Latvijā
Politika

Dānijas parlamenta spīkeram nodod lūgumu neizdot Kristīni Misāni0


Kristīne Misāne.
Kristīne Misāne.
Ekrānuzņēmums no TV3 ziņu video.

Dānijas parlamenta priekšsēdētājs Henriks Dams Kristensens solījis Dānijas parlamenta komisijām nodot Latvijas lūgumu par Kristīnes Misānes neizdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR), kur viņa apsūdzēta sava bērna nolaupīšanā, aģentūru LETA informēja Latvijas Ārlietu ministrijā.

Latvijas vēstniece Alda Vanaga šodien Kopenhāgenā tikās ar Kristensenu, lai iesniegtu Saeimas rezolūciju Misānes lietā un aktualizētu Latvijas pilsones neizdošanu DĀR.

Kristensens solīja nodot Saeimas rezolūciju un lūgumu Dānijas parlamenta komisijām. Atzīmējot situācijas nopietnību, parlamenta priekšsēdētājs tomēr norādīja, ka ne viņš pats personīgi, ne Dānijas parlaments nevar iejaukties Dānijas tiesībsargājošo iestāžu darbā.

Vanaga apliecināja, ka Latvija turpinās strādāt un meklēt visus iespējamos ceļus pozitīvam lietas atrisinājumam, lai Misāne netiktu izdota DĀR.

Kā ziņots, Saeima lēma Dānijas atbildīgajām iestādēm lūgt neizdot Latvijas pilsoni Misāni DĀR. Savukārt Tieslietu ministrija solījusi turpināt sadarbību ar DĀR iestādēm, lai nodrošinātu Misānes atgriešanu Latvijā.

Misānes pārstāvji aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti.

Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Rūpējoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādījuši radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu.

Pie Dānijas vēstniecības ir norisinājies pikets pret Misānes izdošanu DĀR, kur viņai draud 15 gadus ilgs cietumsods.

Saistītie raksti
"LA.lv" foto reportāža: Pie Dānijas vēstniecības rīko piketu DĀR apsūdzētās Kristīnes Misānes atbalstam

Kā ceturtdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas “Panorāma”, turpinās centieni atrast veidu, kā pasargāt Latvijas pilsoni. Tapuši arī jauni priekšlikumi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
JKP biedri apliecina uzticību Bordānam 1
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ušakovs izsakās, kam jābūt “Saskaņas” līderim Rīgas domes vēlēšanās
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Draudēja un prasīja kailfoto bērnam: atklātībā nāk gadījums Cēsu pusē
15 stundas

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
14 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
10 stundas