Latvijā
Politika

Bondars no Budžeta komisijas draud izraidīt NVO pārstāvi3

Foto – Leta

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) šodien brīdinājis organizācijas “Pro Bono Publico” līdzdibinātāju, valdes locekli Kristīnu Blumbergu par iespējamu izraidīšanu no sēdes.

Blumberga uz komisijas sēdi, kurā izskatīti priekšlikumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumam, ieradusies kā kolektīvās iniciatīvas par partiju finansējuma palielinājuma atlikšanu pārstāve.

Viņa vairākkārt mēģināja klātesošos iepazīstināt ar iniciatīvas atbalstītāju viedokli, līdztekus brīdinot par minētā likuma apstrīdēšanu Satversmes tiesā.

Komisijā runājot par vienu no daudzajiem likumprojektam iesniegtajiem priekšlikumiem, Blumberga atkārtoti sāka runāt par vairāk nekā 12 000 iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu Saeimai, pēc kā starp viņu un Bondaru, kurš centās sievieti pārtraukt, izcēlās vārdu apmaiņa paaugstinātos toņos.

“Ja jūs gribat iziet ārā no šejienes, jums tiks palīdzēts iziet!” skaļā balsī paziņoja Bondars.

“Lūdzu, gribu redzēt,” atbildēja Blumberga.

Pēc kāda laika, jau pie kāda cita priekšlikuma iztirzāšanas, Blumberga atkārtoti vēlējās vērst deputātu uzmanību uz iedzīvotāju viedokli, vienlaikus lūdzot Bondaru pret viņu izturēties ar cieņu.

“Es esmu leģitīma pārstāve, kā arī sieviete,” teica organizācijas pārstāve.

“Mēs te nedalām sievietēs un vīriešos, jūs esat cilvēks,” atbildēja Bondars, pēc īsa brīža, turpinoties savstarpējai vārdu apmaiņai, viņam pasakot: “Jūs patlaban testējat manu pacietību, ko man darīt ar jums.”

Kā ziņots, Saeimas Prezidijs izskatīšanai parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai nodeva vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītu iniciatīvu, kas paredz atlikt būtisku partiju finansējuma palielināšanu. Kā Budžeta komisijā norādīja deputāte Jūlija Stepaņenko, Mandātu komisija kolektīvo iesniegumu skatīšot 22.novembrī, pēc nākamā gada budžeta apstiprināšanas.

Saeimas vairākums ceturtdien gan noraidīja opozīcijas deputātu iesniegtos grozījumus par valsts finansējuma partijām pieauguma piemērošanu tikai pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Saistītie raksti

Sabiedrības iniciatīvu portāls “Manabalss.lv” iepriekš skaidroja, ka nepieciešamais parakstu skaits par minēto iniciatīvu savākts nepilnu divu nedēļu laikā, turklāt iedzīvotāju īsā laikā izrādītais atbalsts ir otrais lielākais platformas vēsturē.

Vēl ātrāk par pašreizējo iniciatīvu atbalstu ir guvis tikai 2014.gadā virzītais priekšlikums par bankas “Citadele” pārdošanas pārtraukšanu”. Tas pilsoņu atbalstu guva deviņās dienās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Darbu beidz līdzšinējais Rīgas domes sasaukums
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1920. gada 25. februārī. Francijas augstākais apbalvojums latviešu virsniekiem un Kārlim Ulmanim
3 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Ceļu policists aizsargājās vai uzbruka? 2
3 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
CVK izsludina Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 25.aprīlī
31 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Uz kurieni cielaviņas solī aizsteidzās Aldermane, kurp aizvalsē Stepaņenko pāris
3 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Tehnoloģijas, kas piecu gadu laikā mainīs dzīvesveidu 1
28 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Miris pēdējais PSRS maršals Dmitrijs Jazovs
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Ēkā Jēkabpilī, iespējams, eksplodējusi apkures iekārta
11 minūtes