Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Dalailama: Eiropas Savienības gars jāpārņem visā pasaulē! 3

“Es apbrīnoju Eiropas Savienības (ES) garu, tas jāpārņem visā pasaulē,” šodien preses konferencē sacīja Nobela miera prēmijas laureāts un budistu garīgais līderis Viņa Svētība Dalailama XIV.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Lasīt citas ziņas

Uzrunājot mediju pārstāvjus, Dalailama pauda prieku par atgriešanos Latvijā.

Viņš sacīja, ka uz pasaule mīt septiņi miljardi iedzīvotāju, kuriem ir atšķirīga valoda, identitāte, reliģiskā pārliecība un kultūra, tomēr cilvēkiem nevajadzētu fokusēties uz atšķirīgo. “Tas ir jāpārvar, jo šādu domu rezultātā rodas konflikti. Mēs visi vēlamies būt laimīgi, bet laimi iespējams sasniegt tikai ar mieru,” pauda budistu garīgais līderis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dalailama arī norādīja uz globālās sasilšanas problēmu, kas skar ikvienu pasaules iedzīvotāju, tāpēc šīs problēmas risināšanā visiem septiņiem miljardiem pasaules iedzīvotāju ir jāuzvedas kā vienotai kopienai.

Tāpat budistu garīgais līderis norādīja, ka pasaules lielākajām reliģijām ir atšķirības, tomēr tās visas vieno mīlestība un iecietība. “Jāsaprot, ka viens miljards pasaules iedzīvotāju nepieder nevienai reliģijai, tomēr šie principi ir attiecināmi arī uz viņiem,” sacīja Dalailama.

Aicināts komentēt situāciju pasaulē, Nobela miera prēmijas laureāts atzina, ka situācija ir skumja. Viņa ieskatā, pasaules līderiem jāmaina pieeja problēmu risināšanā, proti, jāatsakās problēmas risināt ar spēku, jo tādējādi varmācība tiek vairota vēl vairāk.

Tajā pašā laikā Dalailama uzsvēra, ka viņš apbrīno ES garu. “ES garam ir jāpaplašinās līdz Āfrikai, tālāk Āzijai, pat Krievijai. Pasaules savienība ir labākais veids kā būt vienotiem, tādējādi nodrošinot mieru. Tas ir mans sapnis, par ko nemitīgu stāstu,” teica Dalailama.

Daži ārvalstu žurnālisti vēlējās zināt, kāpēc budistu garīgais līderis neapmeklē viņu valstis, bet bieži apciemo Latviju. Dalailama stāstīja, ka pārsvarā Rietumu valstīs viņa mācību vēlas uzklausīt cilvēki no Krievijas, kuriem aizbraukt uz Indiju ir pārāk dārgi, bet viņš Krievijā nevarot ierasties. “Tāpēc arī krievi rīko tikšanos ar mani Latvijā,” atzina Dalailama.

Jau vēstīts, ka no šodienas līdz 25.septembrim “Skonto” hallē, Rīgā, norisināsies Nobela miera prēmijas laureāta un budistu garīgā līdera Viņa Svētības Dalailama XIV mācības.

Divu dienu mācībās “Vieduma un labestības filozofija” Viņa Svētība Dalailama koncentrēsies uz budisma mācības praktisko aspektu, tādēļ viņš ir izvēlējies skaidrot divus pamattekstus – Kamalašilas “Apceres pakāpes” un Dže Tsonkapas “Īsais Lamrim”

Reklāma
Reklāma

Tāpat mācību apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar divām izstādēm – Nikolaja Dudko budisma sakrālo gleznu jeb “thangha” izstādi “Dzogčen vizuālie tēli” un fotogrāfa Manuela Bauera izstādi “Viņa Svētība Dalailama XIV. Ceļš uz mieru”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.