Foto: Unsplash

Carnikavā notiks senču daudzināšanas vakars 0

Pievieno LA.LV

Pirmdien, 29. oktobrī, plkst. 18 Carnikavas Novadpētniecības centrā Ādažu Kultūras centra tradīciju kopa “Ābols” aicina uz senču daudzināšanas vakaru, dziedot dziesmas, daloties atmiņās un stāstos, kā arī meklējot paslēptos trīs tēva padomus, LA.lv uzzināja Carnikavas novada domes mājas lapā.

Kokteilis
7 lietas, ko astrologi kategoriski aizliedz glabāt makā – pretējā gadījumā nauda “aizbēgs” prom
Ukrainas droni trāpa pa valsts sāpīgāko vietu – nozarē panika, preci pat Maskavā izsniedz pēc pieprasījuma 87
RAKSTA REDAKTORS
Kārtējā iespēja piepelnīties? Iluta neizpratnē, ka tehniskajā apskatē jāmaksā pat tad, ja iepriekšējā skate vēl ir derīga
Lasīt citas ziņas

Tradicionāli veļu laiks sākas pēc Apjumībām (Rudens saulgriežiem) un ilgst līdz Mārtiņiem, tomēr rakstveida liecībās parādās ziņas, ka dažādās vietās atšķiras veļu laika ilgums. Veļu laiks jeb Dievaines iesākas līdz ar lielo rudens darbu paveikšanu un tā sākumu bieži raksturo miglas vāli, kas klāj laukus un ienāk sētās.

Veļu laikā varam stiprināt savas dzimtas saiknes un pateikties senčiem par padomu un palīdzību ikdienas gaitās. Tādēļ vakara gaitā folkloras kopa aicina uz veļu laika dziesmu dziedāšanu, senču godināšanu, dzimtas stiprināšanu un trīs Tēva padomu meklēšanu.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.