Pasaulē
Eiropa

Dānijā pārgalvjiem konfiscēs auto0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pārgalvīgiem šoferiem varētu konfiscēt automašīnu – to paredz grozījumi satiksmes likumā, ko rosina Dānijas valdība, vēsta ziņu aģentūra “Ritzau”.

Likuma grozījumi paredz transportlīdzekļu konfiskāciju pārgalvīgam autovadītājam neatkarīgi no tā, vai viņam faktiski pieder automašīna.

Tas attieksies arī uz tiem gadījumiem, kad automašīna piederēs līzinga sabiedrībai vai pat koplietošanas pakalpojumu uzņēmumam “GoMore”.

“Ja kāda grupējuma pāris locekļi pārgalvīgi brauc pa automaģistrāli, policija varēs paņemt autovadītāja apliecību, konfiscēt un pārdot automašīnu,” sacīja tieslietu ministrs Niks Haiderups.

Līzinga kompānijas varēs piedzīt mašīnas vērtību no autovadītāja.
Saistītie raksti

Pašreizējie noteikumi jau ļauj policijai uz vietas anulēt autovadītāja apliecību, bet jaunie noteikumi paredzēs obligātu tās atņemšanu.

Valdības priekšlikumā iekļautas arī septiņas dažādas pārgalvīgas braukšanas definīcijas. Tās ietver īpaši neapdomīgu braukšanu – braukšanu, kas pārsniedz ātruma ierobežojumu par vairāk nekā 100 procentiem; braukšanu ar alkohola līmeni asinīs, kas pārsniedz divas promiles vai apdraud citus, vadot automašīnu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.