Brāļi Reišuļi kāpuši uz goda pjedestāla motokrosā 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto

Kārlis un Jānis Reišuļi izcīnījuši attiecīgi otro un trešo vietu šā gada Eiropas čempionātā motokrosā “EMX125” klasē.

Eiropas čempionāta pēdējā posmā Somijas trasē Hivinkē labāk veicās Kārlim, kurš braucienos bija otrais un trešais, kas deva zemāko pjedestāla vietu arī posma summā. Jānis Reišulis braucienos ceturtais un septītais, posmā ceturtais.

Ar to gan pietika, lai čempionāta kopvērtējumā viņš būtu trešais, bet brālis Kārlis Reišulis otrais. Par čempionu kļuva nīderlandietis Kass Falks, kuram deviņu posmu kopvērtējumā brāļi zaudēja attiecīgi 49 un 62 punktus.

Pasaules čempionāta posmā turpat Hivinkē “MXGP” klasē Paulam Jonasam 12. vieta (braucienos 13. un 10. pozīcija).

Posmā uzvarēja Glens Koldenhofs no Nīderlandes, bet slovēnis Tims Gajsers ar sesto vietu savāca pietiekoši daudz punktu, lai divus posmus pirms čempionāta beigām nodrošinātu sev piekto pasaules čempiona titulu. Jonass kopvērtējumā ir gana stabilā devītajā vietā, taču augstāk pakāpties būs grūti.

Tikmēr Kārdifā pasaules čempionāta spīdvejā sestajā posmā pirmo reizi šosezon uz starta devās arī Latvijas labākais spīdvejists Andžejs Ļebedevs, ar sešiem pun­ktiem ieņemot 11. vietu 17 dalībnieku konkurencē.

Negaidītu uzvaru izcīnīja mājinieks Dens Bīvlijs, bet kopvērtējumā līderis ir polis Bartošs Zmarzlīks. Prestižākajā spīdveja sacensību seriālā vēl palikuši četri posmi.

Norvēģijā sācies pasaules čempionāts rallijkrosā, kurā prestižākajā “World RX” klasē šogad sākusies jauna ēra – startē tikai elektrificēti auto. Eiropas čempionāta ieskaitē “Euro RX1” klasē trešo vietu izcīnīja Jānis Baumanis.