šoreiz Bolts par 0,05 sekundēm bija lēnāks par viņa pirms trīs gadiem pasaules čempionātā Berlīnē uzstādītos pasaules rekordu (9,58). Taču jamaikieša Londonā sasniegtais rezultāts par 0,06 sekundēm bija labāks par 2008. gadā Pekinas olimpiskajās spēlēs Bolta uzstādīto olimpisko rekordu , kas tobrīd bija arī pasaules rekords.

Bolts izcīnīja savu ceturto olimpiskā čempiona titulu, taču Londonā viņš var tikt vēl pie divām zelta godalgām, jo tāpat kā Pekinā startēs arī 200 metros un 4×100 metru stafetē.

Jamaika svētdien svinēja dubultuzvaru, jo otro vietu izcīnīja Bolta treniņu biedrs un draugs Jonahs Bleiks, kurš finišēja pēc 9,75 sekundēm, kas ir sportista atkārtots personiskais rekords.

Bronzas medaļu izcīnīja amerikānis Džastins Bleiks ar jaunu personisko rekordu 9,79 sekundes. Getlins, kurš par olimpisko čempionu 100 metros kļuva 2004. gada olimpiskajās spēlēs Atēnās, vieglatlētikā pērn veiksmīgi atgriezās pēc divu gadu ilgas diskvalifikācijas, ko saņēma par dopinga lietošanu. Arī ceturtajā un piektajā vietā ierindojās amerikāņi – Taisons Gejs (9,80) un Raiens Beilijs (9,88).

Sestais palika Nīderlandi pārstāvošais Čurandi Martina (9,94), bet septīto vietu ieguva Ričards Tompsons no Trinidadas un Tobago (9,98). Finālā pēdējais astotais palika bijušais pasaules rekordists Asafa Pauels no Jamaikas, kurš skrējiena vidū guva traumu un finišēja pēc 11,99 sekundēm.

Londonas olimpisko spēļu fināls bija ātrākais 100 metru skrējienu vēsturē, jo līdz šim ne reizi septiņi dalībnieki nebija vienā skrējienā finišējuši ātrāk par desmit sekundēm.

Jau ziņots, ka sestdien 100 metru sprintā sievietēm uzvarēja jamaikiete Šellija-Anna Freizere-Praisa.