Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Smaiļotājs Roberts Akmens guvis lielāko panākumu karjerā, pasaules čempionātā Kopenhāgenā Dānijā izcīnot bronzu 200 metru distancē.

Augustā Tokijas olimpiskajās spēlēs astoto vietu ieguvušais Akmens kvalifikācijas airējumā uzvarēja, bet pusfinālā bija otrais. A finālā cīņa bija ļoti sīva, jo astoņi no deviņiem dalībniekiem finišēja 0,52 sekunžu robežās.

25 gadus vecais talsenieks distanci veica 34,95 sekundēs, no uzvarētāja itālieša Andrea di Liberto atpaliekot par 0,16, bet no sudrabu ieguvušā zviedra Petera Menninga – divām simtdaļām.

Pieaugušo konkurencē Akmens uz pjedestāla bija kāpis Pasaules kausā šopavasar, kad arī bija trešais. Jāteic gan, ka pasaules čempionātā konkurence nebija tik spēcīga kā Tokijā, jo no olimpisko spēļu A fināla startēja vien trīs sportisti.

Jau pieminētais Mennings pirms pusotra mēneša Japānā izcīnīja sesto vietu, bet ungārs Koloss Čizmadia tur bija ceturtais, šoreiz – piektais. Olimpiādē medaļas izcīnījušie sportisti nestartēja.

Kopenhāgenā citās disciplīnās uz starta izgāja četri šovasar par olimpiskajiem čempioniem kļuvušie sportisti vai komandas.

Pasaules čempionāti olimpiskajos gados parasti nenotiek, bet šoreiz lielais forums risinājās, jo Tokijas spēles par gadu tika pārceltas Covid-19 pandēmijas dēļ.

Aldis Vilde un Aleksejs Rumjancevs iekļuva A finālā 500 metru distancē, kurā ierindojās septītajā vietā (1:31,21), no uzvarētājiem spāņiem Markusa Valda un Rodrigo Germades atpaliekot par 2,17 sekundēm, bet no pjedestāla viņus šķīra vairāk kā sekunde.

Pirms četriem gadiem Rumjancevs pasaules čempionātā izcīnīja bronzu 200 metros vieniniekā.