Foto: LETA. Foto ir ilustratīvs

Briselei lūgs papildu atbalstu krīzē nonākušajai piena ražošanai 2

Pievieno LA.LV

Latvijas piensaimnieki trešdien nolēma sūtīt vēstuli Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības un lauku attīstības komisāram Filam Hoganam ar aicinājumu no ES lauksaimniecības krīzes fonda piešķirt papildu atbalstu Latvijas piena ražotājiem, informē biedrības “Zemnieku saeima” sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Norkārkle.

Kokteilis
7 lietas, ko astrologi kategoriski aizliedz glabāt makā – pretējā gadījumā nauda “aizbēgs” prom
Ukrainas droni trāpa pa valsts sāpīgāko vietu – nozarē panika, preci pat Maskavā izsniedz pēc pieprasījuma 87
RAKSTA REDAKTORS
Kārtējā iespēja piepelnīties? Iluta neizpratnē, ka tehniskajā apskatē jāmaksā pat tad, ja iepriekšējā skate vēl ir derīga
Lasīt citas ziņas

“Zemnieku saeimas” pagājušajā nedēļā izveidotā piena ražotāju ekspertu grupa jeb tā sauktā “Avārijas brigāde” savā pirmajā sēdē trešdien secināja, ka situācija piena nozarē turpina pasliktināties. Piena iepirkumu cenas šobrīd, salīdzinot ar 2014. gada augustu, ir par gandrīz 40% zemākas un nekas neliecina, ka situācija tuvākajā laikā uzlabosies.

Tāpēc “Zemnieku saeimas” piena ražotāju ekspertu grupa sēdē nolēma aicināt par piensaimniecības nozari atbildīgo ES komisāru piešķirt papildu atbalstu Latvijas piena ražotājiem. “Nepieciešamā atbalsta summa vēl tiek rēķināta, un to šobrīd ir vēl grūti pateikt. Taču februāra laikā tas noteikti būs skaidrs,” teica Norkārkle.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus lauksaimnieki sēdē arī pauda neizpratni, ka joprojām nav saņemts jau pērn novembrī Latvijas piena ražotājiem piešķirtais ES atbalsts 7,7 miljonu eiro apmērā.

Lauksaimnieki tikšanās noslēgumā vienojās turpmāk ciešāk sadarboties ne tikai ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem, bet iesaistīt arī Ekonomikas ministrijas ekspertus, lai kopīgi strādātu pie iekšējā piena tirgus sakārtošanas un jaunu tirgu apguves.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.