Foto: LETA

Dabas muzejā 14. februārī notiks sarīkojums “Kazas gads ir klāt!” 0

Pievieno LA.LV

Sestdien, 14. februārī, plkst. 14 Latvijas Dabas muzejs aicina uz tematisku pasākumu, kurā varēs vairāk uzzināt par iemīļotu un ražīgu mājdzīvnieku – kazu, kā arī piedalīties maza kazlēna vārddevības svētkos, LA.lv uzzināja muzejā.

NASA satelīti uz Zemes fiksējuši netipiskus procesus, kas notiek tieši naktīs
Veselam
Brīdinājuma pazīmes: ārsti identificējuši 4 miega problēmas, kas var liecināt par demences attīstību
RAKSTA REDAKTORS
Kārtējā iespēja piepelnīties? Iluta neizpratnē, ka tehniskajā apskatē jāmaksā pat tad, ja iepriekšējā skate vēl ir derīga
Lasīt citas ziņas

Muzeja antropoloģijas speciāliste Aili Marnica stāstīs par kazu attīstības vēsturi, kas sākusies vairāku tūkstošu gadu tālā pagātnē, par to priekšteču ienākšanu Latvijas teritorijā un lomu seno cilvēku dzīvē, savukārt Latvijas Kazu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Liāna Apine dalīsies zināšanās par kazu turēšanas nozīmi latviešu dzīvē – audzēšanu un garšīgajiem kazas piena produktiem, stāstīja muzeja komunikāciju speciāliste.

Mājas kaza ir kazu ģints pārstāve, kuras priekštece ir savvaļas kaza, kas apdzīvo Tuvos Austrumus un Austrumeiropu. Senākie mājas kazu kauli ir atrasti Gandždarehas neolīta apmetnē Irānā Zāgrosa kalnos, tie ir apmēram 10 000 gadu veci. Kazas audzē, lai iegūtu kazu vilnu, pienu un gaļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mazajiem muzeja apmeklētājiem būs sarūpēts mīļš pārsteigums – varēs satikt kazlēnu, kura vārda došanas svētkus svinēsim kopā.

Savukārt 19. februārī saskaņā ar ķīniešu kalendāru īsteni sāksies Koka Kazas / Auna gads.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.