Foto: Cēsu novada pašvaldība

Cēsu viduslaiku pils tornis iegūs oranžu dakstiņu jumtu 1

No aprīļa vidus līdz Jāņiem tiks atjaunots Cēsu Viduslaiku pils Rietumu tornis, kas iegūs jaunu jumta segumu – lubiņu vietā jau no tālienes varēs pamanīt oranžos dakstiņus, liecina informācija Cēsu novada pašvaldības mājas lapā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Pils Rietumu torņa jumta maiņa notiks projektā “Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai”. Tas sākts pērn rudenī, un tā mērķis ir nodrošināt valsts nozīmes kultūras pieminekļa – Cēsu viduslaiku pils Rietumu torņa – autentisku saglabāšanu un pieejamību, uzlabot pašreizējos kultūras pakalpojumus un ieviest jaunu kultūras piedāvājumu Cēsu viduslaiku pilī.

Līdz ar jumta seguma nomaiņu vēl tornī apmeklētāju ērtībām plānots izbūvēt otras kāpnes, tādējādi plūsmu organizējot divos virzienos. Mestra zāles unikālo griestu velvējumu iecerēts saglabāt, ļaujot viduslaiku pils zālē organizēt īpašus kultūras notikumus, kas šobrīd apmeklētāju drošības apsvērumu dēļ nav iespējams.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plānotās rekonstrukcijas laikā pils tornis apmeklētājiem būs slēgts. Pārējā Cēsu pils kompleksa teritorija būs pieejama bez ierobežojumiem.

Projekts Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai ilgs līdz 2015. gada decembrim. Tā plānotais budžets ir 276 695 eiro. No tiem 90,21% segs no Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunošana”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.