Dabas muzejā krāšņosies gada skaistākās dālijas 0

Latvijas Dabas muzejā no 11. līdz 14. septembrim būs apskatāma tradicionālā dāliju izstāde, kuru organizē Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekcija sadarbībā ar LU Botānisko dārzu un Nacionālo botānisko dārzu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Izstādes apmeklētājus priecēs vairāk nekā 400 visskaistāko dāliju šķirņu, informēja muzejā. Šogad augu ziedēšana aizsākās agri, ilgais lietus periods ziedu audzētājiem licis krietni satraukties, taču pašlaik, septembra sākumā, ir īstais brīdis, lai kopā lepotos un apbrīnotu tautā sauktās ģeorģīnes jeb jorģīnes.

Dālijas tiek dēvētas par rudens puķu karalienēm, kas pārsteidz savā daudzveidībā – krāsu, zieda formu un izmēru variācijās. Taču ne katrs zina, ka tas, ko mēs ikdienā saucam par dāliju ziedu, patiesībā ir ziedkopa, kas sastāv no kurvītī sakārtotiem daudziem sīkiem ziediņiem – mēlziediem un stobrziediem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziedus no savām kolekcijām rādīs R. Zaļā, H. Ancāne, A. Baroniņš, izstādē piedalīsies arī muzeja ilggadēji sadarbības partneri LU Botāniskais dārzs un Nacionālais botāniskais dārzs. Izstādes apmeklētājiem katru dienu būs iespēja tikties ar ekspertiem, uzzināt interesantus faktus par viņu pieredzi un nozares sasniegumiem, kā arī gūt praktiskus dārzkopju padomus.

Turpinot vasaras sākumā sākto sadarbību, muzejs “Rīgas jūgendstila centrs” izstādē piedāvās arī nelielu ieskatu šī skaistā zieda atainojumam jūgendstila priekšmetos.

Dālijas zieds ir viens no iemīļotiem motīviem jūgendstila mākslā, interjera priekšmetos, ornamentā, rokdarbos. Dāliju jeb ģeorģīni no seniem laikiem uzskata par atzinības un lepnības simbolu.

Izstādes atklāšana notiks 11. septembrī plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.